ناسا امروز دوباره موشک ماه Artemis-1 را پرتاب می کند – بررسی کنید کجا تماشای زنده را ببینید | اخبار جهان

دهلی نو: ناسا در حال آماده شدن برای دومین تلاش مهم برای پرتاب آرتمیس 1 خود به ماه پس از شکست در 29 اوت است. ناسا قرار است دومین تلاش خود را در ساعت 2:17 بعد از ظهر به وقت فلوریدا انجام دهد که حدود ساعت 11:47 بعد از ظهر برای هند خواهد بود. . موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) فضاپیمای بدون خدمه اوریون را در یک ماموریت تقریباً 42 روزه پرتاب می کند و در طی آن قبل از بازگشت به زمین، به دور ماه می چرخد.

موشک ماه جدید ناسا نیم قرن پس از برنامه آپولو ناسا که 12 فضانورد را روی ماه فرود آورد، آماده فرستادن یک کپسول خدمه خالی به مدار ماه است.

چه زمانی پرتاب ماموریت ماه Artemis-1 ناسا را ​​تماشا کنیم؟

اولین پرتاب فضاپیمای ماموریت ماه Artemis-1 ناسا در پنجره پرتاب دو ساعته که در ساعت 23:47 بعد از ظهر IST در 3 سپتامبر 2022 باز می شود، هدف قرار می گیرد.

پرتاب ماموریت ماه Artemis-1 ناسا را ​​کجا تماشا کنیم؟

ناسا پرتاب را به صورت زنده در وب سایت ناسا – https://www.nasa.gov/ پخش خواهد کرد.

شایان ذکر است، این فضاپیما 40000 مایل فراتر از سمت دور ماه سفر خواهد کرد و بیش از هر فضاپیمای انسانی بدون اتصال به ایستگاه فضایی در فضا خواهد ماند. انتظار می رود این کپسول در ماه اکتبر در اقیانوس آرام فرود آید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم