نقد و بررسی «پادشاه زن» ویولا دیویس در یک نمایش اکشن درباره جنگجویان زن بازی می‌کندCNN

اگرچه «پادشاه زن» «الهام گرفته از رویدادهای واقعی» است، اما به وضوح به آنها وابسته نیست، با استفاده از داستان زیربنایی جنگجویان زن قرن نوزدهم در یک پادشاهی آفریقایی به عنوان نقطه پرش برای یک وسیله نقلیه اکشن هیجان انگیز، که با مقدار زیادی افزوده شده است. از ملودرام این ترکیب، ویترینی قوی برای ستارگان ایجاد می‌کند که شامل بازیگران و پس‌زمینه‌ای است که فرمول قدیمی آن را تازه می‌کند.

مثل همیشه سلطنتی، ویولا دیویس هسته سنگی و محکمی را به عنوان ژنرال نانیسکا، رهبر Agojie، معروف به Dahomey Amazons، واحدی از زنانی که برای دنبال کردن هنرهای رزمی و دفاع از پادشاهی سوگند ازدواج و مادری می‌خورند، به فیلم ارائه می‌کند. این یک رگه تساوی طلبانه در جامعه ای است که در آن پادشاه (جان بویگا) هنوز حرمسرای وسیعی دارد.

نقطه ورود به این فرهنگ جنگجو از طریق ناوی (توسو امبادو “راه آهن زیرزمینی”، با اجرای قدرتمند دیگر در برابر یک بوم نقاشی بزرگ)، یک زن جوان مستقل و سرسخت است که از ازدواج برای پول امتناع می کند و در نهایت او را تشویق می کند. پدر ناامید او را در قصر رها کرد.

در آنجا، او تحت بال ایزوگی (لاشانا لینچ، افزودن به یک رزومه اکشن که شامل «کاپیتان مارول» و «زمانی برای مردن نیست») قرار می‌گیرد، و آموزش می‌بیند تا تحت رژیم وحشیانه‌ای قرار گیرد که در نهایت او را در این گروه نخبگان می‌پذیرد. نیروهای.

بوت کمپ بعدی – که مطمئناً منبع الهام برای برنامه های تمرینی امروزی خواهد بود – در هماهنگی با آمادگی برای جنگ احتمالی علیه پادشاهی رقیب، امپراتوری اویو، که سال ها از داهومی ادای احترام کرده است، ادامه می یابد. در همین حال، نانیسکا از پادشاه می خواهد که از مشارکت در تجارت برده کناره گیری کند، با این استدلال که فروش دشمنان اسیر شده به اروپایی ها “دایره ای تاریک” ایجاد کرده است، زیرا آنها به طور فزاینده ای در سرزمین های خود نفوذ می کنند.

<div data-uri="archive.cms.cnn.com/_components/video-resource/instances/h_03d611e3ee86947b7a58d7cb8e11817b-h_7ba123d5af9ab7dd7a4997f8cb2b154c@published" data-component-name="video-resource" data-editable="settings" class="video-resource" data-video-id="movies/2022/08/17/viola-davis-training-new-movie-the-woman-king-lance-mxp-vpx.hln" data-live="" data-analytics-aggregate-events="true" data-custom-experience="" data-asset-type="" data-medium-env="prod" data-autostart="false" data-show-ads="true" data-featured-video="true" data-headline="'My body went through hell': Viola Davis on training like a warrior for upcoming film" data-description="Viola Davis and her cast members trained like warriors for nine months to prepare for the upcoming film, "The Woman King." The cast even had their DNA tested to create personalized training plans. The film debuts September 16th in theaters. " data-duration="01:20" data-source-html=" – منبع: HLN
” data-fave-thumbnails=”{“big”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/220817132049-viola-davis-woman-king.jpg ?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” }, “small”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/220817132049-viola-davis-woman -king.jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” } }” data-vr-video=”” data-show-html=” صبح سریع با رابین مید ” data-check-event-based-preview=” “data-network-id=”” data-details=””>

پادشاه زن ویولا دیویس

“بدن من از جهنم گذشت”: ویولا دیویس در حال تمرین مانند یک جنگجو برای فیلم آینده

به کارگردانی جینا پرینس-بایتوود («عشق و بسکتبال»)، خطوط گسترده داستان، به‌طور ساده، قابل هضم است، به‌ویژه با طرح‌های فرعی مختلف و داستان پشت سر نانیسکا که در ترکیب قرار می‌گیرد. (فیلمنامه توسط دانا استیونز است که اعتبار داستانی را با بازیگر ماریا بلو دارد.)

این فیلم که در آفریقای جنوبی فیلمبرداری شده است، با باز کردن یک سکانس اکشن وحشیانه، به پر کردن بخشی از شکاف توضیحی کمک می کند و نشان می دهد که نانیسکا و سربازان وفادارش چقدر می توانند خشن باشند. این اولین برخورد از چندین چنین برخوردی است، و اگرچه صحنه ها با دقت فیلمبرداری شده اند تا از شدت ناراحتی کاسته شود، اما سطح خشونت و شکل جنگ به گونه ای است که رتبه PG-13 به طرز مشکوکی سخاوتمندانه به نظر می رسد.

نانیسکا نگران است که جنگجویانش «نمی‌دانند که بدی در راه است»، یک طعنه برای نبرد معلق علیه اویو. اما «پادشاه زن» شاید در به تصویر کشیدن این خرده فرهنگ جذاب با توجه به زمان و مکان، برتری بیشتری داشته باشد، مانند جشنی از سنت‌های آفریقایی بازی می‌کند و در عین حال لحنی کاملاً مدرن را در خود جای می‌دهد، و همچنان به خواسته‌های فراری مخاطبان جمعه شب پاسخ می‌دهد.

پرنس-بایتوود آخرین گل را با سرعتی سریع و عضلانی بودن تمرین، با پاس گل حماسی ترنس بلانچارد به ثمر رساند. این فیلم با بازیگران زن و تقریباً تماماً سیاه‌پوست خود، می‌تواند به پروژه‌های دیگری که در طول تاریخ از نظر پشتیبانی استودیو با مشکل مواجه بوده‌اند، رونق خوبی بدهد.

به نوعی، فیلم موفق می شود احساس بازگشتی به فیلم های اکشن قدیم داشته باشد، در حالی که افرادی را نشان می دهد که در آن زمان به ندرت اجازه داشتند نقش های برجسته ای را ایفا کنند. اگر پایان کار کمی شلوغ است و نمی‌توان آن‌طور که در نظر گرفته شده بود، هیجان‌انگیز باشد، تا آن زمان، «پادشاه زن» از زرادخانه قدرتمند خود نهایت استفاده را کرده است.

«پادشاه زن» 16 سپتامبر در سینماهای ایالات متحده اکران می شود. دارای رتبه PG-13 است.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما