موشک کره شمالی برای اولین بار در سواحل کره جنوبی فرود آمد، جنوب با پرتاب های خود پاسخ داد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

کره شمالی روز چهارشنبه حداقل 23 موشک به دریا شلیک کرد که یکی از آنها در کمتر از 60 کیلومتری سواحل کره جنوبی فرود آمد که یون سوک یول، رئیس جمهور جنوبی آن را “تجاوز سرزمینی” توصیف کرد.

از زمان تقسیم شبه جزیره در سال 1945، این اولین باری بود که یک موشک بالستیک در نزدیکی آب های جنوب فرود آمد و بیشترین موشک ها توسط شمال در یک روز شلیک شد. کره جنوبی هشدارهای حمله هوایی نادری را صادر کرد و در پاسخ، موشک های خود را پرتاب کرد.

این موشک خارج از آب های سرزمینی کره جنوبی، اما در جنوب خط مرزی شمالی (NLL)، یک مرز دریایی مورد مناقشه بین کره فرود آمد.

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که هواپیماهای جنگی کره جنوبی در پاسخ به آن سه موشک هوا به زمین به سمت دریای شمال در سراسر NLL شلیک کردند. یکی از مقامات گفت: سلاح های مورد استفاده شامل AGM-84H/K SLAM-ER است که یک سلاح تهاجمی دقیق ساخت ایالات متحده است که می تواند تا 270 کیلومتر (170 مایل) با 360 کیلوگرم (800) پرواز کند. -lb) سرجنگی.

پرتاب های جنوب پس از آن صورت گرفت که دفتر یون قول “پاسخ سریع و قاطعانه” را داد.

دفتر وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور یون سوک یول خاطرنشان کرد که اقدام تحریک‌آمیز امروز کره شمالی یک اقدام موثر تجاوزی ارضی توسط موشکی بود که برای اولین بار از زمان تقسیم (دو کره) به NLL وارد شد.

یکی از مقامات ارشد ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا این موشک به سمت خاک جنوب پرواز می کرد و باید رهگیری می شد، گفت: به بیان دقیق، این موشک نه در خاک ما بلکه در منطقه انحصاری اقتصادی تحت صلاحیت ما فرود آمده است، بنابراین مشمول قانون نبود. استراق سمع.”

آژیرهای حمله هوایی

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) گفت، این موشک یکی از سه موشک بالستیک کوتاه بردی بود که از منطقه ساحلی ونسان کره شمالی به سمت دریا شلیک شد. JCS بعداً اعلام کرد که 14 موشک دیگر از انواع مختلف از سواحل شرقی و غربی کره شمالی شلیک شده است.

JCS گفت که حداقل یکی از این موشک ها در 26 کیلومتری جنوب NLL، 57 کیلومتری شهر سوکچو کره جنوبی، در ساحل شرقی و 167 کیلومتری جزیره اولئونگ، جایی که هشدارهای حمله هوایی به صدا درآمد، فرود آمد.

یکی از مقامات شهرستان اولئونگ به رویترز گفت: “ما صدای آژیر را حدود ساعت 8:55 صبح شنیدیم و همه ما در ساختمان به محل تخلیه در زیرزمین رفتیم.” ما آنجا ماندیم تا اینکه حدود ساعت 9:15 بعد از شنیدن اینکه پرتابه به دریای آزاد سقوط کرد، به طبقه بالا آمدیم.

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی همچنین بیش از 100 گلوله توپ از سواحل شرقی خود به سمت منطقه حائل نظامی که در توافقنامه نظامی با کره جنوبی ایجاد شده بود شلیک کرد.

JCS گفت که این تیراندازی نقض توافقنامه 2018 است که اعمال خصمانه در مناطق مرزی را ممنوع می کند.

کره شمالی و جنوبی از نظر فنی هنوز در حال جنگ هستند زیرا درگیری آنها در سال های 1950-1953 به یک آتش بس ختم شد و نه یک معاهده صلح.

کره شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای در سال جاری میلادی بی‌سابقه تعداد موشک‌های خود را آزمایش کرده است و مقامات سئول و واشنگتن می‌گویند که کره شمالی برای اولین بار از سال 2017 آماده‌سازی فنی برای انجام آزمایش تسلیحات هسته‌ای را تکمیل کرده است.

این پرتاب ها تنها چند ساعت پس از آن انجام شد که پیونگ یانگ خواستار توقف مانورهای نظامی در مقیاس بزرگ از سوی آمریکا و کره جنوبی شد و گفت که دیگر نمی توان چنین عجولانه و تحریک نظامی را تحمل کرد.

علیرغم اینکه یون پس از کشته شدن بیش از 150 نفر در ازدحام جمعیت آخر هفته در سئول، هفته عزای ملی اعلام کرد، ایالات متحده و کره جنوبی یکی از بزرگترین مانورهای هوایی نظامی ترکیبی خود را روز دوشنبه آغاز کردند. این تمرینات که طوفان هوشیار نام دارد، صدها هواپیمای جنگی از هر دو طرف را در 24 ساعت شبانه روز انجام می دهند.

رزمایش بزرگ نظامی

کره شمالی که سال‌ها برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خود را در سرپیچی از تحریم‌های سازمان ملل دنبال می‌کرد، گفته بود که شلیک‌های پرتاب اخیر در پاسخ به رزمایش‌های متحدان بوده است.

پاک جونگ چون، دبیر کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران کره شمالی، روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که تعداد هواپیماهای جنگی درگیر در طوفان هوشیار ثابت کرد که این رزمایش “تهاجمی و تحریک آمیز” بوده و به طور خاص کره شمالی را هدف قرار داده است. او گفت که حتی نام آن تقلید از عملیات طوفان صحرا به رهبری ایالات متحده علیه عراق در دهه 1990 است.

پاک در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری دولتی KCNA منتشر شد، گفت: «حرکات بی‌رویه نیروهای متخاصم برای رویارویی نظامی، وضعیت بدی را در شبه جزیره کره ایجاد کرده است».

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در واشنگتن گفت که این رزمایش‌ها «ماهیت کاملاً دفاعی» دارند و ایالات متحده به کره شمالی روشن کرده است که هیچ قصد خصمانه‌ای ندارد.

پرایس افزود که ایالات متحده و متحدانش همچنین تصریح کرده اند که اگر کره شمالی آزمایش های هسته ای خود را از سر بگیرد، “هزینه های عمیق و عواقب عمیقی” در پی خواهد داشت. او توضیح بیشتری نداد.

پرتاب موشک به روش های جدید

وزارت زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی اعلام کرد که به دلیل پرتاب ها، برخی از مسیرهای هوایی بر فراز دریا بین کره شمالی و ژاپن تا روز پنجشنبه بسته خواهد شد.

وزیر دفاع ژاپن یاسوکازو هامادا گفت که دولت معتقد است حداقل دو موشک بالستیک از کره شمالی شلیک شده است که یکی به سمت شرق و دیگری در جنوب شرقی پرواز می کند.

او صبح چهارشنبه به خبرنگاران در توکیو گفت که اولی 150 کیلومتر تا حداکثر ارتفاع تقریباً 150 کیلومتر پرواز کرد، در حالی که دومی بردی از 200 کیلومتر تا حداکثر ارتفاع 100 کیلومتر را طی کرد.

هامادا گفت که اقدامات کره شمالی صلح و ثبات ژاپن، منطقه گسترده تر و همچنین جامعه بین المللی گسترده تر را تهدید می کند.

(رویترز)

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما