کشاورزان در اوکراین با پاکسازی مین های زمینی با دست، جان خود را برای فصل کاشت به خطر می اندازند


والیکا کومیشوواها، اوکراین
CNN

اولین باری که اولکساندر هاوریلوک پس از هجوم و اشغال مزرعه توسط نیروهای روسی به مزرعه خود بازگشت، با دیدن آنچه که آنها پشت سر گذاشته بودند، اشک از صورتش جاری شد.

ساختمان های مزرعه او تقریباً به طور کامل ویران شده بود، میلیون ها دلار ماشین آلات سنگین ویران شده بود و محصول گندم سال گذشته سوزانده شده بود.

اما مهم‌ترین مشکل برای هاوریلوک، مین‌های زمینی بود که در 12 مایل مربع از مزارع اطراف او مدفون شده بود.

اکنون، مرد 69 ساله در تلاشی مذبوحانه برای پاکسازی برخی از مزارع خود قبل از شروع فصل کاشت در اوایل آوریل، آنها را با دست می کند.

هاوریلوک گفت: «می ترسیدم. “اما من باید بکارم.”

الکساندر هاوریلوک با تعدادی از مین های ضد تانک روسی که در مزارع خود با استفاده از فلزیاب حفر کرد.

هاوریلوک می گوید تا کنون حدود 20 مین را از مزارع خود در ولیکا کومیشوواها، نزدیک شهر ایزیوم، تنها با استفاده از یک فلزیاب که خودش خریداری کرده است، برداشته است.

او گفت: «می‌روی، آن را پیدا می‌کنی، چوبی می‌گیری، روی آن ضربه می‌زنی تا اندازه آن را مشخص کنی، و سپس آن را می‌کنی.» و سپس آن را به آرامی برمی دارید و بیرون می آورید.

او اعتراف می کند که کار خطرناک است، اما می افزاید: «چیز دیگری ندارم».

این یک انتخاب جدی است که کشاورزان در سرتاسر اوکراین با آن روبرو هستند: مزارع را از مواد منفجره پاک کنید تا برای فصل کاشت آماده شوند، یا یک سال دیگر بدون درآمد فکر کنید.

تهاجم روسیه در حال حاضر صادرات غلات از اوکراین را خفه کرده است – یکی از بزرگترین سبدهای نان جهان – و به افزایش قیمت محصولات اصلی مانند نان و غلات کمک کرده است، حتی با توافق سازمان ملل متحد که عبور کشتی های اوکراینی را از طریق سیاه امکان پذیر کرده است. دریا.

ارتش اوکراین تخمین می زند که حدود یک سوم کشور در حال حاضر توسط مهمات منفجر نشده آلوده شده است و به دلیل بقایای مرگبار یک جنگ که هنوز در حال جنگ است، بخش های عظیمی از زمین های حاصلخیز را خاموش کرده اند و برداشت امسال را به خطر می اندازند.

به گفته مقامات محلی، در ماه‌های اخیر، چندین کارگر مزرعه در حال کار در مزارع خود زخمی یا کشته شده‌اند، از جمله یک مرد 65 ساله که در اثر برخورد با مواد منفجره در نزدیکی روستای Chervone در جنوب اوکراین بلافاصله جان خود را از دست داد.

یکی از ساختمان های مزرعه تخریب شده هاوریلوک.

در حال حاضر عملیات پاکسازی مین برای پاکسازی مزارع در حال انجام است، اما این کار کند و پرهزینه است.

مرکز رسانه های رسمی ارتش اوکراین اعلام کرد که 45000 بمب انفجاری در طول سال خنثی شده است.

HALO Trust، بزرگترین سازمان پاکسازی مین در جهان، در حال حاضر 700 پرسنل در اوکراین استخدام می کند که این تعداد در نظر دارند تا پایان سال تقریباً دو برابر شود.

مایری کانینگهام، که کارگروه مین زدایی HALO Trust در اوکراین را اداره می کند، به CNN گفت: «مقیاس آلودگی بسیار زیاد است و در سراسر کشور پخش شده است.

“مقیاس مشکل، برای یک سازمان نیست، یک تلاش ملی است.”

ساختمان ها و ماشین آلات متعلق به کشاورز الکساندر هاوریلوک را ویران کرد.

کانینگهام گفت، علاوه بر تضمین ایمنی مردم، زمین‌های کشاورزی در اولویت قرار می‌گیرند تا «اطمینان حاصل شود که اوکراین می‌تواند روی پای خود بازگردد».

کانینگهام گفت: “بزرگترین چالش” فقدان الگو است، با انواع مختلف و تراکم مهمات پراکنده در منطقه جغرافیایی وسیع اوکراین – دومین کشور بزرگ اروپا پس از روسیه.

ما شاهد مین های ضد وسیله نقلیه، فلزی و پلاستیکی هستیم. کانینگهام گفت: ما شاهد مین های ضد نفر هستیم. ما شاهد مین‌های ضدنفر اتصال و تکه تکه‌شدن روی سیم‌ها، نارنجک‌ها بر روی سیم‌های سفر و همچنین مهمات خوشه‌ای هستیم.»

او گفت که هیچ رویکرد «یک اندازه مناسب برای همه» برای تلاش مین‌زدایی وجود ندارد، که به «روش‌های سفارشی» نیاز دارد، بنابراین «توانایی آموزش کارکنان به طور مناسب» است.

کانینگهام گفت که حذف همه آنها سالها طول می کشد، زیرا آنها معمولاً تخمین می زنند که یک روز جنگ برابر است با چندین ماه کار پاکسازی.

و در حالی که درگیری فعال همچنان ادامه دارد، عملیات تنها می تواند دور از خط مقدم جنگ انجام شود تا از ایمنی سنگ شکن ها و سایر کارکنان محافظت شود.

اما کارشناسان از کشاورزان می خواهند که مسائل را به دست خود نگیرند.

ساختمان ویران شده متعلق به کشاورز الکساندر هاوریلوک.

کانینگهام گفت: «برداشتن مین های ضد تانک بسیار خطرناک است. “اغلب دستگاه های ضد بالابر وجود دارد که به طور خاص برای کشتن و زخمی کردن افرادی که سعی در انجام این کار دارند طراحی شده اند.”

با این حال، هشدارهای ایمنی اولکساندر هاوریلوک را از ماموریت خود باز نمی دارد.

او می‌گوید که مزرعه‌اش را در 25 سال گذشته از صفر ساخته است و دوباره بازسازی خواهد کرد تا آینده خانواده‌اش را تضمین کند.

او گفت: «مهمترین چیز این است که زمین هایم را پاک کنم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم