موشک ناسا به سمت ماه پرتاب شد

موشک غول‌پیکر سامانه پرتاب فضایی ناسا (SLS) به سمت ماه پرتاب شد تا آغازگر ماموریت آرتمیس ۱ باشد.

به گزارش ایسنا، ماموریت آرتمیس ۱ با پرتاب موشک ناسا که کپسول اوریون نیز بر فراز آن نصب شده است در ساعت ۱:۴۸ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۰:۱۸ صبح به وقت تهران) آغاز شد.

این موشک که از پایگاه فضایی کندی ناسا در کیپ کاناور، فلوریدا پرتاب شده است بسیار زودتر از این ماموریت خود را آغاز می کند، اما فنی، مشکلات آب و هوایی و موارد دیگر باعث می شود که این ماموریت مهم باشد. پرتاب امروز نیز با خطری ۴۴ دقیقه‌ای مواجه شد.

موشک ناسا در ابتدا قرار بود در ماه اوت (مرداد-شهریور) سفر خود را آغاز کند، اما این ماموریت لغو و به ماه سپتامبر (شهریور-مهر) موکول شد. اما ماه مهر هم زمان مناسبی برای پرتاب آرتمیس ۱ نبود و در نهایت این ماموریت امروز، آغاز شد. انتظار می‌رود اوریون چند ساعت پس از پرتاب اولین نما از زمین را ثبت و با ما به اشتراک بگذارید. زمان انتشار زمین از منظر کپسول اوریون به عواملی چون زمان پرتاب و سلامت کپسول دارد.

ماموریت آرتمیس ۱، اولین مورد از سری ماموریت‌های آرتمیس ناسا است که پیش از این اعلام شد که قرار است طی سه ماموریت دنبال شود و ناسا به تازگی خبر اضافه چهارمین مورد از ماموریت‌های آرتمیس داده شود.

آرتمیس۱، اولین ماموریت در برنامه آرتمیس ناسا است که هدف آن حضور دائمی انسان در ماه و اطراف آن تا پایان دهه ۲۰۲۰ است. طی ماموریت آرتمیس۱، کپسول اوریون به سفری بدون سرنشین به مدار ماه رفت. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، آرتمیس۲، فضانوردان را در سال ۲۰۲۴ به مدار ماه خواهد برد و آرتمیس۳ در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶، اولین زن و اولین فرد رنگین پوست را در نزدیکی قطب جنوب ماه فرود خواهد آورد.

ناسا بشر به تازگی خبر از دومین سفر به ماه طی ماموریت آرتمیس ۴ داده است و آژانس خبری ناسا در گزارشی تایید کرده است که دومین فرود بشر ماه روی ۵۰ سال گذشته ماموریت آرتمیس ۴ انجام خواهد شد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما