مدیران عامل بانکی در کاپیتول هیل با کباب کردن روبرو می شوند

صبح امروز، روسای هفت بانک بزرگ کشور برای دو روز شهادت در واشنگتن هستند که از مجلس نمایندگان آغاز می شود. بیش از یک دهه پس از اینکه مدیران عامل بانک ها در جریان بحران مالی بر صندلی داغ نشستند، بسیاری از مسائل مشابه باقی مانده است.

جی پی مورگان چیس، بانک آمریکا و سیتی گروپ بزرگتر از همیشه هستند و دارایی نزدیک به 10 تریلیون دلار بین آنهاست – حدود 50 درصد بیشتر از پنج سال پیش. جیمی دیمون از جی‌پی مورگان، طبق شهادت کتبی خود، قصد دارد بگوید که مقررات بانک‌ها را مجبور کرده است که با سرمایه مورد نیاز بسیار ایمن عمل کنند و آنها را در مقابل رقبای خارجی در مضیقه قرار دهد. (بررسی واقعیت: بزرگترین بانک چین، ICBC، در آخرین سال مالی خود 2 میلیارد دلار سود کسب کرد. جی پی مورگان، بزرگترین در ایالات متحده، 48 میلیارد دلار درآمد داشت.)

مدیران عامل احتمالاً با سؤالات سختی روبرو خواهند شد. صحبت از رکود اقتصادی و اینکه آیا بانک ها می توانند بدون نیاز به کمک های مالی از رکود عبور کنند، وجود خواهد داشت. لحظات بحث برانگیزتر ممکن است بر تغییرات آب و هوا و سقط جنین متمرکز شوند – به علاوه برخی موارد مورد علاقه قدیمی مانند هزینه های اضافه برداشت.

سقط جنین و تغییرات آب و هوایی: مدیران اجرایی احتمالاً توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان کباب می شوند. جمهوری خواهان احتمالاً بانک ها را برای پرداخت هزینه های کارکنانی که به دنبال مراقبت های باروری در ایالت هایی هستند که اخیراً سقط جنین را ممنوع کرده اند، دنبال می کنند. احتمالاً دموکرات‌ها از بانک‌ها می‌پرسند که چرا برای تأمین منابع انرژی با انتشار کمتر تلاش نمی‌کنند.

هزینه های اضافه برداشت: در یادداشتی که کمیته خدمات مالی مجلس قبل از جلسه امروز منتشر کرد، آمده است که چندین بانک بزرگ اقداماتی را برای کاهش کارمزدها و عادلانه‌تر کردن جریمه‌های اضافه برداشت انجام داده‌اند. دیوید کنراد، تحلیلگر سهام که بانک‌های بزرگ را در Stifel Financial KBW دنبال می‌کند، می‌گوید: «این یک سرویس است، اما می‌توانید در مورد اینکه آیا کارمزدها زیاد است یا خیر، سؤال کنید. او گفت که با این حال، بانک‌ها اکنون در این موضوع “موقعیت بهتری” داشتند.

نرخ پس انداز: مدیران عامل بانک‌ها احتمالاً با سؤالاتی مواجه می‌شوند که چرا مزایای افزایش اخیر نرخ‌های بهره را به مصرف‌کنندگانی که پول نقد ندارند منتقل نمی‌کنند. انتظار می رود فدرال رزرو امروز دوباره نرخ بهره را به بالای 3 درصد افزایش دهد. متوسط ​​حساب پس انداز ایالات متحده هنوز 0.17 درصد پرداخت می کند. در حالی که تورم 8.3 درصد است.

قیمت انرژی دوباره افزایش یافت قیمت‌های جهانی گاز طبیعی پس از فراخوان نیروهای بیشتر توسط ولادیمیر پوتین برای تقویت تهاجم روسیه در اوکراین افزایش یافت، در حالی که قیمت گاز آمریکا صبح امروز به نزولی 99 روزه پایان داد.

و کشورها برای مهار بحران های انرژی خود حرکت می کنند. آلمان یونیپر را که زمانی بزرگ‌ترین واردکننده گاز روسیه بود، ملی کرد تا تامین انرژی خود را برای زمستان تامین کند. دولت بریتانیا قصد دارد قیمت انرژی را برای کسب و کارها محدود کند و این آخرین تلاش خود برای مهار هزینه های مارپیچ است.

سرمایه گذاری اروپا در چین به شدت کاهش می یابد. گزارش ها نشان می دهد که تنها تعداد انگشت شماری از غول های شرکتی اروپایی به سرمایه گذاری معنادار در چین ادامه می دهند که نشان دهنده کاهش علاقه به بازار بزرگ است. چین با تنش های تجاری جهانی و مسائل اقتصادی مانند رکود بازار املاک و مستغلات مواجه است.

تغییرات آب و هوایی بر مجمع عمومی سازمان ملل متحد سنگینی می کند. آنتونیو گوترش، دبیر کل، خواستار وضع مالیات های بادآورده بر شرکت های سوخت فسیلی برای مبارزه با فاجعه زیست محیطی و کمک به کشورهای فقیرتر شد. تغییرات اقلیمی همچنین در گردهمایی دوباره آغاز شده ابتکار جهانی کلینتون، که افرادی مانند لورن پاول جابز و ملیندا فرنچ گیتس را به خود جلب کرد، برجسته شد.

اوبر گروهی را که پشت هک بزرگ خود قرار دارد شناسایی می کند. این شرکت سواری گفت که Lapsus$، که ظاهراً برای تبلیغات به سیستم های شرکت های فناوری نفوذ کرده است، به نظر می رسد مسئول نفوذ گسترده به باطن خود است. Lapsus$ به ویژه برای استخدام نوجوانان قابل توجه است.

انتظار می رود که فدرال رزرو سومین افزایش متوالی نرخ بهره را امروز انجام دهد، زیرا تهاجمی ترین مبارزه خود را با تورم از دهه 1980 انجام می دهد. Jeanna Smialek از تایمز می نویسد، اگر می خواهید بفهمید که این نبرد چقدر سخت خواهد بود، به ماشین ها نگاه کنید.

بسیاری از شرکت‌ها – از جمله در صنعت خودروسازی – در دو سال گذشته توانسته‌اند قیمت‌ها را افزایش دهند و سودآوری خود را افزایش دهند اما تورم را نیز تشدید کنند. نمایندگی‌ها به تولیدکنندگان پول بیشتری برای موجودی می‌پردازند در حالی که قیمت‌های بالاتری را از مشتریان دریافت می‌کنند و سود آنها را به بالاترین سطح می‌رسانند.

فدرال رزرو نرخ ها را افزایش می دهد تا خریدهای بزرگ را گرانتر کند. هدف این است که تأمین مالی و در نتیجه تقاضا برای چیزهایی مانند اتومبیل، خانه و توسعه کسب و کار کاهش یابد و سریعترین تورم در چهار دهه اخیر کاهش یابد. Jeanna می نویسد که آیا می تواند این کار را بدون تحمیل درد جدی به اقتصاد انجام دهد تا حدی به این بستگی دارد که شرکت ها چگونه سودهای سنگین خود را به راحتی تسلیم می کنند. اگر آنها سود را برای رقابت برای مشتریان محدود کنند، تورم می تواند بدون از دست دادن مشاغل زیاد کاهش یابد. اما اگر کسب و کارها سود را در اولویت قرار دهند، فدرال رزرو مجبور خواهد شد اقتصاد را به شدت تحت فشار قرار دهد.

“یک تغییر بزرگ در قدرت چانه زنی بین مصرف کنندگان و شرکت ها رخ داده است.” گنادی گلدبرگ، استراتژیست ارشد نرخ بهره ایالات متحده در TD Securities گفت. اینجاست که تعدیل بعدی باید بیاید – شرکت‌ها باید کمی درد ببینند.

روندها در بازار خودروهای جدید نشان می دهد که چرا مهار تورم آسان نخواهد بود. سه نیروی بزرگ که در بخش‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شوند، به‌ویژه واضح هستند: مشکلات زنجیره تامین حل نشده است. تقاضای مصرف کننده در حال کاهش است اما همچنان قوی است. و شرکت‌هایی که به سودهای کلان عادت کرده‌اند، تمایلی به کنار گذاشتن آنها ندارند.


هفته گذشته، گزارش دادیم که غول‌های کارت اعتباری موافقت کرده‌اند تا کد طبقه‌بندی تجاری برای فروشگاه‌های اسلحه را اتخاذ کنند، که به گفته طرفداران آن می‌تواند به کاهش تیراندازی‌های جمعی کمک کند. اما ده ها تن از دادستان های کل ایالت جمهوری خواه به شدت از این اقدام عقب نشینی می کنند.

یک خلاصه: ISO، که استانداردهایی را برای تراکنش‌های پرداخت تعیین می‌کند، این دسته را در اوایل این ماه ایجاد کرد و بر اساس برنامه‌ای توسط بانک Amalgamated متعلق به اتحادیه عمل کرد. حامیان این کد می‌گویند که می‌تواند به شناسایی خریدهای مشکوک به سازمان‌های مجری قانون کمک کند.

امریکن اکسپرس، مسترکارت و ویزا ممکن است در صورت ادامه با تحقیقات مواجه شونددادستان کل کشور دیروز در نامه ای به مدیران عامل خود نوشتند. مقامات چند موضوع را مطرح کردند از جمله:

  • سوء استفاده احتمالی از آن داده‌های فروش، از جمله نقض حریم خصوصی مصرف‌کننده و مسدود کردن خریدهای محافظت‌شده بر اساس قانون اساسی.

  • شکست در کاهش خشونت با اسلحه، زیرا استفاده از کدهای تجاری بین خرید گاوصندوق اسلحه و سلاح گرم تمایز قائل نمی شود و خرید اسلحه در خرده فروشی هایی مانند والمارت را پوشش نمی دهد. (اندرو هفته گذشته راهی برای رسیدگی به موضوع اخیر پیشنهاد کرد.)

کد تجاری اسلحه از “سالها فشار ایدئولوگ ها” ناشی شد. دادستان کل استدلال کردند و شکایات جمهوری خواهان را در مورد شرکت هایی که از اصول ESG پیروی می کنند، منعکس می کرد. آنها نوشتند: “موسسات مالی که نتایج سیاست عمومی مورد نظر خود را مقدم بر رفاه سرمایه گذاران خود قرار می دهند، این کار را با نادیده گرفتن تعهدات امانتداری خود انجام می دهند.”

مشخص نیست که شرکت ها چگونه پاسخ خواهند داد، اگرچه مسترکارت و ویزا قبلاً گفته اند که تراکنش ها را فقط بر اساس کد فروشنده مسدود نمی کنند. (یکی از مدیران ارشد ویزا قبلاً گفته بود که این شرکت نمی‌خواهد به یک «اقتدار اخلاقی» تبدیل شود.)


نیک کلگ، رئیس امور جهانی در متا، استدلال می کند که تصورات نادرست در مورد نحوه مدیریت و ارزش گذاری داده ها، اقتصاد دیجیتال را متوقف می کند.


دیروز، Chamath Palihapitiya سرمایه گذار اعلام کرد که دو شرکت خرید ویژه خود یا SPAC را تعطیل می کند و پول را به سرمایه گذاران باز می گرداند.

عقب نشینی Palihapitiya، که یک امپراتوری کوچک از صندوق های SPAC را در سه سال گذشته ساخته است، در حالی رخ می دهد که تقاضای سرمایه گذاران برای این شرکت های به اصطلاح چک سفید تقریباً سقوط کرده است. وجوه پوسته ای که اساساً به صورت عمومی معامله می شوند، با شرکت های خصوصی ادغام می شوند و سهام خود را به آنها ارائه می دهند و آنها را بدون دردسر یا هزینه IPO عمومی می کنند.

اما با افزایش تورم و نرخ‌های بهره و بازار نزولی برای دارایی‌های پرریسک – از جمله انواع شرکت‌های با رشد بالا و بدون انتفاع که SPAC‌ها به سمت آنها جذب می‌شوند – سرمایه‌گذاران از صندوق‌های چک سفید فرار کرده‌اند. طبق گفته Dealogic، تنها دو SPAC در این ماه راه اندازی شد که ارزش آن 195 میلیون دلار بود، در حالی که سال گذشته 31 عدد بود. ما با اوج SPAC در مارس 2021 فاصله داریم، زمانی که 109 صندوق چک سفید به ارزش بیش از 36 میلیارد دلار اعلام شد.

در اینجا میزان علاقه سرمایه گذاران به این صندوق ها کاهش یافته است.

معاملات

خط مشی

بهترین از بقیه

با تشکر برای خواندن! بسیار خوب، فردا میبینمت.

ما بازخورد شما را می خواهیم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به [email protected] ایمیل کنید.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما