رافائل کارو کوینترو مکزیک یک قاچاقچی تحت تعقیب ایالات متحده را به دلیل کشته شدن 14 نفر در سقوط هلیکوپتر بلک هاوک بازداشت کرد.

طبق بیانیه نیروی دریایی مکزیک، رافائل کارو کوینترو پس از اینکه توسط یک سگ نیروی دریایی در شهر سن سیمون، شهرداری Choix، در شمال غربی ایالت سینالوآ، در بوته‌ها پنهان شده بود، توسط تفنگداران دریایی بازداشت شد.

کارو کوینترو، معروف به “نارکو قاچاقچیان مواد مخدر” توسط مقامات مکزیکی به عنوان بنیانگذار کارتل گوادالاخارا شناخته می شود. آنها او را به قاچاق مت آمفتامین، هروئین، کوکائین و ماری جوانا متهم می کنند.

بر اساس این بیانیه، بالگرد بلک هاوک نیروی دریایی مکزیک در لوس موچیس، سینالوآ، در پی عملیات دستگیری وی سقوط کرد. یک تفنگدار دیگر مجروح شد و در بیمارستان بستری است.

این بیانیه می افزاید که علت سقوط این هواپیما مشخص نیست و تحقیقات در این باره انجام خواهد شد.

کارو کوینترو، که سن دقیقش مشخص نیست، اما گمان می‌رود که حدود 60 سال باشد، به اتهام آدم ربایی و توطئه برای قتل، مامور ویژه اداره مبارزه با مواد مخدر (DEA) انریکه کامارنا سالازار در سال 1985 توسط مقامات آمریکایی تحت تعقیب است.

به گفته DEA، کامارنا سالازار در تلافی یورش در سال 1984 به مزرعه ماری جوانا 2500 هکتاری کارو کوینترو توسط مقامات مکزیکی ربوده، شکنجه و به قتل رسید. این وقایع در سریال درام نتفلیکس «Narcos: Mexico» پخش شد.

کارو کوینترو به دلیل نقشش در قتل 28 سال را در زندان در مکزیک گذراند تا اینکه در سال 2013 به دلیل فنی آزاد شد. دادگاه عالی مکزیک بعداً تصمیمی را که او را آزاد کرد لغو کرد.
اف‌بی‌آی پوستر رافائل کارو کوینترو را می‌خواست.اف‌بی‌آی پوستر رافائل کارو کوینترو را می‌خواست.

به گفته FBI، این فراری به عنوان یکی از رهبران ارشد کارتل سینالوآ به قاچاق مواد مخدر بازگشت.

مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، روز جمعه گفت که ایالات متحده به دنبال استرداد فوری کارو کوینترو خواهد بود تا بتواند “در سیستم قضایی (DEA) مامور ویژه کامارنا در دفاع جان خود را از دست داد.

گارلند گفت: “هیچ مخفیگاهی برای کسی که مجریان قانون آمریکا را می رباید، شکنجه می کند و به قتل می رساند، وجود ندارد.”

در سال 2018، مقامات ایالات متحده یک جایزه 20 میلیون دلاری برای Caro Quintero اعلام کردند. او قبلاً گفته بود که تلاش برای دستگیری او “انتقام گیری نابجا” بوده است – به گفته DEA “به راحتی تاریخ را بازنویسی می کند”.

آن میلگرام، مدیر DEA، عصر جمعه در یادداشتی به نیروی کار آژانس گفت که ماموران DEA مستقر در مکزیک با مقامات مکزیکی برای یافتن و دستگیری کوینترو همکاری کردند.

میلگرام گفت: “بیش از 30 سال، مردان و زنان DEA به طور خستگی ناپذیری تلاش کرده اند تا کارو کوینترو را به دست عدالت بسپارند.” دستگیری امروز نتیجه سالها خون، عرق و اشک شماست. بدون کار شما، کارو کوینترو با عدالت روبرو نمی شد.

گزارش اضافی توسط جاش کمپبل از CNN.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما