میدان نبرد بعدی برای بسکتبال کالج چگونه پول را تقسیم کنیم

به روز رسانی: کارولینای جنوبی ضرب و شتم UConn برای کسب دومین قهرمانی کشور

مینیاپولیس – چهار تیم از تیم های بسکتبال نخبه کالج روز جمعه در مینیاپولیس برای فینال چهار مسابقات زنان NCAA با هم دیدار کردند. برنامه های قدرتمند – کانکتیکات، لوئیزویل، استنفورد و کارولینای جنوبی – با برنده شدن در چهار بازی هر کدام در طول رقابت به آنجا رسیده بودند.

اما رسیدن به یکی از بزرگترین مراحل در ورزش کالج برای آنها یک سنت از NCAA که شاید بتوانند برای بورسیه تحصیلی، امکانات ورزشی یا سایر هزینه ها خرج کنند، به دست نیاورد. در مقابل، همتایان آنها که در مسابقات مردان روز شنبه به فینال چهار راه یافتند، احتمالاً هر کدام حداقل 10 میلیون دلار در این چند هفته اخیر لیگ های خود را به دست آورده اند.

با توجه به اینکه تورنمنت مردان دیویژن یک درآمدهای چند میلیون دلاری ایجاد می کند، مربیان بسکتبال زنان و متحدانشان بر این باورند که مدیران به احتمال زیاد به جای تیم های زنان، روی تیم های مردانه سرمایه گذاری می کنند، تیم هایی که هیچ درآمد مستقیمی از لیگ خود از NCAA دریافت نمی کنند، حتی اگر آنها جزو بهترین های کشور هستند.

نابرابری در ترتیبات مالی NCAA برای چندین دهه وجود داشته است، به طوری که انجمن “واحدهایی” را اعطا می کند که با گذشت زمان، با رسیدن تیم ها به میلیون ها دلار تبدیل می شود و سپس در مسابقات مردانه پیشرفت می کنند.

اکنون آینده این سیستم موضوع بحث تشدید کننده ای در صنعت ورزش کالج است، که پس از اینکه بازیکنان در مسابقات مردان سال گذشته از امکانات و امکانات بهتری نسبت به ورزشکارانی که در مسابقات زنان شرکت کردند، با خشم عمومی و بررسی کنگره مواجه شد. NCAA در طول سال گذشته اقداماتی را برای ارتقاء و بهبود شرایط در رویداد زنان انجام داده است. برای مثال، امسال اولین باری بود که انجمن برند خود را به نام «مادنس مارس» برای مسابقات زنان به کار برد.

اما این تغییرات، در شرایط نسبی، در کنار تغییرات بالقوه در ساختار پرداخت NCAA اندک هستند.

تارا واندرویر که به عنوان مربی زنان استانفورد سه قهرمانی ملی را به دست آورده است، گفت: “من واقعا فکر می کنم برای ایجاد تغییرات، باید ساختار واحد مشابهی داشته باشیم.” “یعنی من عاشق جمعیت هستم. من تابلو را دوست دارم.»

اما، او اضافه کرد، “من فکر می کنم واقعاً نتیجه این است که این یک بسته تلویزیونی است و یک ساختار واحد است. وقتی این اتفاق بیفتد، آن وقت می دانیم که جدی است.»

NCAA که بیشتر پول خود را از حق پخش تلویزیونی مسابقات مردان به دست می آورد، سالانه صدها میلیون دلار از طریق یک سری بودجه توزیع می کند. دو مورد از آنها، که تقریباً 36 درصد از تقریباً 625 میلیون دلار توزیع انجمن را در سال جاری تشکیل می دهند، به طور مستقیم و انحصاری با شرکت در مسابقات مردان مرتبط هستند.

کنفرانس‌ها با بازی تیم‌هایشان در مسابقات مردانه، سهمی از این سرمایه‌ها را به خود اختصاص می‌دهند، با برنامه‌هایی که برنده بازی‌های تورنمنت می‌شوند، با پیشرفت در رقابت‌ها، واحدهای بیشتری را برای لیگ‌های خود به دست می‌آورند. به عنوان مثال، تیم بسکتبال مردان UConn که در دور اول مسابقات به ایالت نیومکزیکو باخت، واحدی به دست آورد که احتمالاً منجر به حدود 2 میلیون دلار برای کنفرانس بزرگ شرق خواهد شد. آخرین تورنمنت که توسط تیم زنان UConn برگزار شد، که در چهاردهمین فینال چهار متوالی خود در روز جمعه حضور یافت و به بازی یکشنبه شب قهرمانی کشور مقابل کارولینای جنوبی راه یافت، هیچ نتیجه ای برای کنفرانس نداشت.

اگرچه NCAA توصیه می کند که لیگ ها پول را به طور مساوی بین مدارس خود تقسیم کنند، هر کنفرانس مجاز است ترتیبات خود را انجام دهد.

و در حالی که ثروتمندترین کنفرانس ها بیشتر پول خود را از قراردادهای تلویزیونی خود برای فوتبال و بسکتبال فصل معمولی به دست می آورند، دلارهای NCAA هنوز هم یکی از بزرگترین منابع درآمد برای هر لیگ ورزشی کالج است.

پلی آف فوتبال کالج، که NCAA آن را کنترل نمی کند، سالانه حدود 500 میلیون دلار به کنفرانس هایی که صاحب آن هستند، بر اساس فرمولی که در مشارکت در کاسه و تا حد بسیار کمتری عملکرد تحصیلی را فاکتور می کند، توزیع می کند.

وقتی صحبت از بسکتبال می‌شود، این نیست که آیا باید به تقسیم غنایم NCAA بین کنفرانس‌ها ادامه داد یا خیر، بلکه این است که چگونه – حتی اگر هیچ تضمینی وجود نداشته باشد که یک سیستم بازسازی‌شده به پول بیشتری برای بسکتبال زنان یا هر ورزش دیگر زنان منجر شود. عنوان IX، قانون فدرال که تبعیض بر اساس جنسیت را در تقریباً هر محیط آموزشی ممنوع می کند، نیازی به بودجه دلاری برای ورزش مردان و زنان ندارد، و NCAA در حال حاضر تنظیم نمی کند که کنفرانس ها چگونه پول صندوق مبتنی بر عملکرد را خرج می کنند. .

اما مربیان معتقدند که سیستمی که به کنفرانس‌ها برای بازی برتر در بسکتبال زنان پاداش می‌دهد، مدیران را وادار می‌کند تا کمک‌های بیشتری به برنامه‌های خود ارائه دهند – تشویق عدالت و به‌طور بالقوه منجر به محصول بهتر و در نهایت، سودهای بادآورده‌تر.

در گزارشی که در آگوست گذشته منتشر شد، یک شرکت حقوقی استخدام شده توسط NCAA برای مطالعه نابرابری های جنسیتی در ورزش های دانشگاهی گفت: سیستم موجود “پیام واضح و نگران کننده ای را به دختران دانشجوی ورزشکار ارسال می کند که آنها به اندازه همتایان مرد خود ارزشمند نیستند – به معنای واقعی کلمه. ، از نظر پولی که می تواند به میلیون ها دلار تبدیل شود.”

شرکت Kaplan Hecker & Fink از انجمن خواست تا سیستم فعلی خود را جایگزین کند و رویکردی را برای یکسان کردن توزیع‌های یک حساب در طول 10 سال تغییرات تدریجی ترسیم کرد. بر اساس نتایج اخیر در مسابقات مردان و زنان، تخمین زده شد که تعداد انگشت شماری از لیگ های دسته یک، از جمله برخی از برجسته ترین آن ها، در توزیع های بیشتری دریافت خواهند کرد. پنج تغییری نمی بینند. هجده کنفرانس از 32 کنفرانس دسته یک حداقل مقداری پول قربانی می‌کنند مگر اینکه تیم‌های بسکتبال زنانشان در بازی‌های پس از فصل پیشرفت کنند.

دیگران پیشنهاد کرده‌اند که سیستم جدیدی را در ارتباط با قرارداد بعدی حقوق تلویزیونی برای مسابقات بسکتبال زنان ایجاد کنند، که در حال حاضر در یک قرارداد چند ورزشی قرار دارد که تقریباً 43.5 میلیون دلار در این سال مالی به NCAA پرداخت می‌کند.

مشاوران رسانه ای و مدیران ورزشی کالج بر این باورند که قرارداد فعلی، که قرار است در آگوست 2024 منقضی شود، به طور چشمگیری ارزش بسکتبال زنان را کاهش می دهد – احتمالاً ده ها میلیون دلار در سال. تورنمنت زنان امسال رکوردهای حضور و غیاب را به ثبت رسانده و برخی از بالاترین رتبه های تلویزیونی خود را در دهه های اخیر به خود اختصاص داده است.

یک ظرف بزرگتر پول، که با یک معامله رسانه ای شیرین امکان پذیر شد، می تواند مسیر سیاسی را برای تغییر نظام آسان کند.

ریچارد جی. انسور، کمیسر کنفرانس ورزشی مترو آتلتیک از سال 1988 و کسی که مدت‌ها در میان حامیان برجسته بسکتبال زنان در رده‌های اداری ورزش دانشگاهی بوده است، گفت: «من فکر می‌کنم قدرت‌ها می‌توانند ارزش یک صندوق جدید را ببینند. . “زمان بندی برای ایجاد این نوع فرمول با یک قرارداد پخش جدید می تواند عالی باشد.”

پیوند دادن فرمول توزیع مجدد به یک قرارداد تلویزیونی جدید همچنین می تواند به طرفداران بسکتبال زنان کمک کند تا در برابر انتقادهای دیرینه دفاع کنند: اینکه آنها صرفاً خواهان کاهش درآمد هنگفت مسابقات مردان هستند که انتظار می رود 870 میلیون دلار از CBS و ترنر درآمد کسب کنند. امسال.

یک سوال اساسی فلسفی – اینکه آیا پرداخت‌ها باید اصلاً برای هر کسی با برد مرتبط باشد یا خیر – در زمانی که صنعت با برخی از پایدارترین و پرطرفدارترین فشارها در تاریخ خود مواجه است، مورد بحث قرار می‌گیرد.

ابتدا باید بپرسیم که آیا باید به عملکرد پاداش داد؟ آیا باید به تیم‌ها و کنفرانس‌ها به این میزان قابل توجه پاداش دهیم؟» جولی رو لاخ، کمیسر لیگ هورایزن گفت.

او افزود: «من کاملاً از ادامه این موضوع عقب نیستم. من فکر می‌کنم که باید به دقت بررسی کنیم که آیا این با مأموریت و چشم‌انداز ما همسو است یا خیر.»

رئیس NCAA، مارک اِمِرت، هفته گذشته از گفتن اینکه آیا از اصلاحات اساسی حمایت می کند یا نه، خودداری کرد، اما گفت که «مهم» است که مدارس حاکم بر انجمن تغییرات را در نظر بگیرند. حداقل یک کمیته NCAA در حال مطالعه این موضوع است.

اِمِرت روز چهارشنبه گفت: «اگر تا سال آینده در این زمان تصوری از جهت گیری وجود داشته باشد، عالی خواهد بود. «این بدان معنا نیست که می‌تواند فوراً اجرا شود، اما دلیلی وجود ندارد که آنها نتوانند آن بحث و آن بحث را شروع کنند. اما این یک بحث بسیار چالش برانگیز در بین مدارس است. هنگامی که شروع به صحبت در مورد نحوه تقسیم منابع می کنید، آنگاه این کار دشوار است.

در واقع، این موضوع نیز وجود دارد که آیا ورزش ها علاوه بر بسکتبال باید دارای پرداخت های مربوط به بازی های پس از فصل باشد. به عنوان مثال، گرگ سانکی، کمیسر کنفرانس جنوب شرقی، در مصاحبه ای گفت که لیگ او علاقه مند به بحث در مورد ایجاد بودجه عملکرد مرتبط با بیس بال و سافت بال است، دو ورزشی که کنفرانس او ​​مدت ها در آن رونق داشته است. او گفت که لیگ های دیگر ممکن است بخواهند مشوق های مرتبط با ورزش های دیگر را ارائه دهند.

سانکی گفت: “ما باید در مورد انتقال ارزش به طور گسترده متفکر باشیم.”

او و دیگران هشدار دادند که این بحث ممکن است زمان ببرد. اما یکی از موفق ترین مربیان در هر رشته ورزشی در لیگ سانکی، داون استالی از کارولینای جنوبی، قبلاً آشکار کرده است که می خواهد یک بازنگری فوری در مورد مدل بسکتبال زنان داشته باشد.

در ماه گذشته از او پرسیده شد که چه تغییراتی را می‌خواهد فوراً ببیند، او پاسخ داد: «واحدها».

او افزود: «این واحدها نشانه‌های برابر دلار هستند.»

گزارش توسط کوین دریپر از ویچیتا، کان، رمی تومین از گرینزبورو، NC، ناتالی وینر از Spokane، Wash.، و بیلی ویتز از نشویل

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما