(ویدئو) شمعافروزی در سوگ قربانیان فاجعه هالووین در کره جنوبی

شمعافروزی در سوگ قربانیان فاجعه هالووین در کره جنوبی

در میان خشم فزاینده نسبت به حادثه مرگبار ازدحام جمعیت در جشن هالووین سئول، مردم در سراسر کره جنوبی به یاد قربانیان شمع روشن کردند.

به گزارش فرارو، تظاهرات در سراسر کره جنوبی برای بزرگداشت ۱۵۶ نفر کشته شده در جمعیت در هالوین برگزار می شود و خشم عمومی به یکی از مرگبارترین بلایای این کشور افزایش یافته است.

هزاران نفر روز شنبه در مرکز سئول در مراسم شمعافروزی سازماندهی شده توسط یک گروه مد مرتبط با حزب اصلی اپوزیسیون کره جنوبی، تجمع کردند و بسیاری از تابلوهای آن را در دستانی که روی آن نوشته شده بود: «یون سوک یول استعفا بده».

در ایته‌وون، در یک خروجی مترو در نزدیکی محله‌ای که جشن هالووین جان ده‌ها نفر را گرفتند، هزاران نفر تجمع کرده و ضمن احترام به قربانیان شمع روشن کردند.

در شهرهای دیگر از جمله بوسان و گوانگجو نیز تظاهرات مشابهی برگزار می شود.

قربانیان، اکثراً جوانان، از صدها هزار نفری بودند که برای جشن گرفتن اولین هالووین پس از همه‌گیری در منطقه محبوب پایتخت هجوم آمده بودند.

سیاستمداران اپوزیسیون، دولت یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی را به عدم پذیرش مسئولیت این فاجعه وارد کرده اند.

آقای یون برای این فاجعه عذرخواهی کرد. همچنین سایر مقامات ملی از جمله رئیس پلیس و وزیر کشور کره جنوبی نیز عذرخواهی کردند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم