هجوم مهاجران می تواند به کمبود نیروی کار کمک کند

مهاجران در مرز ایالات متحده و مکزیک در گذرگاه ایگل، تگزاس، 14 ژوئیه.


عکس:

میگل خوارز لوگو/زوما پرس

علیرغم آنچه در هفته های اخیر از کاخ سفید شنیده اید، دولت بایدن مشکلی با جابجایی مهاجران غیرقانونی در سراسر کشور پس از رسیدن آنها به اینجا ندارد. این فقط با فرمانداران جمهوری خواه که این کار را انجام می دهند مشکل دارد.

هنگامی که دولت مهاجران را از تگزاس به نیویورک منتقل می کند، همانطور که بیش از یک سال است در پایین ترین سطح انجام داده است، به آن “اسکان مجدد” می گویند. زمانی که فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، همین کار را به شکلی بسیار شفاف‌تر انجام می‌دهد، به آن برچسب «قاچاق انسان» داده می‌شود. نام مناسب همه اینها تئاتر سیاسی است، اما نباید فراموش کرد که انسان های گوشتی و خونی در سخت ترین تنگناها توسط منتخبان ما برای کسب امتیاز حزبی استفاده می شوند.

متأسفانه، این جنگ مهاجرتی بین ایالت ها در حال تشدید است و فرمانداران جمهوری خواه در آریزونا و فلوریدا از تگزاس پیروی می کنند. مهاجران به دژهای لیبرال مانند شیکاگو، واشنگتن و مارتا وینیار، مقصد تعطیلات افراد مشهور در ماساچوست فرستاده می شوند. ایالت‌ها و شهرهایی که سال‌ها خود را پناهگاهی برای مهاجران غیرقانونی – از جمله جنایتکاران خشن – توصیف می‌کردند و آشکارا از همکاری با مقامات اجرایی فدرال فدرال امتناع می‌کردند، اکنون طعم کوچکی از جنوب بودن این روزها را می‌بینند. -ایالت مرزی منابع مراقبت های بهداشتی و آموزشی محلی بیش از حد بارگذاری می شوند، شبکه های ایمنی اجتماعی تحت فشار قرار می گیرند و قانونگذاران در واشنگتن انگشت اتهام را به سمت یکدیگر نشانه می روند.

راه بهتری هم هست اریک آدامز، شهردار نیویورک هفته گذشته به خبرنگاران گفت که از کاخ سفید می‌خواهد ویزای کار مهاجرتی را تسریع کند. او گفت: «من فکر می‌کنم ضروری است که به اشتغال نگاه کنیم. “برای لحظه ای به این فکر کنید. ما به مهاجران و پناهجویان می گوییم، “شما می توانید به کشور بیایید، اما برای شش ماه نمی توانید کار کنید.” چی؟ شش ماهه که نمیتونی کار کنی بنابراین، شش ماه شما افرادی را دارید که بیکار نشسته اند و منتظرند. بنابراین، چه کسی باید برگه را برای آن انتخاب کند؟

آقای آدامز در مسیر درستی است که می‌داند مهمترین عامل مهاجرت غیرقانونی مشکلات اقتصادی است و راه‌های کمی برای ورود افراد به کشور و کار قانونی وجود دارد. با این حال، او به اندازه کافی دور نمی رود. آنچه مقامات ایالتی و محلی واقعاً از واشنگتن نیاز دارند، خودمختاری بیشتر در مورد نیروی کار مهاجر است. این ایده جدیدی نیست و چیزی است که دموکرات ها و جمهوری خواهان به طور یکسان در گذشته اخیر خواستار آن بوده اند.

بیشتر بخوانید Mobility صعودی

سناتور جمهوریخواه ران جانسون از ویسکانسین و نماینده جان کرتیس از یوتا قبلاً قانونی را ارائه کرده اند که یک سیستم ویزا مبتنی بر ایالت ایجاد می کند. زمانی که جو بایدن برای ریاست جمهوری نامزد می شد، پلتفرم مهاجرتی او خواستار «دسته بندی جدید ویزا شد تا به شهرها و شهرستان ها اجازه دهد تا برای سطوح بالاتری از مهاجران برای حمایت از رشد خود درخواست دهند». به‌عنوان رئیس‌جمهور، بایدن از برنامه‌ای حمایت می‌کند که به هر استانی یا اجرایی شهری از یک شهرستان یا شهرستان بزرگ یا متوسط ​​اجازه می‌دهد تا برای حمایت از استراتژی توسعه اقتصادی منطقه، درخواست ویزاهای مهاجرتی اضافی بدهد. افرادی که می توانند به طور قانونی برای کار در ویسکانسین یا یوتا بیایند، کمتر به تگزاس یا آریزونا وارد می شوند.

در کانادا و استرالیا (کشورهای دارای سیستم مهاجرتی که دونالد ترامپ و حامیانش به خوبی به آنها اشاره کرده اند) دولت ملی به مقامات منطقه ای و محلی اجازه می دهد تا مستقل تر در مورد مسائل مهاجران عمل کنند. ایلیا سومین، استاد حقوق دانشگاه جورج میسون، در کتاب سال 2020 خود با عنوان «حرکت آزاد: رأی پا، مهاجرت و سیاسی» می نویسد: «بر اساس قانون اساسی کانادا، برای مثال، مهاجرت یک قدرت همزمان است که به طور مشترک توسط دولت فدرال و استانی اعمال می شود. آزادی.» استرالیا همچنین برنامه ای برای ویزاهای دولتی برای کارگران دارد.

حتی در اینجا در ایالات متحده، مواقعی وجود داشته است که دولت فدرال سیاست مهاجرت را برای رسیدگی به کمبود نیروی کار منطقه ای در هم کوبیده است. به اصرار هیئت‌های کنگره کالیفرنیا و تگزاس در طول جنگ جهانی دوم، ایالات متحده برنامه Bracero را ایجاد کرد تا به صدها هزار کارگر مزرعه مکزیکی اجازه دهد تا به صورت قانونی به عنوان کارگران فصلی وارد کشور شوند. یک گزارش تحقیقاتی کنگره در سال 1980 به این نتیجه رسید که “بدون تردید” این برنامه “برای پایان دادن به مشکل غیرقانونی بیگانگان در اواسط دهه 1940 و 1950 ابزاری بود.”

کاخ سفید ابتدا اصرار داشت که موج افزایشی در مرز فصلی است و به مرور زمان از بین خواهد رفت، اما معلوم شد که تقریباً به اندازه تورم گذرا بوده است. بازارهای کار فشرده ایالات متحده، که تا حدی ناشی از تلاش‌های بسیار سخاوتمندانه برای کمک به بیماری همه‌گیر است که کار نکردن را جذاب‌تر می‌کرد، تنها به این مشکل افزوده است. نتیجه این است که عبور غیرقانونی مرزها با سرعت بی‌سابقه ادامه می‌یابد، در حالی که رهبران دموکرات وانمود می‌کنند که مشکل جدی مهاجرت وجود ندارد و هر کسی که خلاف آن را بگوید بیگانه‌هراسی است.

اگر راه حل نهایی، قوانین جامعی است که امنیت مرزی بهتر را با ویزاهای بیشتر ترکیب می کند، به این معنی نیست که هیچ کار سازنده ای نمی توان در این مدت انجام داد. اما این امر حداقل مستلزم این است که هر دو طرف راهرو تایید کنند که مهاجرت مزایا و هزینه‌هایی نیز دارد و این هزینه‌ها به‌طور نابرابر در سراسر کشور پخش می‌شوند.

گزارش تحریریه ژورنال: تاکستان مارتا می گوید که هیچ کس به آنها نگفته است که این در حال آمدن است. تصویر: جاناتان ویگز/ بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در 21 سپتامبر 2022، نسخه چاپی ظاهر شد.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما