مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر با تابعیت دوگانه هائیتی و شیلی روز جمعه در فلوریدا به سه اتهام مرتبط با نقش خود در ترور رئیس جمهور سابق هائیتی، جوونل موئیسی، که در یورش شبانه به اقامتگاهش در پورتو کشته شد، اعتراف کرد. -پرینس، پایتخت، در ژوئیه 2021.

بر اساس توافق نامه ای که آقای جاار روز جمعه امضا کرد، این مرد، رودولف جاار، بودجه ای را برای خرید اسلحه فراهم کرد و به حداقل پنج مرد دیگر که در این طرح متهم بودند اجازه داد تا عملیات را در ملکی که او در اختیار داشت، انجام دهند.

بر اساس توافق با دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی فلوریدا، آقای جاار همچنین غذا و مسکن را به سایر افراد درگیر به همراه پول برای رشوه دادن به مقامات هائیتی که از آقای موئیس محافظت می کردند، قبل از اینکه گروه اقدام به ربودن او کنند، فراهم کرد. با ناآرامی هائیتی، ایالات متحده نقش رهبری را در تحقیق و تعقیب قضایی این پرونده بر عهده گرفته است.

در اسناد دادگاه آمده است: شب قبل از حمله، زمانی که آقای جاار میزبان توطئه‌گران بود، توسط جیمز سولگز، مردی آمریکایی که به برنامه‌ریزی عملیات کمک کرد، مطلع شد که این نقشه منجر به مرگ آقای مویس خواهد شد.

پس از ترور، آقای جاار بیش از شش ماه در آزادی بود تا اینکه در ژانویه دستگیر شد.

در حالی که آقای جاار در حال فرار از دست مقامات بود، در مصاحبه ای با نیویورک تایمز اعتراف کرد که به تامین مالی و برنامه ریزی حمله کمک کرده است و فاش کرد که دیگران درگیر معتقد بودند که می توانند بر سیاست کشور پس از مرگ آقای مویس تأثیر بگذارند. .

آقای جاار قرار است در تاریخ 2 ژوئن محکوم شود. این اتهامات دارای حداکثر مجازات قانونی حبس ابد و جریمه نقدی تا 250,000 دلار است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم