رشیدیکوچی: وزارت صمت تحت تأثیر قدرتهای پشت پرده است

یکی از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: آئین نامه‌هایی که برای واردات خودرو نوشته می‌شوند حاکی از این است که وزارت صمت بر قدرت‌های پشت پرده‌هایی است که سال‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرند و ثمره‌ای برای مردم ندارند.

به گزارش ایسنا، جلال رشیدی کوچی، درباره آئین نامه نوشته شده برای واردات خودرو، بیان کرد: هدف مجلس از تصویب قانون واردات خودرو در وهله اول این بود که انحصار خودروسازان شکسته شود و در وهله دوم نیز به خودرو یک کالای مصرفی تبدیل شود. دیگر یک کالای سرمایه‌ای، در وهله سوم نیز با شکسته شدن انحصار، قیمت خودرو نیز شکسته می‌شود و به قیمت‌های جهانی نزدیک‌تر می‌شود تا عموم مردم با درآمدهای مختلف به انواع خودر دسترسی داشته باشند.

آئین نامه نوشته شده تاثیری در بازار خودرو ندارد

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، در ادامه اظهار کرد: آئین نامه‌ای که اکنون برای واردات خودرو نوشته شده است، هیچ کدام از مجلس را محقق نمی‌کند. بر اساس این آئین نامه قیمت خودرو بدون هیچ تغییری باقی می‌ماند و عموم مردم نیز نمی‌توانند به خودروی دلخواه خود دسترسی داشته باشند. این آئین نامه نشان می‌دهد وزارت صمت به جای اینکه به دنبال طرفین رضایتمندی مردم باشد، بر قدرت‌های پرده و پنهانی که سال‌ها مورد حمایت قرار گرفتند، تأثیر بگذارد.

کسی نمی تواند مانع خودرو شود

رشیدی کوچی در پایان با بیان اینکه این آئین نامه نمی‌تواند تاثیری بر ساماندهی بازار خودرو داشته باشد، تصریح کرد: ما در مجلس به دنبال این هستیم که اگر این آئین نامه را اصلاح کند. آنچه مهم است تبدیل خودرو به قانون است. دیگر کسی نمی‌تواند مانع خودرو شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم