سیستم ارتباط ماهواره ای آیفون ۱۴ پرو مکس iPhone 14 چیست؟

اپل شب گذشته در برگزاری رویداد Far Out اعلام کرد چهار گوشی سری آیفون ۱۴ در منطقه‌هایی که سیستم ارتباط سلولی و وای‌فای دردسترس نباشد، می‌تواند مستقیماً به ماهواره‌ها متصل شود. اپل این سیستم را Emergency SOS via Satellite خطاب می‌کند و می‌گوید در شرایط اضطراری بسیار کاربردی خواهد بود.

اعلام برنامه، سیستم ارتباط ماهواره‌ای بهترین عملکرد خود را در محیط‌های باز و آسمان صاف نشان می‌دهد، بنابراین این سرویس در محیط‌هایی که ساختمان‌ها و درختان ممکن است ضعیف‌تر از حد انتظار باشد، عمل می‌کند. قابلیت Emergency SOS via Satellite برقراری تماس صوتی را امکان‌پذیر نمی‌کند، اما به شما امکان می‌دهد پیام‌های متنی را کوتاه کنید.

لیست سوالات سیستم ارتباط ماهواره ای آیفون ۱۴ پلاس اپل آیفون 14 پلاس

در سیستم ارتباط ماهواره‌ای، آیفون با یک‌سری سؤال ازپیش‌تنظیم شده به استقبال کاربر می‌آید و به محض اتصال گوشی به ماهواره، جزئیات را برای پرسنل اورژانس می‌فرستد. اپل میگوید نوعی الگوریتم فشرده سازی جدید خلق کرده است تا پیامهای متنی سه برابر کم‌حجم‌تر باشد و فرآیند ارسال پیام با سرعت بالا انجام شود.

به نوشته‌ی مک‌رومرز، اگر در منطقه‌ای امکان ارسال مستقیم پیام به سرویس‌های اضطراری وجود داشته باشد، پیام از آیفون مستقیماً ارسال می‌شود. در غیر این صورت پیام باید ابتدا به مرکزی که شامل متخصصان آموزش‌دیده توسط اپل است برود تا این افراد به جای شما با سرویس‌های اضطراری تماس بگیرید.

پیدا کردن ماهواره در سیستم ارتباط ماهواره ای آیفون ۱۴ پلاس اپل iPhone 14 Plus

استفاده از قابلیت Emergency SOS via Satellite نیازمند اتصال به ماهواره است. اعلام اپل، این سیستم به کار

نحوه ارسال پیام آیفون توسط سیستم ارتباط ماهواره ای

بر می‌گوید که گوشی خود را به کدام سمت می‌برد تا به ماهواره به‌خوبی متصل شود. اپل می‌گوید اگر در زیر آسمان صاف باشید، پیامی کوتاه در عرض ۱۵ ثانیه ارسال می‌شود، اما ممکن است زمان ارسال پیام به چند دقیقه هم برسد.

کاربران آیفون به‌لطف سیستم ارتباط ماهواره‌ای می‌توانند ازطریق سرویس Find My لوکیشن را به اشتراک بگذارند، حتی اگر امکان دسترسی به شبکه‌های سلولی و وایفای وجود نداشته باشد.

آیفون‌های نسل جدید به‌لطف حسگرهایشان می‌توانند شناسایی‌کننده‌ها را نیز شناسایی کنند. امکان تشخیص تصادف با سیستم ارتباط ماهواره‌ای جفت می‌شود تا اگر در منطقه‌ای دور افتاده رخ داد، گزارش دوباره برای ارسال ارسال شود.

صفحه اصلی سیستم ارتباط ماهواره ای آیفون ۱۴ پلاس اپل آیفون 14 پلاس

پرونده‌های ثبت‌شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشان می‌دهند، اپلیکیشن برای ارائه قابلیت ارتباط ماهواره‌ای آیفون با شرکت گلوبال‌استار همکاری می‌کند. در واقع اپل از ماهواره‌هایی که این شرکت در مدار زمین استفاده می‌کند. گلوبال‌استار متعهد شده است که 85 درصد از ظرفیت فعلی و آینده شبکه‌های خود را دراختیار آیفون‌های اپل قرار می‌دهد. قراردادهای مفاد، گلوبال‌استار همه منابع (شامل پرسنل، نرم‌افزار، سیستم‌های ماهواره‌ای و…) را می‌دهد و از آن‌ها نگه‌داری می‌کند.

مقالات مرتبط:

گفته می شود استفاده از گلوبال‌استار در سطح جهان به ماهواره‌های سیار اختصاص داده شده است. فرکانس‌های باندی که از تی‌مایل به‌دنبال استفاده می‌کنند، از آن‌ها استفاده می‌کنند که به صورت پیشفرض دراختیار این ماهواره‌ها قرار می‌گیرند، بنابراین باید در هر کشوری به‌صورتی‌که مجوزهای لازم برای کسب درآمد وجود داشته باشد.

تماشا در آپارات | تماشا در یوتیوب

اپل فعلاً قیمت سیستم ارتباطات ماهواره‌ای را اعلام نکرده است اما می‌گوید دارندگان‌های سری آیفون ۱۴ می‌توانند به مدت دو سال رایگان از این سرویس استفاده کنند. سیستم ارتباطات ماهواره‌ای در ماه نوامبر ۲۰۲۲ (آبان و آذر ۱۴۰۱) برای ساکنان آمریکا و کانادا دردسترس قرار می‌گیرند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما