گزارش دوشنبه شما & نیویورک تایمز

خشونت‌ها از روز پنجشنبه در اورشلیم و کرانه باختری اشغالی توسط رژیم صهیونیستی در سلسله حملاتی که بیش از 20 کشته برجای گذاشت، آغاز شد که با حمله نظامی اسرائیل به کرانه باختری آغاز شد که در آن 10 نفر کشته شدند.

یک مرد فلسطینی دیروز در خارج از شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری به ضرب گلوله کشته شد و مقامات فلسطینی گفتند که شهرک نشینان اسرائیلی در سراسر منطقه 144 حمله به فلسطینیان و اموال آنها انجام دادند. روز جمعه، یک مرد مسلح فلسطینی هفت نفر را بیرون یک کنیسه در یک شهرک یهودی نشین در بیت المقدس شرقی کشت. روز شنبه، یک مهاجم دو اسرائیلی را در نزدیکی یک شهرک یهودی نشین در شرق بیت المقدس به ضرب گلوله مجروح کرد.

پلیس اسرائیل اعلام کرد که بستگان و همسایگان عامل حمله روز جمعه را دستگیر کرده است. صبح روز یکشنبه، پلیس خانه خانوادگی او را تخلیه و آن را پلمپ کرد. اسرائیل به طور منظم خانه‌های خانوادگی مهاجمان متهم را تخریب می‌کند، رویه‌ای که گروه‌های حقوق بشر و سازمان ملل می‌گویند مجازات دسته‌جمعی است.

واکنش: دولت راست افراطی اسرائیل تعدادی از اقدامات را برای مجازات مهاجمان فلسطینی و حامیان آنها اعلام کرد. دولت گفت که قصد دارد مجوز اسلحه برای شهروندان اسرائیلی را تسریع کند، واحدهای نظامی و پلیس را برای دستگیری بیشتر فلسطینی ها تقویت کند و عملیات هایی را با هدف توقیف سلاح های فلسطینی ها انجام دهد.

اشتغال: فلسطینیان در سراسر کرانه باختری، بیت‌المقدس شرقی و غزه خشم گسترده‌ای را از رفتار اسرائیلی‌ها به ویژه پس از مرگبارترین سال برای فلسطینیان کرانه باختری در بیش از یک و نیم دهه گذشته ابراز کردند. این واکنش می تواند تصمیم بگیرد که آیا این آغاز موجی از خشونت است یا خیر.


نیروهای روسی در آخر هفته برای کنترل روستاهای شرق اوکراین در نزدیکی شهر باخموت مبارزه کردند، که آخرین نقطه اشتعال در تلاش مسکو برای تصرف کل منطقه شرقی دونباس است.

وضعیت روستای بلاهودتن مورد اختلاف است. اوکراین دیروز گفت که سربازانش حملات به این کشور و چندین شهرک دیگر در این منطقه را دفع کرده اند. اما یک روز قبل، شرکت نظامی خصوصی واگنر که از طرف مسکو می جنگید، ادعا کرد که روستا را تصرف کرده است. وزارت دفاع روسیه این گزارش را تایید نکرده است.

بلاهوداتنه بین سولدار، یک شهرک معدن نمک که نیروهای روسی اخیراً پس از هفته‌ها درگیری شدید تصرف کردند، و جاده‌ای که از شمال شهر باخموت می‌گذرد، قرار دارد. این جاده به عنوان یک خط تدارکاتی حیاتی برای نیروهای اوکراینی در دفاع از شهر عمل می کند. مسکو قصد دارد باخموت را محاصره کند، مسیرهای تدارکاتی خود را قطع کند و سپس مدافعان شهر را وادار به عقب نشینی کند.

تلفات جنگ: بسیاری از غیرنظامیان از دستور دولت کیف برای ترک دونتسک، که در منطقه دونباس است، پیروی کردند. کسانی که مانده اند در برابر حملات توپخانه ای و گلوله باران آسیب پذیر هستند و ده ها نفر در هفته های اخیر کشته شده اند.


ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، ندیم زهاوی، رئیس حزب محافظه کار را به دلیل امور مالیاتی شخصی اش برکنار کرد. برکناری دیروز پس از آن صورت گرفت که مشاور اخلاقی سوناک به این نتیجه رسید که ناکامی زاهاوی در افشای فوری تحقیق درباره مالیات هایش که منجر به تسویه حساب و جریمه حدود 5 میلیون پوندی شد، “نقض جدی” قوانین وزارتخانه بود.

زهاوی دومین وزیری است که در سه ماه گذشته به دلیل اتهامات نادرست از کار برکنار می شود. گاوین ویلیامسون در ماه نوامبر به عنوان وزیر بدون پورتفولیو پس از اتهامات قلدری استعفا داد. دومینیک راب، معاون نخست وزیر، به اتهامات متعدد قلدری تحت بازجویی قرار دارد.

برکناری زهاوی، که پیش از این به عنوان صدراعظم خزانه داری خدمت می کرد، ضربه گزنده ای برای سوناک است. نخست‌وزیر با کمک به سرنگونی بوریس جانسون، سلف رسوایی‌آمیز، به قدرت رسید، اما دولت او نتوانسته است بسیاری از مشکلات اخلاقی مشابه را از بین ببرد.

زمینه: زاهاوی در اواخر سال 2020 پس از اینکه جانسون او را به عنوان رهبری استقرار واکسن‌های کروناویروس در اعماق همه‌گیری معرفی کرد، به شهرت ملی رسید. او همچنین وزیر آموزش و پرورش و صدراعظم بود.

سهام خصوصی برای باشگاه های ورزشی کودکان نوپا آمده است. همان کتاب بازی که با دستیابی به چیزهایی مانند خانه‌های محصور شده و ایستگاه‌های استراحت در بزرگراه‌ها بازده بالایی داشت، اکنون توسط یک فرنچایز خانواده محور آزمایش می‌شود.

جشن گل فراتر از فوتبال: مارکوس رشفورد جشن گل جدیدی دارد، اما درباره چیست و چرا به بازیکنان دیگر سرایت کرده است؟

لیدز با ستاره آمریکایی موافقت کرد: لیدز یونایتد به توافق شفاهی با یوونتوس بر سر وستون مک کنی دست یافت که در ابتدا به صورت قرضی به لیدز خواهد پیوست. این باشگاه در تابستان امسال گزینه خرید دائمی هافبک را خواهد داشت.

گل نادر لیگ برتر که می تواند به آن برسد: اگر می‌توانستید فضا و مدافعان ناخواسته را در یک ضربه کرنر تضمین کنید، چه می‌شد؟ یک روال منظم از ولورهمپتون می تواند به مد جدید تبدیل شود.

از روزنامه تایمز: نواک جوکوویچ، ستاره تنیس صربستانی، پس از غیبت در مسابقات آزاد استرالیا سال گذشته که به دلیل عدم واکسینه شدن علیه کووید-19 اخراج شد، استفانوس سیتسیپاس از یونان را در ست های متوالی شکست داد و بیست و دومین عنوان گرند اسلم خود را کسب کرد. آرینا سابالنکا از بلاروس عنوان قهرمانی انفرادی زنان را به دست آورد.

این یک «نکات سبک» از کتاب سبک آسوشیتدپرس بود که به نظر می‌رسید سلیقه و دیپلماسی را تحت فشار قرار دهد: «توصیه می‌کنیم از برچسب‌های عمومی و اغلب غیرانسانی مانند افراد فقیر، بیماران روانی، فرانسوی‌ها، معلولان، دانشگاه اجتناب کنید. تحصیل کرده.»

فرانسوی‌ها که متوجه شدند بین «بیماران روانی» و «معلولان» قرار گرفته‌اند، چیزهایی در مورد آن می‌گفتند. سفارت فرانسه در ایالات متحده با انتشار پستی در توییتر، اعلام کرد که نام خود را به «سفارت فرانسه» تغییر داده است. (یکی از روزنامه‌نگاران اظهار داشت که فرانسوی‌ها می‌توانند به عنوان «افرادی که یک کروک مسیو را تجربه می‌کنند» تغییر نام دهند.)

راجر کوهن، رئیس دفتر ما در پاریس، می‌نویسد: «مسلماً، هیچ دیپلمات فرانسوی هرگز شکایت نکرده است که لقب فرستاده «فرانسه‌ها» به نوعی غیرانسانی است. در واقع، فرانسوی‌ها ترجیح می‌دهند که به‌عنوان فرانسوی تصور شوند، اگر مسئله این است. آنها با لذت قابل توجهی تحت فرانسوی بودن قرار می گیرند.

خواننده One Times در پاریس، در نظری درباره مقاله، پیشنهاد دیگری داشت: «لطفاً کسی با «امیلی» (در پاریس) مصاحبه می‌کند و نظر او را بیابد؟ سپس ما واقعاً می دانیم که از این موضوع چه کنیم.»

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما