مداخله کارشناسان سازمان ملل در پرونده آلودگی زامبیا

شکایت علیه غول معدنی Anglo American به نمایندگی از زنان و کودکان در ناحیه مرکزی Kabwe زامبیا، که قربانیان مسمومیت با سرب هستند، تشکیل شد.

کارشناسان سازمان ملل – که وظایف آنها موضوعاتی مانند آلودگی سمی و حقوق بشر، تجارت و حقوق بشر، و تبعیض علیه زنان و دختران را پوشش می دهد – درصدد مداخله در این پرونده بودند.

وظیفه مراقبت

دادگاه عالی گوتنگ جنوبی در ژوهانسبورگ این هفته به بحث هایی مبنی بر اینکه آیا ماهیت ادعای خسارت توسط قربانیان قابل بررسی است یا خیر رسیدگی خواهد کرد.

متقاضیان ادعا می کنند که آنگلو آمریکایی آفریقای جنوبی، از طریق مشارکت قبلی خود در فعالیت های معدن سرب محلی در Kabwe، وظیفه مراقبت نسبت به ساکنان، به ویژه محافظت در برابر قرار گرفتن در معرض سرب را بر عهده گرفته است.

سرب یک ماده سمی تجمعی است که بر سیستم های مختلف بدن تأثیر می گذارد و می باشد به ویژه برای کودکان خردسال مضر استکارشناسان سازمان ملل گفتند.

اثرات “عمیق” سلامتی

علاوه بر این، سازمان جهانی بهداشت (WHO) آن را به عنوان یکی از 10 ماده شیمیایی مورد توجه بهداشت عمومی معرفی کرده است که نیازمند اقدام کشورها برای محافظت از سلامت کارگران، کودکان و زنان در سنین باروری است.

طبق گفته WHO، وجود دارد بدون سطح قرار گرفتن آنها افزودند که سربی که بدون اثرات مضر است.

«کودکان خردسال ممکن است رنج ببرند اثرات نامطلوب عمیق و دائمی بر سلامت و ناتوانیاز جمله در رشد مغز و سیستم عصبی. قرار گرفتن زنان باردار در معرض سرب می تواند باعث شود سقط جنین، مرده زایی و زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد

برخلاف تعهد

کارشناسان گفتند که دادگاه استدلال های مبتنی بر قوانین بین المللی حقوق بشر، از جمله اصول راهنمای سازمان ملل در زمینه تجارت و حقوق بشر را بررسی خواهد کرد.

این دستورالعمل‌ها، کسب‌وکارها را متعهد می‌سازد که به حقوق بشر احترام بگذارند، در حالی که به تأثیرات نامطلوب حقوق بشر مرتبط با فعالیت‌های تجاری که با آن درگیر هستند، رسیدگی می‌کنند.

آنها همچنین بر اهمیت دسترسی به راه حل در صورت تخلف تاکید می کنند.

کارشناسان استدلال کردند که آنگلو امریکن برخلاف تعهدات اعلامی خود در قبال حقوق بشر در تجارت عمل می کند، در حالی که حتی با بررسی این دعوای دسته جمعی با دیوان مخالفت می کند.

آنها گفتند: «انگلوآمریکایی آفریقای جنوبی داوطلبانه خود را متعهد به پیروی از اصول راهنما، از جمله تعهد به حمایت از دسترسی به عدالت در مواردی که تأثیرات حقوق بشر رخ داده است و همکاری در فرآیندهای طراحی شده برای تعیین اینکه آیا برای این تأثیرات مقصر است یا خیر، متعهد شده است». .

این 13 کارشناس توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو منصوب شدند و در سمت های فردی خود خدمت می کنند.

آنها کارکنان سازمان ملل نیستند و برای کارشان حقوقی دریافت نمی کنند.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما