کاپیتان زنان انگلیس از شیرزنان می خواهد که از روز فینال استفاده کنند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

لی ویلیامسون، کاپیتان زنان انگلیس، از شیرزن‌ها خواست تا از فرصت زندگی خود با میزبانی که برای فینال یورو 2022 روز یکشنبه مقابل آلمان در ومبلی در اختیار داشتند، استفاده کنند.

تورنمنت‌هایی که رکوردهای حضور را شکسته است، فینال مناسبی را با 87000 تماشاگر به دست می‌آورد که انتظار می‌رود رکورد جدیدی را برای فینال مسابقات قهرمانی اروپا مردان یا زنان رقم بزند.

انگلیس هرگز در یک تورنمنت بزرگ در بازی زنان پیروز نشده است و از زمان جام جهانی مردان در سال 1966، 56 سال برای هر پیروزی منتظر بوده است.

ویلیامسون در آستانه بازی گفت: فردا روز فرصت است.

این تنها چیزی است که آن را با سایر بازی‌ها متفاوت می‌کند، این که ریسک آن بسیار بالاتر است. اما این چیزی است که همه ما برای آن زندگی می‌کنیم و به همین دلیل فوتبال بازی می‌کنم.”

در کشوری که فوتبال زنان تا سال 1970 نزدیک به 50 سال در آن ممنوع بود، انتظارات در حال افزایش است.

در بالای ومبلی فروخته شده، 7000 نفر جمع می شوند تا فینال را روی پرده های بزرگ در میدان ترافالگار لندن تماشا کنند.

بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی، از تأثیر زنان سارینا ویگمن بر آینده این بازی قدردانی کرد.

جانسون در نامه‌ای خطاب به او نوشت: زمین‌ها، زمین‌های بازی و پارک‌های این کشور پر خواهد شد از دختران و زنانی که فراتر از هیچ شکی می‌دانند که فوتبال فقط برای پسران نیست، بلکه برای همه است. ویگمن، ویلیامسون و بقیه تیم ملی انگلیس.

فشار بر انگلیس

ویگمن از زمانی که در سپتامبر هدایت انگلیس را برعهده گرفت، در 19 بازی شکست نخورده است.

سرمربی هلندی به هدف خود برای الهام بخشیدن به یک ملت دست یافته است، اما اوایل این هفته اعتراف کرد که می خواهد در “پناهگاه” خود پنهان شود تا از هیاهوی دور فینال جلوگیری کند.

ویگمن گفت: “من احمق نیستم. من اتفاقاتی را می بینم که اتفاق می افتد و واقعاً باورنکردنی است.” من هم واقعاً از این کار لذت می برم، اما پس از آن شما به شغل خود باز می گردید و این یعنی آماده شدن برای آلمان.»

مارتینا ووس-تکلنبورگ، سرمربی آلمان گفت که تمام فشارها روی انگلیس است زیرا آنها سعی می کنند با سنگینی انتظارات تماشاگران خانگی کنار بیایند.

علیرغم چشم انداز مواجهه با یک جو خصمانه، ووس-تکلنبورگ گفت که آرزو نمی کرد که برندگان هشت دوره در فینال با کسی غیر از انگلیس روبرو شوند.

ما رویای این را داشتیم، یک فینال مقابل انگلیس در ومبلی.

نمی دانم آیا لحظه بزرگتری برای بازیکنان ما وجود دارد یا نه.

سازمان‌دهندگان مسابقات یوفا نیز پس از صحنه‌های پر هرج و مرج حول فینال قهرمانی اروپا مردان در سال گذشته در ومبلی و فینال لیگ قهرمانان اروپا در پاریس در ماه مه، مورد توجه قرار گرفته‌اند.

مردان انگلیس ماه گذشته پس از درگیری های خشونت آمیز که پایان یورو 2020 را مخدوش کرد، مجبور شدند یک بازی را پشت درهای بسته انجام دهند زیرا هواداران برای دیدن شکست سه شیرها در ضربات پنالتی مقابل ایتالیا، گردان ها را شارژ کردند.

یک منطقه ممنوعه الکلی در اطراف ورزشگاه ایجاد شده است و از هواداران بدون بلیط به شدت خواسته شده است که به استادیوم سفر نکنند.

نادین کسلر، رئیس فوتبال زنان یوفا، گفت: “هر کسی که برتری پیدا کند، انگلیس مقابل آلمان در ورزشگاه نمادین ومبلی یکی از کتاب‌های تاریخ و یک رویداد فراموش نشدنی برای یک نسل کامل خواهد بود.”

(AFP)

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما