فرانسه در دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی انگلیس را با گل چوآمنی و ژیرو شکست داد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

اولیویه ژیرو گل برتری را به ثمر رساند در حالی که هری کین فرصت دیرهنگام گل تساوی را با ضربه پنالتی از دست داد و فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی انگلیس را 2-1 شکست داد.

جام جهانی فوتبال 2022
جام جهانی فوتبال 2022 © استودیو گرافیک FMM

اورلین چوآمنی فرانسه را در نیمه اول به برتری رساند تا کین 9 دقیقه بعد از نیمه دوم از همان نقطه به تساوی برسد.

انگلیس برای بازی های طولانی در ورزشگاه آل بیت تیم بهتری بود، اما تقریباً از هیچ جایی، فرانسه به جلو رفت، زمانی که ژیرو در 12 دقیقه مانده به پایان بازی با ضربه سر به خانه رفت.

اما کین سپس دومین پنالتی خود را در بازی به بالای دروازه زد و در حالی که انتظار انگلیس برای کسب اولین جام بزرگ بین المللی از سال 1966 ادامه داشت.

فرانسه همچنان در مسیر تبدیل شدن به اولین تیمی از برزیل 60 سال پیش است که با موفقیت از جام جهانی دفاع می کند.

از آنجایی که برزیل در روز جمعه حذف شد و انگلیس در اینجا در صحرای شمال دوحه با آن روبرو شد، فرانسه اکنون مطمئناً برای حفظ تاج خود در حالی که برای رویارویی با مراکش در نیمه نهایی آماده می شود، محبوبیت دارد.

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه گفت: «این فوق‌العاده است زیرا بازی بزرگی در برابر یک تیم واقعاً خوب انگلیس بود، اما حضور دوباره در چهار تیم آخر فوق‌العاده است.

ما به نوعی با دو پنالتی به آنها مهمات دادیم، اما قلب و جرات نشان دادیم که نتیجه را حفظ کنیم.”

شایان ذکر است که این اولین دیدار این دو رقیب بزرگ در یک بازی حذفی تورنمنت بزرگ بود که با پیروزی کرواسی در وقت اضافه مانع از پیوستن انگلیس به فرانسه در فینال چهار سال پیش شد.

انگلیس پس از آن فینال یورو 2020 را در ضربات پنالتی به ایتالیا واگذار کرد و حالا به دلیل یک ضربه نقطه‌ای به هدر رفته از یک تورنمنت دیگر کنار می‌رود.

گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس گفت: «من فقط به بازیکنان گفتم فکر نمی‌کنم بیشتر از این بدهند.

آنها مقابل یک تیم برتر واقعاً خوب بازی کردند.

تهدیدات گل در تیم فرانسوی کم نیست، اما کمتر کسی می‌توانست پیش‌بینی کند که گل اول از سوی چوآمنی، هافبک 22 ساله‌ای که قبل از این بازی تنها یک بار برای کشورش گلزنی کرده بود، باشد.

جنجال‌هایی روی این گل وجود داشت، زیرا گل از شکست فرانسه بود که با خطای دایوت اوپامکانو روی بوکایو ساکا شروع شد.

داور برزیلی ویلتون سامپایو با تکان دادن بازی ادامه داد و کیلیان امباپه قبل از اینکه عثمان دمبله و آنتوان گریزمان با هم ترکیب شوند تا شوآمنی را آماده کنند و ضربه ای عالی از فاصله 25 متری بزنند که از دروازه بان جردن پیکفورد دور شد و به کرنر رسید.

فرانسه قبل از آن تیم خطرناک‌تر به نظر می‌رسید، اما انگلیس پس از عقب افتادن وارد این رقابت شد.

فشار می گوید

کین در محوطه جریمه از اوپامکانو دور شد اما چون هم تیمی‌اش در تاتنهام، هوگو لوریس برای شیرجه رفتن جلوی پای او بیرون آمد، از او رد شد.

لحظه دیگری از جنجال دنبال شد، زیرا انگلیس فکر می کرد که باید یک پنالتی می گرفت، زمانی که کین به وضوح با اوپامکانو درگیر شد.

با این حال، یک بررسی VAR یک ضربه نقطه‌ای را رد کرد و مقامات قضاوت کردند که هرگونه تخلف در خارج از محوطه جریمه رخ داده است.

برای اینکه ناامید نشود، کین لوریس را مجبور کرد درست قبل از پایان نیم ساعت یک شوت را پشت سر بگذارد و دروازه بان تیم ملی فرانسه – که رکورد ملی 143 بازی ملی را برنده شد – درست پس از شروع مجدد دوباره برای ضربه زدن به والی جود بلینگهام به بازی دعوت شد. .

این فشار در نهایت نشان داد که ساکا توسط چوآمنی در منطقه هفت دقیقه بعد از نیمه دوم سرنگون شد و این بار یک ضربه نقطه‌ای اعلام شد.

کین برای شکست دادن لوریس و زدن پنجاه و سومین گل خود قدم برداشت تا با رکورد وین رونی در انگلیس برابری کند.

شايد نگهبان‌ها متلاطم نشده باشند، اما انگليس دست بالا را داشت و هري مگواير از روي يك ضربه آزاد به شكل دردناکي با ضربه سر به بيرون رفت.

فرانسه در نیمه دوم چیزی خلق نکرده بود، اما پس از آن ژیرو پس از ناک داون دمبله، پیکفورد را به خوبی مهار کرد و لحظاتی بعد آنها ضربه ای زدند.

گریزمان یک سانتر عالی از سمت چپ به ژیرو زد تا با ضربه ای که مگوایر به او وارد شود.

این بازی تمام نشده بود، زیرا تئو هرناندز به دلیل ضربه ای که روی میسون مانت تعویضی زد، زمانی که داور پس از بررسی VAR ضربه نقطه ای زد، جریمه شد.

اما این بار کین – با رکورد گلزنی کامل کشورش – به پایان رسید و رویای انگلیس در جام جهانی نیز به پایان رسید.

(AFP)

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما