کیتی گرگسون مک لئود درباره یک عشق پیچیده ترانه خواند. TikTok پاسخ داد.

اگر TikTok شما را در این ماه به گریه انداخته است، احتمالاً به لطف کیتی گرگسون-مک لئود است.

در 4 آگوست، خواننده و ترانه سرای 21 ساله اسکاتلندی یک کر یک دقیقه ای برای آهنگی منتشر نشده که نوشته بود به نام “Complex” ارسال کرد – تصویر مرثیه ای از تجربه توخالی و زامبی مانند دوست داشتن کسی که بسیار بیشتر از آنهاست. می تواند، یا خواهد، شما را دوست داشته باشد. صدای او دوست داشتنی و تاثیرگذار است، جایی بین دلهره آمیز و مصمم در حالی که او درباره رابطه ای می خواند که در حال انجام است، اما در حال حاضر تمام شده است:

من باکسرهای او را می پوشم
من همسر خوبی هستم
ما با هم نخواهیم بود
اما شاید زندگی بعدی

Gregson-MacLeod به تازگی این آهنگ را نوشته بود و هیچ برنامه ای برای انتشار آن نداشت. اما صبح روز بعد، TikTok آن را بزرگتر کرده بود و چشم و گوش چندین خواننده و ترانه سرای زن جوان را پیدا کرد که در این برنامه موفق بودند، از جمله Gracie Abrams، Lennon Stella و Maisie Peters.

ناگهان، Gregson-MacLeod یک الگوی رفتاری بود که پتانسیل برنامه را به عنوان تقویت کننده مالیخولیا در بر می گرفت. تنها در چند روز، “Complex” به محرکی برای چیزی تبدیل شد که شبیه یک آغوش گروهی جهانی بود.

Gregson-MacLeod هفته گذشته در یک گفتگوی ویدیویی از خانه خانواده خود در اینورنس گفت: TikTok به خوبی برای این صمیمیت خاص مناسب است، زیرا “به نظر می رسد مردم دوست دارند تا جایی که می توانند عمیق تر از زندگی دیگران را بشنوند.” ارتفاعات اسکاتلند «این یک چیز بسیار آنلاین است، اما همان جوهره همان چیزی است که مردم در مورد افرادی مانند الیوت اسمیت و جونی میچل دوست دارند. ترانه سرایان جدی زیادی در آنجا حضور دارند، اما آنهایی که من متوجه شدم واقعاً خوب کار می کنند، فوق العاده خام، احساسی و بسیار ضعیف هستند.»

آسیب‌پذیری مسری است و TikTok، که به کاربران امکان می‌دهد هم زمان جذب و هم تقویت کنند، یک شتاب‌دهنده بهینه است. موفقیت «Complex» نشان‌دهنده اولویت‌های در حال تکامل TikTok است، که در چند سال اول به عنوان یک شتاب‌دهنده برای روندهای رقص، آهنگ‌های جدید و کمدی‌های متحرک شناخته می‌شد، اما اکنون به همان اندازه خانه‌ای برای غم و اندوه است. این تغییر نشان دهنده بلوغ جزئی رسانه در جایی فراتر از فرار خالص است.

گرگسون-مک لئود با توجه به سرعت بسیار زیاد آهنگ او – پست اصلی در حال حاضر 6.9 میلیون بازدید دارد – همان کاری را انجام داد که هر نوازنده جوان باهوشی انجام می داد: او از طریق آن TikToked کرد، دوئت هایی را با خوانندگانی که او را پوشش می دادند، پاسخ داد، به سوالات طرفداران پاسخ داد، و میم های جدید ساخت. با توجه به علاقه افرادی که به آنها نگاه می کرد (“فلچر و اولیویا اوبرین اکنون می دانند که من سبک دلبستگی مضطربی دارم که سعی می کردم سخت بازی کنم”). روز جمعه، Gregson-MacLeod به طور رسمی آهنگ کامل را – که اکنون با عنوان “Complex (Demo)” نامیده می شود – در پلتفرم های استریم منتشر کرد، چند روز پس از امضای قرارداد او با شاخه بریتانیایی Columbia Records.

آهنگ کامل، جدا از یک تغییر کوچک، با آنچه که او قبلاً قبل از فوران TikTok نوشته بود، یکسان است. او گفت: “وقتی گروه کر خیلی خوب کار کرد، به خودم قسم خوردم که یک کلمه از بقیه آهنگ را تغییر نمی دهم.” “این کار کرد زیرا فقط یک لحظه بود، و لحظه ای بود که بسیار واقعی و خام بود. و پس از آن من به نوعی اینطور بودم که اگر خیلی تغییر کنم یا هر چیز دیگری، آنگاه به صورت واکنشی می نویسم و ​​سعی خواهم کرد به آنچه دیگران می خواهند فکر کنم. و در واقع، کار کرد، زیرا این همان چیزی بود که برای من اتفاق افتاد.»

او در مورد سناریوی خاصی که باعث این آهنگ شده است توضیحی نداد، اما گفت: “در بیشتر موارد، من کاملاً به صورت اتوبیوگرافیک می نویسم، تقریباً 100 درصد.” او ادامه داد: “با این آهنگ، همانطور که احتمالاً می توانید بگویید، بسیار شبیه یک لحظه بسیار احساسی بود. به معنای واقعی کلمه فقط یک لحظه که همه چیز سرازیر شد.»

تا به حال، گرگسون-مک‌لئود زمان خود را بین خانه و کالج تقسیم می‌کرده است، جایی که او در دانشگاه ادینبورگ در حال تحصیل در رشته تاریخ است. او چند سالی است که به تنهایی موسیقی منتشر کرده است، از جمله یک EP ایندی پاپ شیک سال گذشته، “Games I Play” و یک آهنگ اخیر، “Second Single Bed” که از نظر احساسی تقریباً به اندازه “Complex” لیزری است. در سال گذشته، او خانه ای دلپذیر در صحنه موسیقی محلی ادینبورگ پیدا کرد که در اطراف Captains Bar جمع شده بود. او شاگرد خوانندگان کلاسیک فولکلور مانند میچل، باب دیلن و لئونارد کوهن، و همچنین خوانندگان جوانتر مانند لورا مارلینگ، لوسی داکوس و طبیعتاً فیبی بریجرز است: “او کمی خداست.”

Gregson-MacLeod در سال 2020، چند ماه پس از همه‌گیری، پست‌های خود را در TikTok آغاز کرد. او روشی طبیعی با طنز در پست‌هایش دارد – بخشی صادقانه، بخشی دیگر باورتان می‌شود ما همه این کار را انجام می‌دهیم. قبل از اینکه “Complex” شروع به کار کند، او یک باریستا در Perk Coffee & Donuts (او اشاره کرد: “اولین مغازه دونات فروشی اینورنس”) بود و پست های رسانه های اجتماعی فروشگاه را مدیریت می کرد. پرک همچنین جایی بود که تمام نمایندگان A&R که برای ملاقات با او در این ماه به اینورنس سفر کردند، در نهایت در میزهای مختلف قرار گرفتند.

«کمپلکس» به گرگسون-مک‌لئود اجازه داد تا جای او را در سلسله‌ای از خواننده-ترانه‌سراهای زن که در دو سال گذشته از TikTok به عنوان موتور استفاده کرده‌اند، بگیرد: لورن اسپنسر اسمیت («انگشت‌های ضربدری»)، سدی جین («WYD») حالا؟»)، لیزی مک آلپاین («شما 1975 را خراب کردید»)، جنسن مک‌ری، خوانندگانی مانند گیل و تیت مک‌ری. (مک‌ریز به هم مرتبط نیستند.) و البته، آلفای این پدیده: اولیویا رودریگو، که «گواهینامه رانندگی» او قبل از تبدیل شدن به آهنگ پاپ تعیین‌کننده سال 2021، زندگی خود را به عنوان یک قطعه صوتی در TikTok آغاز کرد.

یکی از ویژگی‌های خاص قرار دادن احساسات آسیب‌پذیر در یک آهنگ این است که اگر محبوب شود، دیگر واقعاً متعلق به شما نیست. این اتفاق به این سرعت برای «Complex» برای گرگسون-مک‌لئود، که هنوز هم به شیوه‌ای که آهنگش در طبیعت جذب می‌شود، عادت می‌کند، کمی سخت است.

بیشتر، او آن را طنز می یابد. وقتی کسی آن را با یک احساس کمی متفاوت در شرح خود می پوشاند، او گفت: “من همیشه نظر می دهم “من واقعاً”. برخی از مردم از ملودی او استفاده می کنند و اشعار مختلفی را اضافه می کنند. او با خنده گفت: «الان روند این است که آن را بازنویسی کنیم، که به طور ملایم توهین آمیز است. “این خیلی دوست داشتنی است، اما شما می گویید، “هی بچه ها، آیا می توان از آنچه من نوشتم قدردانی کرد؟” او در یک دونوازی زنجیره ای TikTok با گیل و کتی ترنر شرکت کرد و با فریادهای تبلیغاتی پوچ تر از آهنگ لطیف خود فریاد زد.

چند نسخه نیز از دیدگاه مردانه نوشته شده است. او به شوخی گفت: «هر وقت می‌شنوم «او باکسرهای من را پوشیده است»، مثل «نه» می‌گویم. “اتاق را بخوانید، مرد.”

Gregson-MacLeod “(Demo)” را در عنوان آهنگ تمام شده قرار داد زیرا می خواست واضح باشد که این فقط یک ایستگاه راه است. او گفت: “من می دانستم که این نسخه باید اول باشد، باید لحظه احساسی خامی باشد که در ویدئو وجود دارد.” “اما همچنین جایی برای هر کاری که می خواهم در چند هفته، چند ماه یا هر چیز دیگری انجام دهم، باقی می گذارد، زیرا فکر می کنم عمر طولانی خواهد داشت.” احساسات متعلق به همه است، اما آهنگ از آن او می ماند.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما