کمیته اضطراری با گذشت 14000 مورد ابتلا به آبله میمون ها دوباره تشکیل جلسه می دهد: WHO |

این کمیته برای اولین بار در ماه گذشته تشکیل جلسه داد، اما تصمیم گرفت آن را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی اعلام نکند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت، آگاهی “حاد” خود را تأیید کرد که هر تصمیمی در مورد تعیین احتمالی شامل “در نظر گرفتن بسیاری از عوامل با هدف نهایی حفاظت از سلامت عمومی” است.

او در سخنان افتتاحیه خود به اعضای کمیته و مشاوران گفت: این کمیته قبلاً به “تعیین پویایی این شیوع” کمک کرده است.

با گسترش شیوع، ارزیابی اثربخشی مداخلات بهداشت عمومی در محیط‌های مختلف، برای درک بهتر اینکه چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مؤثر نیست، مهم است.

“تبعیض تهدید کننده زندگی”

آبله میمون، یک بیماری ویروسی نادر، عمدتاً در مناطق جنگل های بارانی گرمسیری آفریقای مرکزی و غربی رخ می دهد، اگرچه به مناطق دیگر صادر شده است.

امسال، بیش از 14000 مورد در 71 کشور عضو، از هر شش منطقه WHO گزارش شده است.

در حالی که این روند در برخی کشورها کاهش یافته است، برخی دیگر در حال افزایش هستند. برخی، با دسترسی کمتری به تشخیص و واکسن‌ها، ردیابی و مهار شیوع را سخت‌تر می‌کنند.

تدروس این را فاش کرد شش کشور اولین موارد خود را در هفته گذشته گزارش کردند و اکثریت قریب به اتفاق مردانی هستند که با مردان رابطه جنسی دارند.

او گفت: «این الگوی انتقال هم فرصتی برای اجرای مداخلات هدفمند در سلامت عمومی است و هم یک چالش، زیرا در برخی کشورها، جوامع آسیب دیده با تبعیض تهدیدکننده زندگی مواجه هستند.

او در مورد “نگرانی بسیار واقعی” هشدار داد که مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند ممکن است “انگ یا سرزنش شوند … که ردیابی و متوقف کردن شیوع بیماری را بسیار سخت تر می کند”.

درمان آبله میمون

رئیس سازمان جهانی بهداشت تأیید کرد که یکی از قدرتمندترین ابزارها در برابر آبله میمون، اطلاعات است.

هرچه افراد در معرض خطر ابتلا به آبله میمون اطلاعات بیشتری داشته باشند، بیشتر می توانند از خود محافظت کنندتدروس گفت. متأسفانه، اطلاعاتی که کشورهای آفریقای غربی و مرکزی با WHO به اشتراک گذاشته اند هنوز بسیار اندک است.

ناتوانی در توصیف وضعیت اپیدمیولوژیک در آن مناطق نشان دهنده یک “چالش اساسی” برای طراحی مداخلاتی است که می تواند بیماری نادیده گرفته شده تاریخی را کنترل کند.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در حال همکاری نزدیک با جوامع آسیب دیده در تمام مناطق خود است و با گسترش شیوع بیماری، خواستار دسترسی بیشتر، “هدفمند و متمرکز” به تمام اقدامات مقابله ای برای بیشترین جمعیت آسیب دیده شده است.

در همین حال، آزمایش‌ها را تأیید می‌کند، تهیه می‌کند و به چندین کشور ارسال می‌کند و به ارائه پشتیبانی برای دسترسی گسترده به تشخیص‌های مؤثر ادامه می‌دهد.

این کمیته تا روز پنجشنبه آخرین شواهد و شرایط را مورد بحث قرار خواهد داد و تصمیم خود را در روزهای آینده اعلام خواهد کرد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Trends : Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances