چگونه یک باغ کانتینری ایجاد می کنید؟ از اینجا شروع کنید.

این یک آیین بهاری است: خرید گیاهان برای پر کردن گلدان های امسال.

اولین گیاهی که من می چنگم همیشه شامل کمی تشریفات نیز می شود، با هدف جلوگیری از خریدهای تکانه ای که پس از بازگشت به خانه هیچ چیز منسجم بصری ایجاد نمی کند. من با یک گیاه با برگ های چند رنگ شروع می کنم – یک کولئوس خاص خودنمایی، یک گیاه آپارتمانی بگونیا با برگ های فانتزی یا شاید یک گیاه برگ مسی (Acalypha).

طرح رنگ در برگ های گیاه الهام بخش من می شود زیرا به دنبال ایجاد ترکیب های دلپذیر از گزینه های پوشش نیمکت های مرکز باغ هستم.

من این استراتژی را سالها پیش پس از اینکه شنیدم باب هایلند آن را به گروهی از باغبانان در مهدکودک سابقش در دره هادسون پیشنهاد می کند، به کار گرفتم – یکی از ایده های مختلفی که او برای کمک به تمرکز برنامه ریزی کانتینر آنها به اشتراک گذاشت.


آقای هایلند، معاون سابق باغبانی باغ گیاه‌شناسی بروکلین، از آن زمان به پورتلند، اوره نقل مکان کرده است، جایی که او باغ‌هایی از جمله نمایش ظروف برای مشتریان در صنعت رستوران‌های محلی طراحی می‌کند. ده سال پیش، او یک مغازه تخصصی در گلدان و طراحی آنها افتتاح کرد. او آن را Contained Exuberance می نامد. این کلمات ممکن است متناقض به نظر برسند، اما بخشی دیگر از توصیه او را نشان می دهند: در حالی که گیاهان شما ممکن است توسط محدودیت های یک گلدان محدود شوند، این بدان معنا نیست که خلاقیت شما باید محدود شود.

از انتخاب و چیدمان گلدان‌هایتان گرفته تا دید گسترده‌ای از آنچه در آنها وجود دارد – نه فقط گیاهان یکساله، بلکه گیاهان آپارتمانی و درختان جوان نیز – آقای هایلند راهنمایی‌هایی دارد که ممکن است بخواهید قرض بگیرید، همانطور که من حقه برگه‌اش را انجام دادم.

قبل از رفتن به مرکز باغ، آقای هایلند توصیه کرد، گلدان های خود را بیرون بیاورید و آنها را تقریباً در جایی قرار دهید که قصد استفاده از آنها را دارید. آیا اضافه کردن مواردی با شکل های متفاوت باعث تقویت وینیت ها می شود؟

او گفت: “در ذهن من گلدان تقریباً به اندازه گیاهان مهم است.” “شکل، بافت سطح، رنگ – زیرا شما برای مدت طولانی به آن خیره خواهید شد.”

فرمول طراحی ظروف که بسیار تکرار شده است، مستلزم ترکیب سه عنصر گیاه شناسی است: یک تریلر، یک پرکننده و یک اسپلر. تریلر عمودی (شاید یک فورمیوم یا کوردیلین، یا در ظروف بزرگتر یک کانا یا موز) در یک پرکننده سطح متوسط ​​(چیزی به نظر علفزار) قرار گرفته است.

درخت انگور مانند پیچک جسورانه الجزایری رنگارنگ (Hedera algeriensis Gloire de Marengo) می تواند در سطح زمین و بالای لبه به تکاپو بیفتد. یکی از سِدوم‌های شل‌تر روی زمین، مانند آنجلینا طلایی، می‌تواند کار کند.

آقای هایلند گفت اما تریلر-پرکننده-پرکننده یک دستور العمل غیررسمی است. این یک یادآوری است که به جای تکرار بیش از حد نت‌های مختلف با ترکیب‌بندی‌های خود، آن را در یک ظرف پشت سر هم انجام دهید – مگر اینکه زمینه رسمی یا کاملاً مدرن باشد و این نکته است.

او گفت: “یک گلدان در یک گروه می تواند هیجان انگیز باشد.” اگر به گروه بندی ها و شکل مجموعه های گلدان خود فکر می کنید، لازم نیست این ایده را در کاشت در هر گلدان فردی بکار ببرید.

از نظر مقیاس، فراتر از نسبت های غیر استثنایی یک گلدان گل معمولی نگاه کنید. یک ظرف استوانه‌ای دراماتیک و عمودی که ارتفاع کمر یا بلندتر باشد را امتحان کنید تا گیاهان را به دید نزدیک‌تر برسانید.

در طول فصل جهنم، آقای هایلند مقداری را به یک گلدان بلند بیرون درب رستوران مشتری اضافه کرد. هلبورها، با قد و قامت زمینی، معمولاً از ما می خواهند که برای ظاهری خوب خم شویم. این آنها را در جلو و مرکز قرار می دهد و یک فورمیوم را در میان انبوهی از جگرهای رنگارنگ ژاپنی (Carex oshimensis Everest) احاطه می کند که بخشی از سری خارهای زینتی EverColor است که او آن را “پرکننده های من” می نامد. جهنم پس از نمای نزدیک، به داخل زمین می رود.

شاید یک ظرف کم ارتفاع و کاسه ای شکل نیز اضافه کنید. آقای هایلند گفت، در هر شکلی، بزرگتر بهتر است، نه فقط برای تاثیر، بلکه برای مقاومت در برابر سختی های آب و هوایی فزاینده و کاهش تعمیر و نگهداری. گلدان‌های کوچک‌تر سریع‌تر گرم می‌شوند و خشک می‌شوند، در حالی که حجم بیشتر خاک در گلدان‌های بزرگ‌تر، عایق بهتر ریشه و حفظ رطوبت را فراهم می‌کند.

او گفت: “بیشتر از همیشه، من به “گیاه مناسب، مکان مناسب” و گلدان مناسب آگاه هستم.

این فقط یک بررسی ساحل غربی نیست. کاترین تریسی، از آوانت گاردنز، یکی از دوستان آقای هایلند با یک شرکت طراحی و مهد کودک در دارتموث، ماساچوست، می‌گوید: «وقتی من کانتینرها را انجام می‌دهم، همه چیز مربوط به تعمیر و نگهداری کم، حداقل مرگ و میر و تشنگی نیست.

رنگ کانتینر می‌تواند رنگ دیوار یا رنگ‌های تزئینی خانه شما را به نمایش بگذارد یا یک عنصر معماری مانند سنگ یا فولاد را تقلید کند. اما آسان آن را انجام می دهد. من به رنگ های روشن و پررنگ علاقه ای ندارم. من فکر می کنم که آنها اغلب از کاشت ها کم می کنند. “محصول من اغلب ظروف خاکستری، بتونی یا سفالی قهوه ای تیره است.”

اخیراً، آقای هایلند خود را به سمت رنگ‌های آبی و آبی کم‌رنگ جذب می‌کند. این رنگ‌ها با گیاهانی که از نظر آب استفاده می‌کنند – که بسیاری از آنها شاخ و برگ‌هایی با رنگ‌های نقره‌ای یا سبز-آبی دارند – هماهنگ هستند که او با سخت‌تر شدن تابستان از آنها آگاهانه‌تر استفاده می‌کند.

گیاهان یکساله مرکز باغ و مناطق گرمسیری که برای فرزندخواندگی فریاد می زنند، فضایی در ظروف آقای هایلند دارند، اما پالت اصلی او را تشکیل نمی دهند.

گیاهانی که ثابت کرده‌اند عملکرد ثابتی دارند، همیشه در فهرست خرید او قرار می‌گیرند، از جمله سری Superbells Calibrachoa و Supertunia petunias، به ویژه Honey و Bordeaux. او همچنین به ویولاهای سوربت تکیه می کند.

مریم گلی (مانند S. microphylla Hot Lips با گل های قرمز و سفیدش) پرکننده خوبی است و او اغلب از بگونیا نیز استفاده می کند. Begonia boliviensis Bonfire و Tuberous Begonia sutherlandii که هر دو دارای شکوفه های نارنجی هستند، معمولی هستند. همینطور افراد راست قامت از بخش گیاهان آپارتمانی، برگهایشان موزاییکی از سبزی، شراب و نقره است.

با این حال، قبل از همه اینها، آقای هایلند گیاهان ساختاری، از جمله درختان و درختچه هایی را که می توانند یک خانه نیمه دائمی در ظروف بزرگ ایجاد کنند، در جای خود قرار می دهد.

برخی از گلدان ها عناصر عمودی قابل توجهی مانند سرخدار (Taxus baccata Fastigiata یا Standishii) یا شمشاد (Buxus sempervirens Graham Blandy یا Green Tower) را در خود جای می دهند.

در مورد گیاهان چوبی، گونه های فشرده بهترین سازگاری با گلدان هستند. اما حتی آنهایی که در نهایت بزرگتر می شوند، می توانند سالها خدمت را در گلدان قبل از رفتن به زمین انجام دهند. در مناطق سردتر، گلدان باید بزرگ (برای عایق کاری ریشه) و مقاوم در برابر آب و هوا باشد، و گیاه شاید منطقه ای سخت تر از جایی که باغبانی می کنید باشد. (برای مثال، برای محافظت بیشتر، من مجموعه افراهای ژاپنی گلدانی خود را در یک گاراژ گرم نشده در منطقه 5b نگهداری می کنم.)

آقای هایلند گفت در حالت ایده‌آل، باید درخت یا درختچه را از گلدانش جدا کنید و هر چند سال یکبار، قبل از گلدان مجدد با خاک تازه، آن را هرس کنید. حداقل، سالیانه چندین اینچ خاک را تغییر دهید.

نه اینکه همیشه به توصیه خودش عمل کند. او گفت: «به خودم می‌خندم، زیرا سال‌هاست که ظروف جلوی رستوران‌ها با گیاهان چوبی در آنها وجود دارد. «مثل این است که تا زمانی که به آبیاری آنها ادامه می دهید، به نظر می رسد که به راه خود ادامه می دهند. مثل بونسای کردن یک گیاه است.»

آقای هایلند گفت، حتی اگر سفر خرید خود را با انتخاب یک گیاه برای شاخ و برگ آن شروع نکنید، برگ ها معمولاً چسب یک طرح هستند. (خانم تریسی که به وفور از ساکولنت‌ها استفاده می‌کند، گفت: «نیازی به گفتن نیست، اغلب مربوط به شاخ و برگ است.)

او گفت که برگ های خودنمایی «ممکن است در بخش گیاهان آپارتمانی در کمین گیاهانی باشند که می توانند قبل از اولین یخبندان به یک مکان سرپوشیده منتقل شوند.

یا در میان پوشش های زمینی چند ساله نگاه کنید. او گفت که زمستان خزان چینی (Parthenocissus henryana) یک ریزش دراماتیک می سازد. آجوگا با برگ‌های پررنگ (مانند گوش ماهی سیاه، چیپس شکلاتی یا بورگوندی درخشش) نمی‌ریزد، اما در امتداد خزش می‌رود و لبه‌های گلدان را نرم می‌کند. جایی که او بافت ظریف‌تری می‌خواهد، آویشن خزنده گزینه‌ای است.

یکی دیگر از گیاهان چندساله ای که او و خانم تریسی اغلب آن را به خدمت شاخ و برگ می خوانند: Heuchera. هلو جورجیا و کارامل رنگ‌های گرم دارند، پودینگ آلو رنگ بنفش را ارائه می‌کند، و سیترونل طعمی از چارتری را ارائه می‌دهد. حتی میزبان‌ها نیز به برخی از املاک کانتینری فرمان می‌دهند – به‌ویژه ژوئن، با شاخ و برگ‌های تقریباً فیروزه‌ای خیره‌کننده‌اش با مراکز چارتری.

شاید نقطه ای در لب گلدان برای مریم گلی نقره ای (Salvia argentea) یا کلم دریایی بال فرشته (Senecio candicans)، با گل های رز فراوانی از تیرگی عیار وجود داشته باشد؟

آقای هایلند گفت، این کارهای تکمیلی «مثل گذاشتن کمان روی ظرف است».

آقای هایلند تلاش می‌کند تا «چشم‌اندازی لایه‌ای، طبیعی، بافتی با علاقه چند فصلی» را که حداکثر توسط سه تا پنج گیاه ارائه می‌شود.

آن سبدهای آویزان بزرگ و هنرمندانه چیده شده از نیم دوجین یا بیشتر از انواع گیاهان که در مرکز باغ می بینید، به موقع برای فروش روز مادر مرتب شده اند و احتمالاً برای مدت طولانی هنرمندانه به نظر نخواهند رسید. آنها در روز پدر – یا چهارم ژوئیه چه شکلی هستند؟ او درخواست کرد.

به عبارت دیگر: طرح های ظرف خود را بیش از حد پیچیده نکنید.

آقای هایلند چند نکته دیگر را ارائه کرد. هنگامی که یک گلدان بسیار بزرگ (یا خیلی بلند) را پر می کنید، یک تکه غربال را در ته آن قرار دهید که با یک یا دو اینچ سنگریزه پوشانده شده است. سپس قبل از افزودن خاک گلدان، یک سوم پایینی را با مالچ پوست خرد شده پر کنید.

به گیاهان ظرف خود غذا دهید، اما نه بیش از حد: آقای هایلند زمانی که در حال کاشت گلدان است، کود دانه ای و آهسته رهش مانند Osmocote Plus (نسبت NPK آن 15-9-12 است) استفاده می کند و هر بهار آن را در دوره دائمی خود پر می کند. کاشت کار. او هشدار می دهد که کوددهی بیش از حد می تواند رشد بیش از حد را که گیاهان را تشنه تر می کند، تحت فشار قرار دهد.

و در آخر: خوب آب دهید و تکرار کنید. وقتی زمان آبیاری فرا می رسد، هر گلدان را به طور کامل – بدون توجه به اندازه آن – سه بار در هر آبیاری مرطوب می کند. نازل مورد علاقه او برای ارائه یک جریان آهسته که واقعاً در آن غوطه ور است، درام قرمزی روی یک عصای آبیاری با یک دریچه جریان قابل تنظیم است. نه نازلی که برای شستن ماشین استفاده می کنید، لطفا.


مارگارت روچ خالق وب سایت و پادکست است راهی به باغو کتابی به همین نام.

برای به روز رسانی ایمیل هفتگی در مورد اخبار املاک و مستغلات مسکونی، اینجا ثبت نام کنید.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما