سیسیلیا مارشال، مدافع حقوق و بیوه عدالت، در ۹۴ سالگی درگذشت

برای یک هاوایی، ازدواج با آقای مارشال، پس از مرگ همسر اولش، ویویان (بوری) مارشال، بر اثر سرطان ریه در 44 سالگی، به معنای عبور از سد بزرگتری بود، به خصوص پس از طلاق والتر وایت، رئیس NAACP، که سیاه پوست بود. همسر سیاه پوستش با یک زن سفیدپوست ازدواج کند.

خانم مارشال در مصاحبه ای برای پروژه تاریخچه حقوق مدنی در سال 2013 به یاد می آورد که ازدواج بین نژادی «عملاً کل سازمان را متلاشی کرد».

او گفت: “و بنابراین وقتی تورگود خواستگاری کرد، من گفتم “به هیچ وجه”، زیرا بسیاری از مردم هنوز من را یک خارجی می‌دانستند. در آن زمان هاوایی برای مردم چندان آشنا نبود. اما او اصرار کرد.» (آنها بر شکاف دیگری غلبه کردند: او 6 فوت 2 بود، او 4 فوت 11 بود.)

روی ویلکینز، مدیر اجرایی NAACP در آن زمان، مراسم عروسی را در کلیسای اسقفی تاریخی سنت فیلیپ در هارلم اداره کرد. (خانم مارشال منشی خصوصی معاون سابق مدیر اجرایی NAACP، دکتر گلاستر بی. کرنت بود.)

او دوره‌های شبانه تنگ‌نگاری را در دانشگاه کلمبیا گذرانده بود. او گفت که به دلیل پوست تیره اش، یک کارمند دفتر کار او را به NAACP در واشنگتن ارجاع داد. اولین مأموریت او این بود که در سالنی که فیلم حماسی نژادپرستانه «تولد یک ملت» را نمایش می‌داد، اعتصاب کند. (تئاتر نمایش را لغو کرد.)

او همچنین وکلای مدافع را در مأموریت‌های گاهی دلخراش به جنوب جدا شده در جریان جنبش حقوق مدنی همراهی می‌کرد.

او در تاریخ شفاهی به یاد می‌آورد: «به یاد می‌آورم که با تورگود سوار یک ماشین می‌شدیم و یکی از اعضای شعبه می‌گوید: «قاضی، محفظه دستکش را باز کن». و او آن را باز کرد. او می گوید: “می بینی؟ آنجا یک کتاب مقدس وجود دارد و یک اسلحه در آنجا وجود دارد. او می گوید: «ما ابتدا از کتاب مقدس استفاده می کنیم. اگر کار نکرد، از اسلحه استفاده می کنیم.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم