محققان یک گروه خونی نادر جدید کشف کردند

دانشگاه بریستول و واحد خون و پیوند سرویس ملی سلامت انگلیس(NHSBT) یک گروه خونی نادر جدید کشف کرده‌اند. این یافته‌ها که در مجله انجمن هماتولوژی آمریکا به نام «خون» منتشر شده است، به حل یک معمای ۳۰ ساله نیز کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از وب‌سایت دانشگاه بریستول، گروه خونی افراد با توجه به وجود یا عدم وجود مثبت‌هایی به نام‌های گروه‌های خونی یا آنتی‌ژنی که در سطح گلبول‌های قرمز وجود دارند، می‌شوند. این ساختارها در تصاویری که ساختارهای ناشناخته را تشخیص می‌دهند باعث بروز واکنش سیستم ایمنی می‌شوند. اگر چه بیشتر مردم با مفهوم گروه‌های خونی مانند ABO یا Rh مثبت یا منفی آشنا هستند، اما گروه‌های خونی مهم دیگری نیز دارند. هرگاه بین خون یک فرد و خون فرد دیگر ناهماهنگی وجود داشته باشد، امکان آلوایمونیزاسیون یا ایمان‌سازی درون گونه‌ای وجود دارد که طی آن، فرد یک بادی علیه گروه خونی که حامل آن نیست، تولید می‌کند. وجود آلوآنتی‌بادی‌ها یا پادتن‌های داخل آن‌ها با تحریک سیستم ایمنی بدن می‌تواند پیامدهایی بالینی برای انتقال خون یا بارداری داشته باشد.

استاد بیوشیمی بریستول و آزمایشگاه بین‌المللی گروه خونی NHSBT یک همکاری بین‌المللی را رهبری کردند که در آن به دنبال بررسی یک معمای ۳۰ ساله پیرامون سه ژن شناخته شده بودند، اما از نظر ژنتیکی نامشخص بودند. آنتی‌ژن‌هایی که در هیچ گروه خونی شناخته‌شده‌ای جای نمی‌گرفتند.

در این مطالعه، آلوآنتی‌بادی به نام مجموعه‌ای از آنتی‌ژن‌ها، با استفاده از روشی که می‌تواند تجزیه و تحلیل کند، تمام توالی‌های دی‌انان‌ای کدکننده آنها را فراهم می‌کند، مورد بررسی قرار می‌دهد. تغییرات در ژن‌های کدسازنده Piezo1 در این افراد شناسایی شد که منجر به تولید یک تغییر تغییر یافته در سطح سلولی می‌شود. محققان با استفاده از روش ویرایش ژن در یک گروه سلولی جاودانه، پرورش Piezo1 را ابتدا حذف کردند و سپس دوباره به سلول معرفی شدند تا به طور قطع ثابت شوند که آلوآنتی‌بادی‌های مرتبط با ژن Er از جمله دو ژنی که به تازگی از این دسته کشف می‌شوند. ایجاد شده‌اند به Piezo1 مرتبط می‌شوند و Piezo1 برای بیان آنتی‌ژن Er در نیاز است.

تحقیقات با استفاده از ترکیبی از روش‌های جدید توالی‌یابی دی‌ان‌ای و ویرایش ژن، نشان می‌دهد که به طور قطعی ارائه می‌دهد که Pizo1 حامل این موارد و موارد دیگر است و با انجام این تحقیقات، به عنوان یک گروه خونی جدید معرفی شد.

متأسفانه، آلوآنتی‌بادی‌هایی که در دو زن باردار به دو جنین تازه کشف‌شده متصل بودند، با دست رفتن غم‌انگیز جنین مرتبط بودند. کشف بنیادهای ژنتیکی گروه‌های خونی به پژوهش می‌دهد تا آزمایش‌های را برای شناسایی گروه‌های خونی غیرمعمول با هدف ارائه بهترین امکان برای بیماران حتی با نادرترین گروه‌های خونی ایجاد کنند. برنامه Piezo1 نقش مهمی در سلامت و بیماری دارد و هنوز هم موارد زیادی برای یادگیری وجود دارد، پیشرفت این گروه از مطالعات، دانش ما را بیشتر می‌کند و نقطه عطف را در علوم خون نشان می‌دهد.

دکتر تیم ساچول (Tim Satchwell)، یکی از نویسندگان اصلی این مطالعه در دانشگاه بریستول، می‌گوید: این مطالعه یک نمونه عالی از این است که چگونه فناوری‌های جدید می‌توانند با روش‌های سنتی ترکیب شوند و به سوالاتی که مدت‌ها ذهن ما را درگیر کرده و می‌کنند. پاسخ به آن‌ها غیر ممکن است به نظر می‌رسد، پاسخ‌دهنده است.

پروفسور اش توی(Ash Toye)، استاد زیست شناسی سلولی در دانشگاه بریستول و مدیر واحد تحقیقات خون و پیوند NIHR، می‌گوید: این تحقیق نشان می‌دهد که با وجود تمام تحقیقات انجام شده تا امروز، این گلبول قرمز همچنان می‌تواند ما را شگفت‌زده کند. کند. جشنواره‌های Piezo پرورش‌دهنده‌های حسی مکانیکی هستند که توسط گلبول قرمز برای تشخیص زمان استفاده می‌شوند. تنها چند صد نسخه از این تولید در غشای هر سلول وجود دارد.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما