پیام رسان «وایبر» هم فیلتر شد

لیست پلتفرم‌های بین‌المللی که طی یک هفته اخیر به تیغ تیز فیلترینگ گذشته و در حال گسترش است. وایبر جدیدترین قربانی فیلترینگ است. اینستاگرام، واتس‌اپ، اسکایپ، لینکدین، گوگل پلی و اپ استور از جمله فیلتر شده‌های یک هفته اخیر هستند.

به گزارش دیجیاتو، فیلتر وایبر برای اولین بار نیست که رخ داده است. این پیام‌رسان همچنین اوایل دهه ۹۰ که با استقبال کاربران ایرانی رو به رو شد، با کاهش شدید پهنای باند رو به رو شد و باعث ایرانی‌ها به پیام‌رسان تلگرام شد.

نکته قابل تامل سکوت ارتباطات در این روزهاست. این وزارتخانه که متولی این حوزه کاملاً سکوت کرده و هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد. این در حالی است که زارع‌پور ابتدای تیر ماه وعده داده بود، نه تنها پلتفرمی فیلتر می‌شود، بلکه برخی از فیلتر شده‌ها برای یک سری اقشار خاص مانند اساتید و خبرنگاران رفع فیلتر می‌شوند. او در واقع ایده‌ای «اینترنت طبقاتی» را مطرح کرده بود. موضوعاتی که از سوی بخش‌های مختلف جامعه و موضوعات مورد انتقاد است.

از سوی دیگر با توجه به حذف اینستاگرام و واتس‌اپ از فروشگاه‌های اندرویدی ایرانی، برخی معتقدند این فیلترها دائمی خواهند بود. این در حالی است که میلیون‌ها کسب و کار ایرانی در اینستاگرام فعال هستند و برخی از پیام‌رسان‌های داخلی باز هم می‌توانند پذیرای کاربران جدید باشند تا مهر تأیید بر روی ضعف زیرساخت‌های بومی زده شود که مدعی می‌تواند این حجم کاربر ایرانی را مدیریت کند.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما