راه خود را از طریق دوبلین بخوانید

یکی از کتاب های ایرلندی مورد علاقه من است قلب چرخان توسط دونال رایان این رمان شامل مجموعه‌ای از داستان‌های درهم تنیده از دیدگاه افراد مختلفی است که در شهری کوچک در غرب ایرلند در خلال عواقب سقوط ببر سلتیک زندگی می‌کنند. این فیلم متحرک، جوی و زیبا است، و کار فوق العاده ای برای ثبت زمان و روش های پیچیده و اجتناب ناپذیری که در آن زندگی در شهرهای کوچک در هم تنیده شده است، انجام می دهد.

برای قسمتی از کورک که احتمالاً نمی‌خواهید در زندگی واقعی از آن دیدن کنید، به سراغ کتاب تاریک و فوق‌العاده نوشته لیزا مک‌اینرنی بروید. بدعت های شکوهمند درباره تعداد انگشت شماری از افراد بسیار متفاوت که وقتی مادر یک گانگستر با یک مجسمه مقدس به یک مزاحم حمله می کند، زندگی آنها در هم پیچیده می شود. اگر می‌خواهید نگاهی اجمالی به سایر نقاط کشور در دوره‌های مختلف داشته باشید، مجموعه‌های رمز و راز کورا هریسون سرگرم‌کننده، رضایت‌بخش هستند، به سبک Brother-Cadfael. “رازهای بورن” در ایرلند غربی قرن شانزدهم، جایی که مارا یک قاضی تحقیق در سیستم حقوقی قدیمی برهون ایرلند است. را “مادر بزرگوار” رازها در دهه 1920، در پس زمینه جنگ داخلی ایرلند، با کشیش مادر آکویناس با استفاده از دانش خود از هر سطحی از سلسله مراتب پیچیده اجتماعی کورک برای حل قتل ها رخ می دهد. هریسون از نظر جزئیات تاریخی و طرح‌ریزی دقیق عالی است.

اسکیپی می میرد توسط پل موری، در یک مدرسه پسرانه نخبه در یکی از مناطق ثروتمند دوبلین اتفاق می افتد. اسکیپی چهارده ساله (تعجب!) می میرد و بقیه کتاب به بررسی ماه های آخر زندگی او و پویایی مدرسه می پردازد. تمام شدت و سردرگمی شدید نوجوان بودن را به تصویر می‌کشد، و دقیقاً با نوعی طنز اجتماعی پرشور و تیغ تیز همراه است که فقط زمانی متوجه می‌شوید که نویسنده از کارهای وحشتناکی که در یک مکان انجام می‌شود خشمگین باشد. او عاشق.

«گشودن الیور» توسط لیز نوجنت، در همان دوبلین ممتاز شروع می شود، جایی که الیور رایان موفق و کاریزماتیک همسرش را به کما زده است. بقیه کتاب، از منظرهای متعدد، چگونگی رسیدن او به آن شب را بررسی می کند. صداهای زیاد همگی کاملاً متمایز هستند و Nugent نه تنها لایه‌های روان الیور، بلکه ظرایف پیچیده طبقه اجتماعی در دوبلین را نیز به خوبی ثبت می‌کند. هووی تازه کار توسط Mark O’Rowe، چهره مخالف شهر را ارائه می دهد. این یک بازی سریع، خنده‌دار و بی‌رحمانه درباره دو مرد جوان در محله‌ای سخت است که زندگی‌های در هم تنیده‌شان در اطراف یک ماهی مرده در حال مبارزه و حمله گال به هم می‌خورد.

برای سرگردانی در دوبلین، راهی برای دور زدن آن وجود ندارد: شما نیاز دارید اولیس با این حال، من یک بدعت گذار خواهم بود و می گویم که لازم نیست کل مطلب را بخوانید. این زبان به قدری خیره کننده و چندوجهی است که حتی اگر فقط به اینجا و آنجا فرو بروید، هنوز چیزهای زیادی برای ارائه دارد. متن‌هایی درباره مکان‌هایی که از آن‌ها عبور می‌کنید، یا برای تماشای پنجره‌های کوچک روشن به گذشته شهر، در آن توقف می‌کنید – یا گوش کنید. اگر به دنبال کتاب صوتی هستید، نسخه RTÉ 1982 را با بازیگران کامل امتحان کنید.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما