ناکامی تیم ملی فوتسال در آسیا؛ قهرمانی به ژاپن پیشنهاد شد

دیدار فینال شانزدهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا بین تیم‌های ایران و ژاپن برگزار شد که در نهایت این تیم ژاپن به پیروزی دست یافت و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

در این بازی که از ساعت ۲۰:۳۰ در سالن «سعد العبدالله» کویت برگزار شد، ژاپن با نتیجه ۳ بر ۲ ایران، پرافتخارترین تیم آسیا را شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید.

سعید احمدعباسی (۱۵) و علیرضا جوان (۳۹) برای ایران گلزنی و ژاپن توسط «شیمیزو» (۱۶)، آرتور اولیویرا (۲۷) و سعید احمدعباسی (گل به خودی؛ ۳۹) به گل رسید تا به چهارمین قهرمانی خود در آسیا رسید. دست داشتن. به این ترتیب ایران که با ۱۲ عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم قره کهن می‌شود، در تکرار این عنوان ناکام ماند.

تیم ایران بازی را با ترکیب سعید مومنی، محمد حسین درخشانی، مسلم اولاد قباد، حسین طیبی و سالار آقاپور آغاز کرد. ژاپن در نیمه اول تیم دست و پاهای و دروازه ایران را با ایجاد چند عامل خطر بسته کرد. جدی ترین ضربه ژاپن، ضربه «آرتور اولیویرا» بود که تیرک دروازه ایران را به لرزه درآورد.

همه دفاع سخت و آنالیز خوب ژاپن کار را برای ملی پوشان ایران سخت کرده بود اما سرانجام شاگردان وحید شمسایی با شوت محکم سعید احمدعباسی در دقیقه ۱۵ از حریف خود پیش افتادند. این برتری اما بیش از یک دقیقه دوام نیاورد و «شیمیزو» گل خورده را برای «سامورایی ها» جبران کرد تا نیمه نخست با تساوی یک – یک تمام شود.

در نیمه دوم ایران فشار زیادی برای گلزنی روی دروازه ژاپن ایجاد کرد اما این بار ژاپنی‌ها بودند که توسط آرتور، بازیکن برزیلی خود از ایران پیش افتادند. آرتور روی یک ضربه مستقیم به توپ را وارد دروازه ایران کرد تا سامورایی‌ها به برتری ۲ بر ۱ برسند.

تیم تحت هدایت وحید شمسایی در ادامه تلاش برای جبران نتیجه به کار بست و حتی در ۵ دقیقه پایانی به «پاور پلی» اما نتوانست گل خورده را روی جبران کند. در دقیقه پایانی، اشتباه سعید احمدعباسی باعث شد تا دروازه ایران برای سومین بار باز شود. همه علیرضا جوان در پایانی گل دوم را برای ایران به ثمر رساند اما در نهایت تیممان ۳ بر ۲ بازنده شد.

ایران در این دوره از مسابقات، بدون باخت به فینال رسید و در این مرحله برابر ژاپن شکست خورد.

نتایج تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات به شرح زیر است:

مرحله گروهی

* ایران ۵ – اندونزی صفر
* ایران ۱۰- چین تایپه ۱
* ایران ۹ – لبنان صفر

مرحله یک چهارم نهایی
ایران ۸ – ویتنام ۱

مرحله نیمه نهایی
ایران ۵ – تایلند صفر

فینال
ایران ۱ – ژاپن ۲

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما