پوتین توافقنامه الحاق چهار منطقه اشغالی اوکراین را در مراسمی باشکوه امضا کرد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه در مراسمی باشکوه در کرملین، معاهده‌هایی را برای الحاق رسمی چهار منطقه اوکراینی تحت اشغال روسیه – دونتسک، خرسون، لوگانسک و زاپوریژژیا امضا کرد. این مراسم پس از رفراندوم های بی اعتبار در مناطق تحت اشغال روسیه انجام شد که توسط جامعه بین المللی به عنوان یک “ساختگی” مورد انتقاد قرار گرفت.

پوتین در یک سخنرانی در مقابل صدها تن از مقامات در سالن سنت جورج کرملین گفت: این اراده میلیون ها نفر است. مردمی که در لوهانسک، دونتسک، منطقه خرسون و منطقه زاپوریژژیا زندگی می کنند برای همیشه هموطنان ما می شوند.

در مراسمی که کیف آن را «نمایش عجیب کرملین» بدون معنای قانونی خواند، پوتین پیش از امضای اسناد معاهده با سران چهار کشور تحت حمایت روسیه، سخنانی 37 دقیقه‌ای علیه غرب مطرح کرد و آن را به «شیطان‌پرستی محض» متهم کرد. موجودیت ها.

سپس همه آنها دست به هم زدند و شعار “روسیه! روسیه!” همصدا با صدها تن از مقامات بلندپایه، که با تشویق ایستاده برخاستند.

این مراسم سه روز پس از اتمام به اصطلاح همه پرسی های شتابزده برگزار شد که در آن نمایندگان مسکو در مناطق اشغالی اکثریت تا 99 درصد را به نفع پیوستن به روسیه اعلام کردند.

اوکراین و دولت‌های غربی گفتند که این رای‌ها که تنها 10 روز پیش اعلام شد، با اسلحه انجام شد و ساختگی و غیرقانونی بود.

پوتین با این حال اعلام کرد که مردم چهار منطقه اوکراینی تحت اشغال روسیه یک “انتخاب بی طرفانه” برای پیوستن به روسیه در همه پرسی انجام داده اند.

غرب “امپریالیست” می خواهد روسیه را “مستعمره” ببیند

پوتین همچنین در سخنرانی خود مدعی شد که غرب “امپریالیست” می خواهد روسیه را به عنوان یک “مستعمره” ببیند.

پوتین در اظهارات تلویزیونی گفت: “این از روی طمع است، با هدف حفظ قدرت نامحدود خود. اینها دلایل واقعی این جنگ ترکیبی است که غرب علیه ما به راه انداخته است… آنها می خواهند ما را به یک مستعمره تبدیل کنند.” .

او گفت: «آنها اصلاً به روسیه نیاز ندارند.

پوتین افزود: «غرب آماده است برای حفظ نظام استعماری نو که به آن اجازه می‌دهد تمام جهان را غارت کند، از همه چیز فراتر رود.»

او مدعی شد که “برای آنها حیاتی است که همه کشورها حاکمیت خود را به ایالات متحده تسلیم کنند”.

پوتین غرب را به نشت جریان نورد استریم متهم کرد

رهبر روسیه صدها تن از مقامات بلندپایه را 18 دقیقه منتظر نگه داشت تا قبل از ورود به تالار ستون دار باشکوه سنت جورج از طریق یک جفت در طلایی که توسط نگهبانان بلندپایه باز شده بود.

پوتین در سخنرانی خود غرب را به دلیل انفجارهای اخیر که منجر به نشت گاز در خطوط لوله گاز نورد استریم از روسیه به اروپا شد، مقصر دانست.

پوتین گفت: «تحریم‌ها برای آنگلوساکسون‌ها کافی نبود: آنها به سمت خرابکاری پیش رفتند. «باورش سخت است، اما این یک واقعیت است که آنها انفجارها را در خطوط لوله گاز بین المللی نورد استریم سازماندهی کردند.

او گفت: “آنها شروع به تخریب زیرساخت های انرژی پاناروپایی کردند… برای همه روشن است که چه کسی از این سود می برد. البته کسی که سود می برد این کار را کرد.”

اما پوتین هیچ مدرکی برای این ادعا ارائه نکرد.

نشت گاز که پیش از آن دو انفجار رخ داد، روز دوشنبه در خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 رخ داد.

مسکو و واشنگتن هر دو دست داشتن در این حادثه را رد کردند.

از زمانی که کرملین در ماه فوریه نیروهای خود را به اوکراین فرستاد، خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 در تنش های سیاسی پوشانده شده است.

روسیه به‌عنوان تلافی مشکوک علیه تحریم‌های غرب، عرضه گاز به اروپا را قطع کرد، اما خطوط لوله همچنان حاوی گاز بودند، اگرچه عملیاتی نشدند.

(FRANCE 24 با AFP، AP و رویترز)

© استودیوی گرافیک فرانسه Médias Monde


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم