رژه تانکرها بحران انرژی اروپا را کاهش داده است

آناتول فایگین، معاون اجرایی و مدیر ارشد تجاری Cheniere Energy، یک تامین کننده بزرگ LNG آمریکا، گفت: پس از حمله روسیه به اوکراین، اروپا به سرعت از آنچه صنعت «بازار آخرین راه حل» نامید به «بازار بیشترین نیاز» تغییر مکان داد.

بر اساس گزارش کایروس، در سال جاری، محموله های ایالات متحده به اروپا بیش از دو برابر شده است. محموله های قطر حدود 20 درصد افزایش یافته است. روسیه که علیرغم کاهش گاز خط لوله به ارسال LNG به اروپا ادامه می دهد، صادرات خود را حدود 10 درصد افزایش داده است. اگرچه صادرات به آسیا در سال جاری حدود 9 درصد کاهش یافته است، اما همچنان مقصد اصلی سوخت است.

آقای فیگین گفت که حدود 70 درصد از محموله های بارگیری شده در Cheniere در سال جاری به اروپا رفته است، از جمله حدود 10 درصدی که این شرکت برای تجارت انرژی خود ذخیره می کند. به عنوان مثال، در ماه آگوست، او محموله ای گاز را روی گاسلگ جورج تاون از ترمینال Cheniere در Sabine Pass، در غرب لوئیزیانا، به ترمینال تازه افتتاح شده در Eemshaven در شمال هلند فرستاد که مقامات هلندی به سرعت پس از فشار روسیه به اوکراین ایجاد کردند. .

آقای Feygin محموله را به CEZ – یک شرکت بزرگ انرژی چک، فروخت و اولین خرید LNG خود را انجام داد

CEZ در بیانیه‌ای گفت: محموله‌های Cheniere و سایر محموله‌های مورد انتظار «گامی مهم برای امنیت انرژی جمهوری چک» است. به گفته رومن گازدیک، سخنگوی CEZ، روسیه عرضه گاز به CEZ را به «حداقل» کاهش داده است.

به احتمال زیاد، این امنیت قیمت بالایی دارد. به گفته تحلیلگران، Cheniere و CEZ از اظهار نظر در مورد شرایط مالی خودداری کردند، اما محموله احتمالاً نزدیک به قیمت لحظه ای یا فعلی فروخته می شود. کلمنتاین لور، تحلیلگر کایروس، تخمین زد که ارزش این محموله در حال حاضر 105 میلیون دلار است.

با توجه به رشد کلی عرضه تنها حدود 5 درصد در سال جاری، اشتهای گسترده اروپا برای LNG به احتمال زیاد باعث افزایش قیمت ها در سراسر جهان شده و آن را برای بسیاری از کشورهای فقیرتر غیرقابل تحمل می کند.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Trends : Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances