۵ روش درمان برای پیشگیری از فصلی

وقتی درگیر آلرژی فصلی هستید، سیستم ایمنی بدن‌تان سعی می‌کند با مصرف هیستامین، با ماده‌ای که نسبت به آن حساس است مبارزه می‌کند که منجر به علائم ناخوشایندی می‌شود.

به گزارش همشهری، شستن سینوس‌ها و بینی با نتی‌پات، اسپری‌ها، بطری‌ها و سرنگ‌ها یا پمپ‌های مخصوص طبق دستورالعمل‌های ذکر شده از روش‌های دستگاه در کنترل آلرژی‌های فصلی است.

هنوز هفته آخر شهریور به نیمه هم نرسیده که آبریزش بینی و چشم عطسه و سرفه‌های آلرژیک را شروع می‌کند و مصرف دستمال و داروها و دمنوش‌های ضد خود را در خانه‌ها بالا می‌رود. وقتی درگیر آلرژی فصلی هستید، سیستم ایمنی بدن‌تان سعی می‌کند با مصرف هیستامین، با ماده‌ای که نسبت به آن حساس است مبارزه می‌کند که منجر به علائم ناخوشایندی می‌شود. این محرک‌ها می‌توانند انواع کپک‌ها، گرده‌ها و گیاهانی را که در پایان تابستان همگی داشته باشند و می‌توانند باعث شوند پاییز را از راه رسیده احساس کنید. یک فاکتور مهم که میان آلرژی و سرماخوردگی تفاوت ایجاد می‌کند این است که آلرژی‌ها باعث تب نمی‌شوند. علائم آلرژی معمولاً با خارش مرتبط اما سرماخوردگی و آنفلوآنزا معمولاً با بدن‌درد و مشکلات معده و از همه مهم‌تر با تب همراه هستند.

علائم پاییزی
آبریزی و خارش و حرکت چشم ها، آبریزش و گرفتگی، عطسه، سردرد، کهیر و بثورات پوستی، خارش گلو، سرفه و خس خس سینه، حلقه های تیره پای چشم و … در موارد شدیدتر، مشکل در چشم یا آنافیلاکسی که یک واکنش آلرژیک دارند. با احتمال مرگ است.

درمان بیماری پاییزی
عادت‌هایی دارند که با پیش گرفتن آنها می‌توان از علائم آلرژی‌تان جلوگیری کرد:

1- سعی کنید در زمان اوج گرده‌ها از خانه بیرون نروید. میزان گرده از ابتدای صبح تا ساعت 10 صبح ها به اندازه است. بنابراین بهتر است تا جایی که ممکن است در ساعات دیرتر روز بیرون بروید.

2- حتی الامکان از محرک ها جلوگیری کنید. پرهیز از گردوغبار و گرده با ماندن در خانه در روزهای بادی، استفاده از ماسک، بسته نگه‌داشتن پنجره‌های خانه و ماشین، دوش‌گرفتن و تعویض لباس‌ها به محض رسیدن به خانه، نیاوردن کفش‌ها به داخل خانه و دوری از حیوانات خانگی می‌توانند به کاهش واکنش‌های آلرژیک بپردازند. کمک کند.

3- مصرف داروها را ادامه دهید. شاید دو یا سه روز یا بیشتر طول بکشد تا داروی آلرژی اثر کند. همچنین با بهتر شدن حالت، مصرف دارو را قطع کنید. میزان گرده‌ها در هوای نوسان دارد و نباید فریب پایین‌آمدن میزان آنها را بخورد.

4- تکنیک های را امتحان کنید. شستن سینوس‌ها و بینی با نتی‌پات، اسپری‌ها، بطری‌ها و سرنگ‌ها یا پمپ‌های مخصوص با روش‌های اصولی و دستورالعمل‌های ذکر شده نیز از روش‌های دستگاه در کنترل آلرژی‌هاست.

5- استرس‌تان را کنترل کنید. استرس می‌تواند آلرژی فصلی را در برخی افراد بدتر کند. تکنیک‌های کاهش استرس مانند آرام‌سازی، ورزش‌های آرام‌شی، احساس و … ممکن است آلرژی را کاهش دهد.»

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما