ریسک های بزرگ و پاداش های بزرگ برای آرینا سابالنکا در مسابقات آزاد استرالیا

ملبورن، استرالیا – این همان نتیجه‌ای بود که ویمبلدون قصد داشت از آن در کلوپ آل انگلستان اجتناب کند: قهرمان بلاروسی که نقره‌ای را در دست داشت و با جنگ در اوکراین هنوز یک واقعیت وحشیانه بود.

اما ویمبلدون، جایی که بازیکنان بلاروس و روسی در سال 2022 محروم شدند و ممکن است امسال دوباره محروم شوند، در تنیس حرفه‌ای و به طور فزاینده‌ای در ورزش‌های بین‌الملل یک امر پرت باقی مانده است.

آرینا سابالنکا، متولد و بزرگ شده برای زدن توپ‌های تنیس در مینسک، بلاروس، آزاد بود تا به عنوان یک رقیب بی‌طرف، بازی کند و عنوان قهرمانی انفرادی آزاد استرالیا را به دست آورد، حتی اگر شانس کمی وجود داشت که پیروزی او در خانه یا توسط بی‌طرفانه استقبال شود. رئیس جمهور کشورش، الکساندر لوکاشنکو، که او را شخصا می شناسد.

سابالنکا شنبه شب در یک کنفرانس خبری، در حالی که یک لیوان شامپاین در دست داشت و جام یادبود دافنه آخورست در کنارش درخشان بود، گفت: «فکر می‌کنم هنوز همه می‌دانند که من یک بازیکن بلاروسی هستم، و بس.

او نام خود را بر جام گذاشت و اولین قهرمانی گرند اسلم انفرادی زنان را با عملکردی درخشان و جسورانه به دست آورد. هیچ چیز کمتری در مقابل النا ریباکینا در فینال جذاب و گوشه به گوشه آنها کافی نبود.

تنیس مش. تنیس را له کن. ریپ تنیس تنیس اسمک. انتخاب خود را انتخاب کنید، اما چیزی خاص به نظر می رسید با آن همه قدرت نمایش داده شده، و چیزی که این مسابقه را از بسیاری از مسابقات تنیس جدا می کرد، عمق و کیفیت ثابت مشت زدن بود.

خطر بالا در روز شنبه بارها و بارها پاداش داده شد زیرا هر دو فینالیست نوسانات بزرگی انجام دادند، نزدیک به خطوط هدف گرفتند و اغلب به آنها ضربه زدند.

ریباکینا با 31 برنده تا 25 خطای غیراجباری به پایان رسید. سابالنکا، در بهترین عملکرد دوران حرفه ای خود، با 51 برنده و 28 خطای غیراجباری به پایان رسید: او کیفیت را پس از یک ست ابتدایی نامنظم افزایش داد و با توجه به اینکه داشت، سهم شیر رالی ها یا شاید سهم ببر را به دست آورد. این حیوان در 18 سالگی روی ساعد چپ او خالکوبی کرد تا به او یادآوری کند که برای هر امتیازی بجنگد.

او به کانال تنیس گفت: «والدین من از این خالکوبی اطلاعی نداشتند. اولین بار که دیدند، پدرم می‌خندید، نمی‌دانم چرا، اما مادرم یک هفته با من صحبت نکرد.

پنج سال بعد، خالکوبی همچنان باقی مانده است، اما چیزهای زیادی تغییر کرده است: پدرش، سرگئی، در سال 2019 در سن 43 سالگی درگذشت، و سابالنکا را متعهد به رسیدن به رویایی که برای او داشت و تبدیل شدن به شماره 1 کرد، گذاشت.

او قبلاً آرزوی خود را در مسابقات دو نفره برآورده کرده است و در سال 2021 به مقام اول رسیده است. هنگامی که رنکینگ جدید تک‌آهنگ‌ها در روز دوشنبه منتشر می‌شود، پس از ایگا سویاتک که هنوز هم بر اساس سال 2022 فوق‌العاده‌اش پیشتاز زیادی دارد، در رتبه دوم قرار خواهد گرفت. فصل اما که در دو تورنمنت مهم گذشته به سابالنکا و ریباکینا باخته است.

سابالنکا او را در نوامبر در نیمه نهایی فینال WTA، مسابقات قهرمانی تور پایان فصل در فورت ورث شکست داد. ریباکینا در راه رسیدن به فینال در دور چهارم در ملبورن بر سویاتک غلبه کرد.

سویاتک، ستاره لهستانی که به نظر می رسید در حال تبدیل شدن به شماره 1 غالب است، در عوض در تلاش است تا خود را با وضعیت جدید خود وفق دهد و با رقابت فزاینده ای در اوج روبرو می شود، اگرچه تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود، بهترین بازیکن زمین خاکی زنان باقی می ماند.

اما در سطوح دیگر، سابالنکا و ریباکینا، قهرمان شگفت‌انگیز سال گذشته ویمبلدون، با بازگشت‌های تهاجمی، ضربه‌های نسبتاً مسطح به زمین و سرویس‌های نافذ خود به وضوح تهدیدی هولناک محسوب می‌شوند.

تغییرات نادری در روز شنبه وجود داشت: یک برنده دراپ شات از ریباکینا، چند لوب دفاعی و گهگاه بک هند بدون سرعت. اما در بیشتر موارد، قدرت در مقابل قدرت بود. برق خط مستقیم در برابر برق خط مستقیم این نمایش اغلب نفس گیر بود، اما لازم نبود بیش از چند ثانیه نفس خود را حبس کنید: طولانی ترین رالی 13 ضربه و میانگین طول رالی فقط 3.28 ضربه بود.

این تنیس یادآور دوئل‌های پرسرعت و پرسرعت بین سرنا و ونوس ویلیامز بود. این همچنین یک انحراف قابل توجه از مسابقات آزاد استرالیا در سال گذشته بود، جایی که اشلی بارتی با کسب عنوان قهرمانی به خشکسالی 44 ساله انفرادی برای کشور میزبان پایان داد، قبل از اینکه دنیای تنیس را شوکه کند، مهارت های زمینی خود و بک هند یک دست خود را به کار انداخت. و استرالیا) با بازنشستگی در ماه مارس در سن 25 سالگی.

اما بارتی که اکنون با گری کیسیک ازدواج کرده و در انتظار اولین فرزندش است، به سختی از مسابقات آزاد استرالیا دوری کرده است، امسال حضورهای عمومی متعددی داشت و قبل از فینال روز شنبه با در دست داشتن جام یادبود آخورست، وارد راد لیور آرنا شد.

او در مصاحبه اخیر خود گفت: “من صادقانه می توانم خودم را در آینه نگاه کنم و بگویم همه چیز را به تنیس دادم، اما در ازای آن خیلی چیزهای بیشتری به من داد.” و همه اینها واقعاً از افرادی شروع می شود که من با آنها احاطه شده بودم. خیلی از موفقیت های من موفقیت ماست. واقعاً همینطور است.»

سابالنکا می‌توانست روز شنبه به این موضوع ربط داشته باشد، زیرا او یک لحظه پس از پیروزی را با تیمش به اشتراک گذاشت و سپس از دور تماشا کرد که مربی معمولی خود، آنتون دوبروف، حوله‌ای سفید را روی صورتش گذاشت و در جعبه بازیکن گریه کرد.

سابالنکا گفت که هرگز گریه دوبروف را ندیده است و توضیح داد که فصل گذشته، در ماه فوریه، در حالی که در سرویس دوم خود و اعتماد به نفس خود دست و پنجه نرم می کرد و به نقطه ای رسید که حتی نمی توانست آشکارا درباره این مشکل صحبت کند، دوبروف استعفای خود را پیشنهاد کرد.

سابالنکا در مصاحبه ای با شبکه Nine گفت: “سال گذشته لحظاتی بود که او گفت، “فکر می کنم کارم تمام شده است، و فکر می کنم نمی توانم چیز دیگری به شما بدهم، و شما باید شخص دیگری را پیدا کنید.” و من گفتم: نه، حق با شما نیست. این به شما مربوط نیست. ما فقط باید این لحظات سخت را پشت سر بگذاریم و قوی تر برمی گردیم.»

عملکرد او در روز شنبه با کمک یک متخصص بیومکانیک و همچنین انعطاف پذیری خود سابالنکا، اثبات غیرقابل انکار بود که آنها موفق شده بودند. او امسال ۱۱-۰ است و اگرچه ۷ بار در فینال دو خطا کرد، از جمله در اولین مسابقه پوینت خود، اما مکرراً از هر گونه عصبانیت (و نگرانی محسوس جمعیت بزرگ) شانه خالی کرد و با آس یا سرویس رسید. برندگان در سرویس های بعدی

در پایان، او 17 آس به 9 ریباکینا زد.

ریباکینا درباره سابالنکا گفت: “مطمئنا، از نظر ذهنی کار آسانی نیست.” او سال گذشته یک سرویس عالی نداشت، اما اکنون او فوق العاده قوی بود و به خوبی سرویس داد. مطمئناً من به آن احترام می گذارم. من می دانم که چقدر کار می خواهد.»

ریباکینا نیز حقوق خود را پرداخت کرده است. او که در روسیه به دنیا آمده و بزرگ شده است، در ازای حمایت مالی در سال 2018 وفاداری خود را به قزاقستان تغییر داد. و اگرچه سال گذشته به او اجازه بازی در ویمبلدون داده شد، اما پیروزی او با ارتباطات قوی با روسیه، نتیجه ای نبود که مسابقات به دنبال آن بود. ممنوعیت خود را تحت فشار دولت بریتانیا اعمال کرد.

برخی از بازیکنان اوکراینی همچنان مخالف این هستند که روس ها و بلاروس ها به هیچ وجه در تور مسابقه دهند، حتی به عنوان بی طرف. این بحث در آستانه تشدید شدن است زیرا کمیته بین المللی المپیک شروع به فشار برای روس ها و بلاروس ها برای اجازه به عنوان ورزشکاران مستقل در بازی های المپیک تابستانی 2024 پاریس کرده است – اقدامی که دولت اوکراین به شدت با آن مخالف است و می تواند با خروج ورزشکاران خود به آن پاسخ دهد. .

اما سابالنکا، پس از کنار رفتن از ویمبلدون، جایی که در سال 2021 به نیمه‌نهایی رسید، اکنون قهرمان گرند اسلم انفرادی استرالیا است و کریگ تایلی، مدیر مسابقات اوپن استرالیا، بدون دوگانگی ظاهری مورد استقبال قرار گرفت و جام خود را در راد لیور اعطا کرد. آرنا اثر بیلی جین کینگ.

کنفرانس خبری سابالنکا مملو از سوالاتی بود که قصد داشتند مستقیماً با او روبرو نشوند، بلکه بیشتر به بررسی این موضوع بپردازند. به هر حال او را در جدول امتیازات نشان می دهید، این یک پیروزی بلاروس بود.

او گفت: «از دست دادن ویمبلدون برای من واقعاً سخت بود. “لحظه سختی برای من بود. اما من بعد از آن در US Open بازی کردم. در حال حاضر بحث ویمبلدون نیست. این فقط مربوط به کار سختی است که انجام داده ام.»

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما