پیام روز جوان دبیرکل سازمان ملل متحد مردم در هر سنی باید برای جهانی بهتر & به نیروها بپیوندند&

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، که هر ساله در 12 اوت گرامی داشته می‌شود، خاطرنشان کرد که موضوع امسال – “همبستگی بین نسلی: ایجاد جهانی برای همه اعصار” – به ما “حقیقتی اساسی” را یادآوری می‌کند کهبه افراد در هر سنی، چه جوان و چه مسن، نیاز داریم تا برای ساختن دنیایی بهتر برای همه، نیروهای خود را بپیوندند“.

همبستگی بین نسلی

این مقام ارشد سازمان ملل گفت که اغلب اوقات، سن گرایی، تعصب و تبعیض مانع از این همکاری اساسی می شود.

او می‌گوید: «وقتی جوانان از تصمیم‌گیری در مورد زندگی‌شان محروم می‌شوند، یا وقتی افراد مسن‌تر از فرصت شنیده شدن محروم می‌شوند، همه ما ضرر می‌کنیم.

آقای گوترش تاکید کرد که از آنجایی که جهان با یک سری چالش‌ها مواجه است که آینده جمعی ما را تهدید می‌کند، “همبستگی و همکاری ضروری‌تر از همیشه است”.

از کووید-۱۹ گرفته تا تغییرات آب و هوایی و درگیری‌ها تا فقر، نابرابری و تبعیض، «ما به همه دست‌ها برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) و ساختن آینده‌ای بهتر و صلح‌آمیزتر که همه به دنبال آن هستند، نیاز داریم.

جوانان را تقویت کنید

دبیرکل گفت که ما باید از جوانان با سرمایه گذاری های هنگفت در آموزش و مهارت آموزی حمایت کنیم – «از جمله از طریق اجلاس آموزش تحول در ماه آینده».

“ما نیز نیاز داریم حمایت از برابری جنسیتی و افزایش فرصت ها برای جوانان مشارکت در زندگی مدنی و سیاسی».

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که فقط گوش دادن به جوانان کافی نیست، “ما باید آنها را در مکانیسم های تصمیم گیری در سطوح محلی، ملی و بین المللی ادغام کنیم.”

این در مرکز پیشنهاد سازمان ملل برای ایجاد دفتر جوانان جدید در سازمان است.

دست در دست هم دادن

در عین حال، او به اهمیت تضمین دسترسی نسل‌های قدیمی به حمایت اجتماعی و فرصت‌هایی برای بازپرداخت به جوامع خود و همچنین توانایی به اشتراک گذاشتن دهه‌ها تجربه انباشته‌شده‌ای که زندگی کرده‌اند اشاره کرد.

«در این روز مهم، بیایید نسل‌ها دست به دست هم دهیم تا موانع را از بین ببریمدبیر کل سازمان ملل متحد در پایان گفت: برای دستیابی به جهانی عادلانه تر، عادلانه تر و فراگیرتر برای همه مردم تلاش کنیم.

روز جهانی جوانان 2022 – آنتونیو گوترش (دبیر کل سازمان ملل)

“حرکت جوانی” مورد نیاز است

در همین حال، عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی، در سخنرانی خود برای دانشجویان دانشگاه نظربایف در قزاقستان، در مورد اهمیت همکاری بین نسلی تأمل کرد و اذعان داشت که «اغلب این جوانان هستند که وقتی در هر موضوعی کوتاهی می‌کنیم، ما را مسئول می‌دانند. حفاظت، صلح یا حقوق بشر».

او یادآور شد، در حالی که با یک بحران سیاره‌ای تمام عیار مواجه هستیم و کشورهایی که در طول مذاکرات خود را در «مواضع غیرمنطقی» محبوس کرده‌اند، یادآور شد: «این جوانان هستند که از طریق کنش‌گری خود قدم بر می‌دارند».

او گفت: “این جوانان هستند که هدف 1.5 درجه را زنده نگه داشته اند.” این جوانان هستند که وقتی ما، حتی در مواجهه با شواهد بسیار زیاد، در انجام اقداماتی برای مهار انتشار گازهای گلخانه ای و حفاظت از محیط زیست به تأخیر می افتیم و دچار تردید می شویم، بهانه های ما را رد می کنند.

آقای شهید تأیید کرد که جهان امروز به «آن نیروی جوانی و نیروی جوانی» نیاز دارد.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما