مدیر سابق ByteDance شرکت مادر TikTok را به “بی قانونی” متهم کرد

آقای یو می‌گوید که این نگرانی‌ها را با ژو ونجیا، که مسئول الگوریتم TikTok بود، در میان گذاشته است، اما آقای ژو «نفی‌کننده» بود و خاطرنشان کرد که این «مسئله بزرگی نیست».

آقای یو که بخشی از دوران تصدی ByteDance خود را در دفاتر آن در چین گذرانده است، گفت که او همچنین شاهد بود که مهندسان Douyin، نسخه چینی TikTok، الگوریتم را برای ارتقای محتوایی که بیانگر نفرت از ژاپن بود، تغییر دادند. او در مصاحبه ای گفت که ترویج احساسات ضد ژاپنی که باعث برجسته تر شدن آن برای کاربران می شود، بدون تردید انجام شده است.

او گفت: «بحثی در کار نبود. “آنها فقط این کار را کردند.”

این شکایت همچنین مهندسان ByteDance را که بر روی اپلیکیشن‌های چینی کار می‌کنند، متهم کرد که محتوایی را که از اعتراضات طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ حمایت می‌کند، کاهش داده‌اند، در حالی که انتقادات برجسته‌تری از اعتراض‌ها داشتند.

به عنوان نمونه ای از آنچه به عنوان “بی قانونی” در داخل شرکت توصیف شد، در دادخواست می گوید که بنیانگذار ByteDance، Zhang Yiming، رشوه به لو وی، یک مقام ارشد دولتی مسئول تنظیم اینترنت را تسهیل کرده است. رسانه های چینی در آن زمان محاکمه لو وی را پوشش دادند که در سال 2018 متهم و متعاقباً به رشوه خواری محکوم شد، اما هیچ اشاره ای به پرداخت رشوه نشد.

TikTok تلاش کرده است قانونگذاران را متقاعد کند که با ByteDance کار می کند و دولت چین هیچ نفوذ یا دسترسی خاصی به برنامه ندارد. این شرکت روی یک طرح پرهزینه کار می کند تا داده های کاربران آمریکایی را روی سرورهایی که توسط Oracle در ایالات متحده اداره می شود، به نام Project Texas ذخیره کند.

آقای یو که در چین به دنیا آمده و بزرگ شده و اکنون در سانفرانسیسکو زندگی می کند، در این مصاحبه گفت که در طول مدت حضورش در این شرکت، داده های کاربران آمریکایی در TikTok در ایالات متحده ذخیره می شد. او گفت، اما مهندسان در چین به آن دسترسی داشتند.

او گفت که موقعیت جغرافیایی سرورها “بی ربط” است، زیرا مهندسان ممکن است یک قاره دورتر باشند اما همچنان دسترسی داشته باشند. او گفت که در طول تصدی خود در این شرکت، مهندسان خاصی به اطلاعات کاربران دسترسی «درپشتی» داشتند.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Trends : Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances