یونان در کانون توجه به دلیل محاکمه فعالان، داوطلبانی که مهاجران را نجات دادند

جلسه استماع با حضور 24 داوطلب و فعال روز سه شنبه در جزیره لسبوس یونان آغاز شد و باعث شد که OHCHR نسبت به “اثر دلخراش” که بر سایر مدافعان حقوق داشته است هشدار دهد. که اکنون کار خود را متوقف کرده اند در یونان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

کسانی که در حال محاکمه بودند همگی با مرکز بین المللی واکنش اضطراری یا ERCI مرتبط بودند. OHCHR گفت که بین سال های 2016 تا 2018، این گروه به بیش از 1000 نفر کمک کرد تا به امنیت برسند و به بازماندگان کمک های پزشکی و سایر کمک ها در لزووس ارائه کردند.

صدای عقل

من فکر می کنم کاملاً واضح است که شما افرادی دارید که در دریا در مضیقه هستند، افرادی که در قایق هایی هستند که ممکن است واژگون شده باشند یا غرق شده باشند. لیز تروسل، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل، گفت: آنها در آب هستند و کسی نیست که آنها را نجات دهد.

«به همین دلیل است که می گوییم این محاکمه و محاکمه هایی مانند آن کاملاً نگران کننده هستند زیرا آنها اقداماتی را که جان مردم را نجات می دهد جرم انگاری می کنند

خانم تروسل در صحبت با خبرنگاران در ژنو خاطرنشان کرد که افرادی که در محاکمه قرار می گیرند شامل یک پناهنده سوری و اتباع خارجی مانند شان بایندر، شهروند ایرلندی-آلمانی بودند.

این مقام OHCHR توضیح داد که متهمان با اتهاماتی روبرو هستند که شامل چندین جنایت در ارتباط با تسهیل قاچاق مهاجر است و از اخبار روز جمعه مبنی بر ابطال برخی از اتهامات توسط دادستان استقبال کرد.

سرگردان را قطع کنید

خانم تروسل تکرار کرد، امروز هیچ تیم نجات جامعه مدنی در آب های یونان فعال نیست. با وجود این واقعیت که از سال 2021 تاکنون 492 مهاجر در شرق مدیترانه جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند.طبق گزارش سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل (IOM).

این مقام OHCHR ادامه داد که محاکمه های مشابه سایر فعالان حقوق قبلاً در تعدادی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله مجارستان، ایتالیا و مالت برگزار شده است.

واقعیت نجات جان ها، ارائه کمک های بشردوستانه بسیار مهم است و هرگز نباید توسط هیچ دولتی جرم انگاری شودو به همین دلیل در این پرونده خاص می گوییم که باید از اتهامات این متهمان ساقط شود.

پروژه مهاجران گمشده IOM آمار تلفات مهاجران در منطقه را به روز می کند و از سال 2014 تاکنون نزدیک به 1700 مرگ و ناپدید شدن در مسیر دریای مدیترانه شرقی را ثبت کرده است، از جمله نزدیک به 500 کودک.

گفته می شود بسیاری از قربانیان از سوریه، عراق و افغانستان آمده اند.

یک قایق لاستیکی بزرگ پر از پناهجویان به ساحل جزیره لسبوس در منطقه دریای اژه شمالی کشیده می شود.  (فایل)

© یونیسف/اشلی گیلبرتسون هفتم عکس

یک قایق لاستیکی بزرگ پر از پناهجویان به ساحل جزیره لسبوس در منطقه دریای اژه شمالی کشیده می شود. (فایل)

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما