میانمار گوترش حملات ارتش را که منجر به کشته شدن 11 کودک شد به شدت محکوم کرد

بر اساس گزارش های خبری، هلیکوپترهای مسلح به همراه نیروهای تحت فرمان حکومت نظامی، جمعه گذشته به مدرسه معبدی در لت یت کونه در منطقه ساگاینگ در شمال میانمار تیراندازی کردند.

بنا بر گزارش ها، ارتش گفته است که حمله به شورشیان را که به ادعای آنها در مدرسه مخفی شده بودند، آغاز کرده است.

کودتای فوریه 2021

شورای حقوق بشر در اوایل این ماه شنید، میانمار از زمان سرنگونی نظامی دولت منتخب دموکراتیک در فوریه 2021، که شاهد سرکوب خشونت‌آمیز مخالفان و تشدید جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی بود، دچار آشوب بوده است.

جنبش‌های مخالف در سراسر کشور، برخی مسلح، مقاومت خود را در برابر رژیم نظامی افزایش داده‌اند که با افزایش استفاده از زور توسط نیروهای دولتی مقابله می‌کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای که سخنگوی خود منتشر کرد، عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان قربانیان این مدرسه ابراز کرد.

مدارس باید محافظت شوند

او گفت: «حتی در زمان درگیری‌های مسلحانه، مدارس باید مناطقی باقی بمانند که در آن از کودکان محافظت شود و مکانی امن برای یادگیری باشد.» حمله به مدارس و بیمارستان‌ها در تضاد با قوانین بین‌المللی بشردوستانه نیز یکی از شش تخلف بزرگ علیه کودکان در زمان درگیری‌های مسلحانه است که توسط شورای امنیت به شدت محکوم شده است.

آقای گوترش بار دیگر تاکید کرد که بر اساس قوانین بین المللی بشردوستانه، «جنگجویان نباید حملاتی را علیه غیرنظامیان، از جمله کودکان، یا اشیاء غیرنظامی انجام دهند.

مسئولیت پذیری در درجه اول اهمیت قرار دارد

در پایان این بیانیه آمده است: «معاونین همه جنایات بین‌المللی که در میانمار مرتکب شده‌اند باید پاسخگو باشند».

روز دوشنبه، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، در توییتی نوشت که حداقل 15 کودک از همان مدرسه نیز مفقود شده اند. یونیسف خواستار آزادی فوری و ایمن آنها است. مدارس باید ایمن باشند کودکان هرگز نباید مورد حمله قرار گیرند.»

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما