سودان جنوبی معاون رئیس جمهور تعهدات و چالش های صلح را برجسته می کند

توافقنامه صلح احیا شده که چهار سال پیش توسط دولت و گروه های مخالف امضا شد، به سال ها درگیری در جوان ترین کشور جهان که از جولای 2011 مستقل بود، پایان داد.

آقای عبدالباگی گفت: “به دلیل صلح نسبی، آوارگان داخلی و پناهندگان داوطلبانه به خانه باز می گردند، اگرچه ادغام مجدد رسمی تر به دلیل منابع محدود یک چالش است.”

نقشه راه و چالش ها

علاوه بر این، احزاب بر روی نقشه راه برای تکمیل وظایف باقی مانده در توافق توافق کرده اند که راه را برای برگزاری انتخابات در پایان دوره انتقالی در سال 2025 هموار می کند.

معاون رئیس جمهور افزود که ساختار فرماندهی نیروهای متحد ملی نیز ایجاد شده است و این توسعه را “جهشی بزرگ” به سوی تحول و تنظیم آنها توصیف کرد.

وی گفت: با این حال، اجرای توافق صلح با چالش‌های متعددی مواجه است و «تحریم‌های اعمال شده از سوی شرکای بین‌المللی بر افراد و نهادها بی‌خدمتی به این مسیر است».

بازنگری در تحریم های هدفمند

ما از جامعه بین‌الملل و به‌ویژه سازمان ملل می‌خواهیم که تحریم‌های تسلیحاتی و فردی و هدفمند اعمال شده بر سودان جنوبی را مورد بازنگری قرار دهند تا امکان تکمیل موفقیت‌آمیز مفاد توافق‌نامه صلح که در نقشه راه جدید مشخص شده است را فراهم کنند.»

سیل و ناامنی غذایی

آقای عبدالباگی همچنین از دیگر موانعی که سودان جنوبی با آن روبرو است، گزارش داد. بیش از 80 درصد از کشور در سه سال گذشته تحت تأثیر سیل قرار گرفته است و این امر به وضوح نشان می دهد که “تغییرات آب و هوا واقعی است”.

برای کاهش اثرات آن بر زندگی و معیشت، مقامات 10 میلیون دلار به برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) برای کمک به جوامع آواره اهدا می کنند.

او گفت: «با این حال، ما به حمایت جامعه جهانی برای دستیابی به همه مناطق و جوامع آسیب دیده از سیل و خشکسالی نیاز داریم.»

دولت همچنین در اوایل سال جاری تحلیلی انجام داد که نشان داد حدود 6.8 میلیون نفر، یعنی بیش از نیمی از جمعیت، با ناامنی غذایی مواجه هستند که حدود 2.37 میلیون نفر در سطح اضطراری هستند.

وی گفت: «ناامنی شدید غذایی با ترکیبی از شوک‌ها از جمله سیل، بادکش طولانی، ناامنی فیزیکی و اثرات کووید-19 بدتر می‌شود.»

اثرات COVID-19

آقای عبدالباگی با پرداختن به این بیماری همه گیر، گزارش داد که سودان جنوبی “از طریق اقدامات مدبرانه و هدفمند” توانسته است شیوع ویروس کرونا را مهار کند. نتیجه، میزان مرگ و میر و عوارض بسیار پایین بوده است.

تا 9 می، تنها 17513 مورد تایید شده کووید-19، از جمله 138 مورد مرگ، از زمان شروع همه گیری گزارش شده است و پوشش واکسن در میان بزرگسالان 45 درصد است.

وی گفت: علی‌رغم این اخبار مثبت بهداشتی، همه‌گیری اثرات منفی بر اقتصاد داشته است که با کاهش چشمگیر تولید داخلی و جمع‌آوری درآمد شروع شد و به دنبال آن افزایش هزینه‌های زندگی آغاز شد.

این پیامدهای اقتصادی بسیار گسترده است، به عنوان مثال، تشکیل سرمایه انسانی را به‌ویژه در آموزش و پرورش تضعیف می‌کند، زیرا قرنطینه فرصت‌های یادگیری را از کودکان در سن مدرسه محروم کرد.»

ترویج صلح از طریق میانجیگری

آقای عبدالباگی همچنین بر تلاش های سودان جنوبی برای ارتقای صلح و ثبات در منطقه و فراتر از آن تاکید کرد.

این کشور با موفقیت در درگیری مسلحانه در همسایه سودان میانجیگری کرد که منجر به امضای توافقنامه صلح در سال 2020 شد.

وی گفت: “سودان جنوبی آماده است تا در مناقشه فعلی بین ارتش و نیروهای آزادی و تغییر (FFC) در سودان میانجیگری کند تا سودان در نهایت از صلح پایدار برخوردار شود.

اخیراً، مقامات پیشنهاد کردند که میان مصر و اتیوپی در مورد اختلاف آنها بر سر ساخت سد رنسانس بزرگ اتیوپی و در موقعیت‌های دیگری از جمله درگیری تیگری میانجیگری کنند.

وی گفت: سودان جنوبی با مشارکت در برقراری صلح و ثبات منطقه، توانایی خود را به عنوان یک شریک قابل اعتماد در تلاش برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی نشان داده است.

علاوه بر این، جمهوری سودان جنوبی یک گردان از نیروهای حافظ صلح را به عنوان بخشی از نیروهای شرق آفریقا برای برقراری صلح در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو مشارکت می دهد.

آقای آگانی با عطف به جنگ در اوکراین به چگونگی ویران کردن زندگی در این کشور و تأثیر آن بر اقتصاد جهانی اشاره کرد.

از نقطه نظر اخلاقی، دولت سودان جنوبی از روسیه و اوکراین می‌خواهد تا به همه اشکال خصومت پایان دهند و برای جلوگیری از عواقب بیشتر، اختلاف را از طریق گفتگوهای دیپلماتیک و سازنده حل کنند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما