UConn& s 7 Foot 2 Center، Donovan Clingan، خارج از نیمکت ایستاده است

آلبانی، نیویورک – مانند بسیاری از پسران، دونوان کلینگان در دوران بزرگ شدن در بریستول، کنون، در بسیاری از فعالیت ها رقابت کرد: بیسبال، بسکتبال، ماهیگیری و فوتبال.

اما زمانی که مادرش، استیسی پورینی کلینگان، در مارس 2018 در سن 42 سالگی بر اثر سرطان سینه درگذشت، دونوان که در آن زمان 14 سال داشت، تصمیم گرفت تا به افتخار او درد، اشتیاق و کادر شگفت‌انگیز خود را به بسکتبال منتقل کند. Porrini Clingan یک مرکز 6 فوت 4، قبل از حضور در دانشگاه مین، در دبیرستان مرکزی بریستول بازی کرده بود، جایی که او به Black Bears کمک کرد تا سه تورنمنت مستقیم NCAA را که از سال 1995 شروع شد، برگزار کنند.

دونوان کلینگان که اکنون یک جوان ۱۹ ساله ۱۹ ساله در دانشگاه UConn است، گفت: «وقتی او اینجا بود واقعاً بسکتبال را جدی نمی‌گرفتم، فقط برای سرگرمی آن را بازی می‌کردم.است در رختکن بعد از اینکه هاسکی ها سنت مری را در روز یکشنبه شکست دادند تا به نیمه نهایی منطقه ای غرب روز پنجشنبه مقابل آرکانزاس در لاس وگاس صعود کنند.

او گفت: «وقتی او از دنیا رفت، دلیلی می‌خواستم که او را افتخار کنم و می‌خواستم به نوعی موفق باشم. “پس بسکتبال بود.”

پورینی کلینگان هرگز نتوانست پسرش را در حال بازی بسکتبال در مادرش ببیند. اما فصل گذشته او میانگین 30.3 امتیاز، 18.4 ریباند و 6.2 بلاک در هر بازی را برای یک تیم قهرمان ایالتی شکست ناپذیر به دست آورد و در عین حال کمک کرد تا بریستول سنترال را دوباره به نقشه برگرداند. او دو بار بازیکن سال کانکتیکات شد.

او اکنون نقشی حیاتی و پویا را روی نیمکت هاسکی ها ایفا می کند (27-8)، که به دنبال پنجمین قهرمانی ملی خود از سال 1999 و اولین قهرمانی خود زیر نظر مربی سال پنجم خود، دن هرلی هستند. کلینگان به طور میانگین 7.1 امتیاز، 5.8 ریباند و 1.8 بلاک در هر بازی به دست می‌آورد در حالی که با دانک‌های رینگ در حمله و تغییر و مهار ضربات در دفاع، بر حریفان چیره می‌شود. در پیروزی دور اول کانکتیکات مقابل آیونا، کلینگان تنها در 13 دقیقه 12 امتیاز، 9 ریباند و 2 بلاک به دست آورد. او در برد مقابل سنت مری 4 امتیاز، 5 ریباند، 3 بلاک و 2 پاس گل در 12 دقیقه به دست آورد.

او پس از بازی سنت مری گفت: “من فقط آن را دوست دارم.”

پی جی کارلسیمو، مربی سابق NBA و تحلیلگر تلویزیونی فعلی، گفت که کلینگان هر زمان که تصمیم بگیرد حرفه ای شود، احتمالاً بعد از فصل دوم، یک انتخاب در درفت NBA خواهد بود.

کارلسیمو گفت: “او هر بار که وارد بازی می شود، بازی را تغییر می دهد.”

با مرگ پورینی کلینگان، کلینگان و خواهر کوچکترش، اولیویا، 17 ساله، بدون مادر و پدرشان، بیل، تنها والد شد. بیل کلینگان، خرس 6-6 ساله مردی با لبخندی عفونی، مسئولیت بزرگ کردن دو فرزند و ایجاد تعادل بین حرفه نوظهور بسکتبال پسرش را با برنامه کاری شلوغ خود به عنوان سرپرست عملیات در یک شرکت برق به عهده گرفت.

بیل کلینگان گفت که او و پسرش باید بین بسکتبال تابستانی AAU با سفرهای استخدامی، مدرسه و کار، و همچنین مراقبت از اولیویا، که با آنها سفر نمی‌کرد، تعادل برقرار کنند.

تام مور، دستیار مربی UConn، که زمانی که در دبیرستان دانشجوی سال اول بود شروع به جذب دونوان کلینگان کرد، گفت: «او برای هر دوی این بچه ها یک مادر و یک پدر است و کار فوق العاده ای با آن انجام می دهد.

زمانی که دونوان به دنیا آمد، او 12 پوند وزن داشت و از سر تا پا 25 اینچ اندازه داشت.

پدرش گفت: «او اساسا یک کودک نوپا بود.

بیل کلینگان گفت که او و همسرش خاطرنشان کردند که پسرشان در شرایط تناسب اندام رشد می کند و شروع می کند و درست قبل از جهش رشد، پژمرده می شود.

او گفت: «او کمی وزن اضافه می‌کرد و ناگهان سه اینچ بالا می‌رفت.

دونوان کلینگان در سال اول دبیرستان 6-8 ساله بود و هر چه قد بلندتر و بلندتر می‌شد، قدش باعث می‌شد همکلاسی‌هایش دنده‌های معمولی داشته باشند.

“قد شما چند سانتی متر است؟ هوا اون بالا چطوره؟» آنها می پرسیدند.

هنگامی که استخدام او در تابستان 2021 شروع شد، پدرش روزهای تعطیل را سپری کرد تا بتواند پسرش را برای بازدیدهای رسمی به میشیگان، ایالت اوهایو، سیراکوز و در نهایت UConn ببرد. مور شروع به استخدام کلینگان در فصل اول تحصیلی خود کرد و هرلی نیز به زودی به دنبال آن رفت.

مور گفت، مربیان هرگز کسی را ندیده بودند «به این بزرگی که آنقدر خوب بدود، آنقدر خوب و با ضربه زدن و با دست پاس بدهد». یادم می‌آید که دن می‌گفت مثل یک اسب شاخدار است.»

بیل کلینگان، 53 ساله، با پسرش که اکنون بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت UConn است، درخواست زمان بیشتری برای تعطیلات کرده است. او برای اولین بار در زندگی خود سوار قطار شد تا برای مسابقات Big East در مدیسون اسکوئر گاردن به نیویورک برود.

او گفت: «من همیشه آن را از تلویزیون تماشا کرده‌ام و اکنون با پسرت و تمام خانواده‌ات روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنم، باورنکردنی است.

اگر مرد جوان تیم، آداما سانوگو – که مجموعاً 52 امتیاز و 21 ریباند در دو بازی اخیر خود به دست آورده است – در فصل آینده نقش بیشتری در UConn خواهد داشت. کلینگان امیدوار است که سال آینده مهارت های خود را با بیرون آمدن و تیراندازی از راه دور به پیشاهنگان NBA بیشتر نشان دهد، همان کاری که 7 فوتی حرفه ای انجام می دهند.

بیل کلینگان در مورد تصمیم گیری در مورد اینکه چه زمانی پسرش ممکن است حرفه ای شود، گفت که مهمترین عامل بلوغ او بود.

او گفت: «من از این همه توجه و پول برای یک جوان 18، 19 ساله عصبی می شوم. و به عنوان یک پدر، باید او را برای موفقیت آماده کنم، زیرا می‌خواهم مطمئن شوم که او به اندازه کافی بالغ نیست که بتواند نه تنها پول، بلکه فقط فشار و همه چیزهایی را که تحت آن قرار می‌دهد، تحمل کند.»

بیل کلینگان می‌گوید که قصد دارد زمانی که پسرش حرفه‌ای شد، نقل مکان کند تا در کنار پسرش باشد و امیدوار است جایی گرم باشد.

تا آن زمان، دونوان می‌تواند تمام کارهایی را که برای او انجام داده به پدرش پس دهد.

او درباره پدرش گفت: «نمی‌توانم تصور کنم چقدر برای او سخت است، اما او خیلی خوب از پس آن برآمد.

او افزود: «و یک روز، امیدوارم بتوانم با چیز خوبی به او جبران کنم.»

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما