دیدار وزیر نفت با شرکت‌های بزرگ نفت و گاز ژاپن

وزارت نفت در تداوم دیپلماسی انرژی دولت سیزدهم با شرکت‌های بزرگ نفت و گاز ژاپن دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش فارس و به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، جواد اوجی که شنبه (دوم مهرماه) در رأس هیئتی برای حضور در چند نشست و رایزنی با شرکت‌های بزرگ ژاپنی تهران را به مقصد توکیو ترک کرده بود، دیدارهای فشرده‌ای را در ژاپن داشته است. .

وی در دیدار با مدیران عامل شرکت نفت و گاز ژاپن از جمله توشیاکی کیتامورا، سیمر اینپکس، تاکشی سایتو، رئیس شرکت انئوس ژاپن، یاماموتو، مدیر عامل فوجی اویل، ترامورا، عضو هیئت مدیره مؤسسه بیمه سرمایه گذاری و رشد (نکسی)، هابا، صنعت نفت و میتسوبیشی و گاز شرکت ماروبنی درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت ایران، همکاری‌های مشترک، حمل‌ونقل انرژی و فناوری رایزنی و گفت‌وگو کرد.

وزیر نفت همچنین در جریان این سفر به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در آیین یادبود شینزو آبه، رئیس جمهور فقید ژاپن حضور پیدا کرد و در حاشیه این آیین در گفت‌وگو با شبکه دولتی کشور ژاپن (NHK) بیان کرد: ایران بدون انتظار برای بازگرداندن. توافق، برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی تلاش می‌کند و صددرصد پذیرش سرمایه‌گذاری شرکت‌های ژاپنی را دارد.

جواد اوجی (دوشنبه، چهارم مهرماه) در نشست وزارت شراکت سبز آسیا (AGGPM) هم اظهار کرد: تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه وضع‌شده علیه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان رتبه نخست مجموع ذخایر نفت و گاز و تولیدکننده انرژی جهان، امنیت انرژی جهان و منطقه را دارند. را به خطر انداخته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم