چین در حال استقرار کنسولگری‌ها و دادگاه‌ها در سراسر جهان برای سرکوب مخالفان علیه ح‌ک‌چ است، گزارش ادعا می‌کند اخبار جهان

پکن: چین که به دلیل گشایش پست های پلیس غیرقانونی در سراسر جهان مورد محکومیت قرار گرفت، اکنون کنسولگری ها و دادگاه های خارج از کشور را در چندین کشور مستقر کرده است – طبق گزارشی که توسط روزنامه نگاری تحقیقی گزارشی به اشتراک گذاشته شده است – برای سرکوب مخالفان علیه حزب کمونیست چین. این گزارش می‌گوید که چین این کار را برای نفوذ بر چینی‌های خارج از کشور، سرکوب مخالفان علیه ح‌ک‌چ در کشورهای خارجی و مداخله در فرآیندهای دموکراتیک کشورهای مربوطه انجام می‌دهد. این گزارش به حادثه 16 اکتبر اشاره کرد که در آن، یک معترض دموکراسی خواه هنگ کنگ به محوطه کنسولگری چین در منچستر کشیده شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این گزارش به پارلمان بریتانیا رسید و دولت آن را بسیار نگران کننده خواند. پلیس منچستر بزرگ تحقیقاتی را آغاز کرده است. کنسولگری در دفاع از خود گفت که معترضان یک پرتره توهین آمیز از شی جین پینگ، رئیس جمهور چین را به نمایش گذاشتند.

در همین حال، اکانت های جعلی توییتر برای ارائه تصویری مثبت از کنسولگری های چین که در این جنایت با استفاده از تصاویر و کلیپ های ویدئویی به شدت ویرایش شده ایجاد شدند، گزارش روزنامه تحقیقی گزارشگری گزارش داد. این اولین حادثه ای نیست که کنسولگری ها درگیر جنجال می شوند.

همچنین بخوانید: انگلیس دیپلمات چینی را به دلیل حمله به معترض در محوطه کنسولگری چین احضار کرد

پیش از این، در سال 2021، توییتر حساب رسمی سفارت چین در ایالات متحده را پس از توئیتی که زنان اویغور را «ماشین‌های بچه‌ساز» توصیف می‌کرد، قفل کرد. توییتر بعداً این پست را حذف کرد. در توییت دیگری دیده شد که سفارت چین در هلند محققان و اندیشکده ها را هدف قرار داده است.

چین در حال استقرار کنسولگری‌ها و دادگاه‌ها در سراسر جهان برای سرکوب مخالفان علیه ح‌ک‌چ است

طبق گزارش روزنامه نگاری تحقیقی گزارشیکا، کنسولگری ها و سفارتخانه های چین همچنین به ایجاد ایستگاه های خدمات حقوقی یا دادگاه ها در کشورهای دیگر مشغول هستند. چین در چند کشور تحت ابتکار کمربند و جاده (BRI) دادگاه/ایستگاه خدمات حقوقی افتتاح کرده است.

انجمن های خارج از کشور چین و سفارتخانه ها و کنسولگری های آن این مراکز را ایجاد می کنند. حتی انگلستان، اسپانیا و ایتالیا نیز در این دادگاه ها حضور دارند.

همچنین بخوانید: “چین به کنترل کامل هنگ کنگ دست یافته است”: شی جین پینگ در سخنرانی در کنگره مهم ح‌ک‌چ

بر اساس گزارش‌هایی که در چندین کانال رسانه‌های محلی منتشر شده است، آنها به دخالت در انتخابات، تأثیرگذاری بر سیاست‌های محلی، تأثیرگذاری بر جوانان به سمت کمونیسم و ​​کنترل مخالفان علیه شی جین پینگ از خارج از چین افراط می‌کنند.

در گزارش قبلی خود، روزنامه نگاری تحقیقی گزارشی توضیح داد که قبلاً دولت چین ایستگاه‌های پلیس غیرقانونی متعددی را در سراسر جهان از جمله در کشورهای توسعه‌یافته مانند کانادا و ایرلند افتتاح کرده بود که نگرانی‌هایی را در میان مبارزان حقوق بشر برانگیخت.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما