دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعدام ها در سنگاپور را “تأسف” کرد |

لیز تروسل، سخنگوی OHCHR در بیانیه‌ای گفت: «ما از اعدام امروز دو مرد در سنگاپور ابراز تأسف می‌کنیم و از اجرای برنامه‌ریزی شده دو نفر دیگر در 5 اوت به شدت نگران هستیم.»

جرایم مواد مخدر

این دو زندانی، یک مالزیایی و یک سنگاپوری پس از محکومیت در ماه مه 2015 به اتهام قاچاق مواد مخدر به دار آویخته شدند و درخواست تجدیدنظر آنها رد شد.

در همین حال، عبدالرحیم بن شاپی و اونگ سیو پینگ، دو مرد دیگر در سال 2018 به اتهام حمل مواد مخدر به منظور قاچاق محکوم شدند.

با وجود درخواست تجدیدنظر برای احکام، انتظار می رود که هر دو در روز جمعه 5 اوت اعدام شوند.

اقلیت ها به طور نامتناسبی محکوم شدند

اعدام ناظری بن لاجیم، ملیت سنگاپوری مالایی در هفته گذشته، نگرانی های جدی را در مورد ماهیت تبعیض آمیز احکام اعدام در سنگاپور برانگیخت.

او به دلیل قاچاق 33 گرم دیامورفین که بیشتر برای استفاده شخصی در اختیار داشت دستگیر شد.

کارشناسان مستقل سازمان ملل مشاهده کردند که تعداد نامتناسبی از کسانی که به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده اند، اقلیت هایی هستند که از پس زمینه های اقتصادی محروم هستند و همین امر باعث می شود که آقای لاجیم بیشتر در معرض محکومیت اعدام قرار گیرد.

“توقف” اعدام های برنامه ریزی شده

خانم تروسل در بیانیه خود از مقامات سنگاپور خواست تا «همه اعدام های برنامه ریزی شده، از جمله اعدام های عبدالرحیم بن شاپیی و اونگ سیو پینگ را متوقف کنند.

وی همچنین از دولت خواست که «به استفاده از احکام اعدام اجباری برای جرایم مواد مخدر پایان دهد، تمام احکام اعدام را به مجازات حبس تبدیل کند و فوراً تمام اعدام‌ها را با هدف لغو مجازات اعدام متوقف کند».

شورای حقوق بشر تأکید می‌کند که مجازات اعدام «با حق حیات» و حق عاری بودن از شکنجه یا رفتار یا مجازات ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز مغایر است.

تا به امروز، بیش از 170 ایالت، مجازات اعدام را چه در قانون و چه در عمل لغو یا معرفی کرده اند و سازمان ملل متحد از سنگاپور می خواهد که راه آنها را دنبال کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم