(ویدئو) تولد دو توله پلنگ عربی در خطر انقراض

یک جفت توله پلنگ عربی در مرکز تحقیقات حیات وحش شاهزاده سعود الفیصل به عنوان بخشی از برنامه اسارت و پرورش به دنیا آمدند.

به گزارش فرارو، در حال حاضر، پلنگ عربی در فهرست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت به عنوان “به شدت در خطر انقراض” طبقه بندی شده است.

کمیسیون سلطنتی الولا اعلام کرد: ما تولد آن‌ها را جشن می‌گیریم، نقطه عطف دیگری را در تلاش خود برای بازگرداندن قدرت حفظ طبیعت در الا را رقم می‌زنیم.

خبرگزاری عربستان سعودی گزارش داد که این توله‌ها در مرکز تحقیقات حیات وحش شاهزاده سعود الفیصل به عنوان بخشی از یک برنامه اسارت و پرورش به دنیا آمدند که به دنبال افزایش تعداد پلنگ‌های عربی و اسکان مجدد آن‌ها در طبیعت است.

زیستگاه این پلنگ که قبلاً شبه جزیره عربستان را در بر می‌گرفت و به شام ​​می‌رسید، اکنون به سه کشور عربستان سعودی، عمان و یمن محدود شده است. در حالی که از قرن‌ها از بین رفتن زیستگاه و شکار غیرقانونی، تعداد گونه‌ها در طبیعت کمتر از ۲۰۰ قلاده تخمین زده می‌شود.

کمیسیون سلطنتی العلا برای حفظ پلنگ عربی ابتکارات از جمله توسعه برنامه پرورش از طریق افتتاح مرکز پرورش پلنگ عربی ذخیره شده گاه طبیعی شرعان و ایجاد صندوق جهانی را در دستور کار قرار داده است.

برنامه به حفظ پلنگ عربی عمیقاً در عربستان سعودی جریان دارد. در ژوئن ۲۰۱۶، شاهزاده بدر بن عبدالله بن فرحان، وزیر فرهنگ عربستان سعودی طی توافقنامه‌ای با سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری طی ۱۰ سال برای حفاظت از پلنگ جهانی و احیای جمعیت پلنگ عربی تلاش کرد.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Trends : Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances