کامبوج دادگاه تحت حمایت سازمان ملل با تایید محکومیت آخرین رهبر زنده خمرهای سرخ به پایان رسید

تصمیم اتاق‌های فوق‌العاده در دادگاه کامبوج (ECCC) برای تایید محکومیت آخرین رهبر رژیم، کیو سامفان، به بیش از 13 سال رسیدگی توسط دادگاه ترکیبی منحصربه‌فرد، که از کامبوج و بین‌المللی تشکیل شده بود، پایان داد. قضات و وکلا

طبق گزارش ها، دادگاه از زمان تأسیس در سال 1997، مجموعاً 330 میلیون دلار هزینه داشته است.

درخواست تجدیدنظر رد شد

رئیس سابق دولت، آقای سمفان، در مورد محکومیت خود در موردی که انتظار می رود حکم نهایی دادگاه باشد، تجدید نظر کرده بود. دادگاه حکم حبس ابد او را تایید کرد.

هنگامی که او برای اولین بار محکوم شد، در این حکم تاکید شد که او سیاست‌های رژیم را که منجر به مرگ غیرنظامیان «در مقیاس وسیع» شده است، «تشویق، تحریک و مشروعیت بخشیده است».

سه تن از رهبران خمرهای سرخ محکوم شدند، از جمله “رفیق دوچ” که یک مرکز شکنجه بدنام را در پنوم پن، پایتخت این کشور اداره می کرد، جایی که همه به جز 12 نفر از 20000 زندانی آن کشته شدند.

  موزه نسل کشی Tuol Sleng در پنوم پن، کامبوج، محل زندان امنیتی بدنام S-21 خمرهای سرخ که در آن شکنجه به طور معمول انجام می شد.

موزه نسل کشی Tuol Sleng در پنوم پن، کامبوج، محل زندان امنیتی بدنام S-21 خمرهای سرخ که در آن شکنجه به طور معمول انجام می شد.

اعتقادات

نون چیا، که در سلسله مراتب حزب کمونیست رژیم به عنوان “برادر شماره دو” شناخته می شود، در سال 2007 دستگیر شد، هفت سال بعد توسط ECCC به حبس ابد محکوم شد و در سال 2019 در زندان درگذشت. رهبر کل رژیم، پل پوت ، در سال 1998 درگذشت.

بر اساس گزارش های خبری، کیو سامفان 91 ساله در جریان رسیدگی به دادگاه تاکید کرد که از “اقدامات شنیع” مرتکب شده توسط دیگر رهبران خمرهای سرخ بی اطلاع بوده است.

تحت حکومت آنها، تخمین زده می شود که 1.7 میلیون کامبوجی بر اثر اعدام، شکنجه، گرسنگی و بی توجهی، به شکل بیماری هایی که درمان نشده اند، در تلاش برای تبدیل کشور ویران شده از جنگ به یک مدینه فاضله روستایی جان خود را از دست دادند. طبق گزارش ECCC، در مجموع ممکن است تا سه میلیون نفر در طول حکومت ترور جان خود را از دست داده باشند.

تخمین زده می شود که حدود 20000 ویتنامی نژاد و 100-500000 مسلمان چم نیز در میان کشته شدگان باشند.

دو نفر از پنج نفری که به عنوان بخشی از رسیدگی به تأخیر دادگاه محاکمه شدند، قبل از اینکه محاکمه شوند جان خود را از دست دادند و پل پوت قبل از طرح اتهام جان باختند.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما