گوترش کارائیب برای وضعیت اضطراری آب و هوایی جهانی «زمین صفر» است

این ذخیره‌گاه، یک سایت میراث جهانی یونسکو، یک منطقه حفاظت‌شده عظیم است که حدود 11 درصد از قلمرو ملی را پوشش می‌دهد، به دلیل کوه‌های رومیزی و تنوع زیستی بی‌پایانش شناخته شده است – برخی گمان می‌رود که کشف نشده باشند – و در اکثر موارد غیرقابل دسترس و تحت تأثیر انسان باقی مانده است. فعالیت.

از بالا، تاج جنگل های بارانی با سایه های بی شماری از سبز رنگ آمیزی شده بود، با برخی از درختان پوشیده از امواج گل های نارنجی یا حتی بنفش. در طول مسیر، رودخانه قدرتمند کوپنام و همچنین بخش‌های بالادست رودخانه‌های لوسی، ساراماکا و سورینام در کنار درختان جریان داشت که شبیه یک نقاشی منظره بود.


ذخیره‌گاه طبیعی مرکزی سورینام، که در اینجا نشان داده شده است، شامل 1.6 میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی اولیه غرب مرکزی سورینام است.

اخبار سازمان ملل/ لورا کوینونز

ذخیره‌گاه طبیعی مرکزی سورینام، که در اینجا نشان داده شده است، شامل 1.6 میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی اولیه غرب مرکزی سورینام است.

با این حال، قبل از رسیدن به منطقه حفاظت شده، رئیس سازمان ملل می توانست آن را ببیند جنگل های سورینام به دلیل فعالیت های بخش معدن و تولید الوار به طور جدی در معرض تهدید قرار دارندکه هر دو با انگیزه هایی برای تقویت فعالیت های اقتصادی تقویت می شوند. به طرز چشمگیری در بالای سایه بان سبز عمیق، لکه های قهوه ای رنگ جنگل زدایی، شواهدی از استخراج مخرب طلا و سیل به سختی قابل مشاهده بود.


سورینام جنگلی‌ترین کشور جهان است، اما جنگل‌های بارانی بکر آن، از جمله، با استخراج طلا، بوکسیت و کائولن در معرض تهدید هستند.

اخبار سازمان ملل/ لورا کوینونز

سورینام جنگلی‌ترین کشور جهان است، اما جنگل‌های بارانی بکر آن، از جمله، با استخراج طلا، بوکسیت و کائولن در معرض تهدید هستند.

لحظه ای از “حداکثر خطر”

اگرچه سورینام بخشی از قاره آمریکای جنوبی است، اما به دلیل تاریخ، فرهنگ و چالش‌های مشابهی که با کشورهای جزیره‌ای کوچک با آن مواجه است، یک کشور کارائیب محسوب می‌شود.

بعداً روز یکشنبه، دبیرکل سازمان ملل متحد برای شرکت در افتتاحیه چهل و سومین کنفرانس جامعه کارائیب و بازار مشترک (CARICOM) وارد مرکز رویداد Assuria در پاراماریبو شد.

ورود آقای گوترش با چهار اجرای موسیقی و فرهنگی متفاوت همراه بود. این پیاده روی کوتاه تنوع قومی منحصر به فرد سورینام را به نمایش گذاشت که محصول تاریخ طولانی آن و استعمار هلند است. آفریقایی-سورینامی، هند شرقی، بومیان بومی، نوادگان چینی و جاوه ای رقص های سنتی و صداهای فولکلور خود را ارائه کردند.

در این تریبون، دبیرکل بر تنوع منطقه و رهبری اقدامات اقلیمی تاکید کرد و در عین حال مجموعه اقداماتی را که باید در مواجهه با بحران سیاره‌ای، همه‌گیری کووید-19 در حال انجام و چالش‌های مالی جهانی انجام شود، تشریح کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد روز یکشنبه به سران کشورها و دولت‌های منطقه گفت: «مانگروها، غنی از تنوع، متحد کردن خشکی و دریا، و حفاظت از اکوسیستم‌های شکننده ساحلی، نماد مناسبی برای کشورهای حوزه کارائیب هستند – مواجهه با چالش‌ها، استفاده از فرصت‌ها، حفظ مواهب طبیعی». با الهام از سفر او به این شگفتی های غرق کربن ساحلی در پاراماریبو یک روز قبل.

آقای گوترش متوجه شد که جزایر کوچک جزیره‌ای کم ارتفاع در دریای کارائیب در برابر آنچه او می‌خواند آسیب‌پذیر هستند. “بزرگترین چالش پیش روی دنیای امروز ما” – بحران آب و هوا

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه این تنها چالشی نیست که این منطقه با آن مواجه است، گفت: کارائیب نقطه صفر برای وضعیت اضطراری آب و هوایی جهانی است.

وی با اشاره به تأثیر مخرب همه‌گیری کووید-19 بر سیستم‌های بهداشتی و گردشگری، و همچنین بر رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری خارجی، افزود: «اجلاس سران CARICOM امسال در لحظه‌ای با حداکثر خطر – برای مردم و سیاره زمین برگزار می‌شود.» اکنون با جنگ در اوکراین تشدید شده است.

گروهی از چینی-سورینامی ها در حالی که سران کشورها و دولت ها به چهل و سومین کنفرانس CARICOM در پاراماریبو، سورینام می آیند، می رقصند و می خوانند.

اخبار سازمان ملل/ لورا کوینونز

گروهی از چینی-سورینامی ها در حالی که سران کشورها و دولت ها به چهل و سومین کنفرانس CARICOM در پاراماریبو، سورینام می آیند، می رقصند و می خوانند.

راه حل های جسورانه

دبیر کل به رهبران CARICOM گفت که راه حل های جسورانه برای مقابله با این مسائل ضروری است و سه مورد را برجسته کرد.

1. اقدامات اقلیمی را با مقیاس و فوریت بحران مطابقت دهید

آقای گوترش خواستار کاهش فوری و متحول کننده انتشار گازهای گلخانه ای برای توقف گرمایش جهانی در دمای 1.5 درجه سانتیگراد، حمایت از سازگاری با تأثیرات آب و هوا و کمک مالی برای ایمن سازی انعطاف پذیری شد.

من از رهبران کارائیب برای کمک به نشان دادن راه تشکر می کنم. من از تلاش‌های فراوان شما برای حفاظت از تنوع زیستی باورنکردنی و مواهب طبیعی شما، از جمله تلاش‌های جوامع بومی الهام گرفته‌ام.»

وی افزود که همگان به جاه طلبی و اقدامات اقلیمی بیشتری نیاز دارند، اما به ویژه G20 که 80 درصد از انتشار جهانی را تشکیل می دهد.

“جنگ در اوکراین نمی تواند منجر به تصمیمات کوته فکرانه ای شود که در را بر روی 1.5 درجه سانتیگراد ببندد. با تعهدات ثبت شده در حال حاضر، پیش بینی می شود که انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 14 درصد رشد کند. این فقط خودکشی است – و باید معکوس شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که کشورهای ثروتمندتر باید راه را در یک “انقلاب انرژی های تجدیدپذیر” عادلانه و عادلانه پیش ببرند و آنها باید به وعده خود مبنی بر ارائه 100 میلیارد دلار بودجه اقلیمی برای سازگاری از امسال عمل کنند.

وی تاکید کرد: زمان یک بحث صریح و فضایی برای تصمیم گیری در مورد ضرر و زیان هایی است که کشورهای شما در حال حاضر تجربه کرده اند.


دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو در مراسم افتتاحیه چهل و سومین نشست منظم کنفرانس سران دولت های جامعه کارائیب (CARICOM) که از 3 تا 5 ژوئیه در پاراماریبو، سورینام برگزار می شود، سخنرانی می کند.

اخبار سازمان ملل/ ایوان اشنایدر

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو در مراسم افتتاحیه چهل و سومین نشست منظم کنفرانس سران دولت های جامعه کارائیب (CARICOM) که از 3 تا 5 ژوئیه در پاراماریبو، سورینام برگزار می شود، سخنرانی می کند.

2. اصلاح نظام مالی جهانی «از لحاظ اخلاقی ورشکسته» و ترغیب بهبود پایدار

دبیرکل تاکید کرد که اقتصادهای در حال توسعه نیاز به دسترسی به منابع مالی بدون هزینه یا کم، و همچنین کاهش بدهی و بازسازی دارند.

او گفت: «در بخش بدهی، ما نیاز به تسهیل فوری برای کشورهای در حال توسعه داریم که بدهی آنها در شرف اتمام است.

دبیرکل سازمان ملل افزود که از ایجاد صندوق تاب آوری کارائیب کاملاً حمایت می کند اصلاح سیستم مالی بین المللی برای کمک به منطقه برای واکنش بهتر و جلوگیری از آسیب پذیری گسترده در برابر شوک های خارجی.

واضح است که معیارهای قدیمی ما را شکست داده است. زمان تغییر آنها فرا رسیده است.

او به سران دولت و دولت کارائیب گفت: «برای کشورهای شما، این به معنای اطمینان از این است که عوامل پیچیده و وابسته به هم مرتبط با بدهی و تأثیر تغییرات آب و هوایی در هر تحلیل واجد شرایط بودن برای کاهش بدهی و تأمین مالی مورد بررسی قرار می‌گیرند».

3. مبارزه با همه گیر COVID-19 را ادامه دهید

دبیرکل فشارهایی را برای دولت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های داروسازی انجام داد برای تولید آزمایشات، واکسن ها و درمان های محلی بهتر با یکدیگر همکاری کنند.

ما هنوز از جنگل بیرون نیامده‌ایم… و باید به همکاری نزدیک با هم برای جلوگیری از گسترش ویروس در سراسر کارائیب از طریق اقدامات اثبات شده بهداشت عمومی و آماده شدن برای همه‌گیری‌های آینده از طریق سرمایه‌گذاری جسورانه در آمادگی و آموزش، ادامه دهیم.» وی تصریح کرد و تاکید کرد که کشورها هرگز نباید اینقدر ناآماده باشند.

در نهایت، آقای گوترش بر حمایت سازمان ملل متحد از کارائیب برای تلاش در جهت این راه حل ها تاکید کرد.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما