در مکزیک، بایدن به دنبال کمک برای مهاجران و مشارکت قوی تر است

پوشش زنده ما را دنبال کنید سفر بایدن به مکزیک برای دیدار با رهبران آمریکای شمالی.

مکزیکو سیتی – رئیس جمهور بایدن روز دوشنبه تحت فشارهای سیاسی فزاینده ای برای مقابله با موج مهاجران غیرقانونی در مرز جنوبی قرار داشت، زیرا او دیپلماسی دو روزه را در مکزیکوسیتی آغاز کرد که قصد داشت کمک بیشتری از مکزیک برای جلوگیری از موج فرار مردم به سمت ایالات متحده بگیرد. .

آقای بایدن همچنین به دنبال همکاری بیشتر مکزیک در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و حل اختلاف بر سر حمایت مالی دولت مکزیک از صنایع انرژی این کشور است. او این گفت‌وگوها را عصر دوشنبه با دیداری انفرادی با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور این کشور آغاز کرد، این دومین باری است که رهبران دو کشور از زمان روی کار آمدن آقای بایدن در دو سال پیش حضوری با یکدیگر ملاقات کردند.

آقای بایدن در سخنانی قبل از دیدار خود گفت که ایالات متحده و مکزیک “باید به ساختن و کمک به نهادهای دموکراتیک در نیمکره ادامه دهند.” او گفت که هر دو کشور “در یکی از آن نقاط عطف قرار دارند.”

مقامات دو طرف مرز برای نشست رهبران آمریکای شمالی بین آقایان بایدن، لوپز اوبرادور و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، اهداف متوسطی را تعیین کرده اند. هیچ توافقی در مورد مهاجرت انتظار نمی رود، به عنوان مثال، فقط تعهداتی برای کار در این جهت.

اما مقامات همچنین گفتند که معاملات خاص در این گردهمایی کوتاه اهمیت کمتری نسبت به یک ماموریت گسترده‌تر دارند: تحکیم بازگشت شراکت آمریکای شمالی بر اساس همکاری و منافع مشترک به جای ارعاب و درگیری که سال‌های ترامپ را رقم زد.

سه سال و نیم از زمانی که رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ مکزیک را به اعمال تعرفه های گسترده تهدید کرد و نزدیک به پنج سال از زمانی که آقای ترامپ با عصبانیت توافق با کشورهای گروه 7 را در جریان نشست سران در کانادا پاره کرد، می گذرد. اکنون، با رئیس جمهور شدن آقای بایدن، مقامات هر سه کشور می گویند که یک رابطه قوی تر برای بهبود زنجیره تامین و غلبه بر بادهای معکوس اقتصادی حیاتی است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دولت، آنچه را که آقای بایدن امیدوار است در اجلاس سران به دست آورد، توضیح داد: «چشم‌انداز اقتصادی بزرگ‌تر از آمریکای شمالی که شامل استانداردهای بالای کار، استانداردهای زیست‌محیطی بهتر و تا حد امکان تقویت مثبت فعالیت‌های اقتصادی است. .

این امر به ایالات متحده اجازه می دهد تا قدرت تولیدی باشد که پرزیدنت بایدن در مورد آن صحبت کرده است، اما همچنین یک برد برد برای مکزیک و کانادا است و وابستگی ما به سایر کشورها و سایر بخش های جهان را کاهش می دهد که لزوماً در این زمینه مشترک نیستند. همان ارزش هایی که ما با شرکای خود در آمریکای شمالی به اشتراک می گذاریم.» آقای سالیوان گفت.

فقدان موارد خاص و تهاجمی برای اقدام برخی از رهبران تجاری در ایالات متحده را ناامید کرده است، آنها می گویند اختلافات اقتصادی بین سه کشور وجود دارد که باید به زودی حل شود.

مایرون برلیانت، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و رئیس امور بین‌الملل اتاق بازرگانی ایالات متحده، گفت: «این برای رهبران کافی نیست که فقط کنار هم جمع شوند. مهم این است که ما شاهد اقدام و تغییر تحول آفرین در شیوه همکاری دولت ها با بخش خصوصی باشیم.»

با این حال، به گفته مقامات هر سه دولت، مقابله با مهاجرت در راس دستور کار رهبران اینجاست، حتی اگر اعلام سیاست های عمده بعید باشد. گفتگوها در مورد مهاجرت دائمی است و یک مقام آمریکایی می گوید که آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه، به طور منظم با مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک در تماس است.

همه‌گیری و جنگ در اوکراین همچنان زنجیره‌های تامین جهانی را ویران می‌کند. تورم و بی ثباتی سیاسی یک بحران گرسنگی با ابعاد شدید در آمریکای لاتین و کارائیب ایجاد کرده است. و حرکت توده ای مردم در سراسر نیمکره همچنان دولت ها را در سراسر قاره آمریکا به چالش می کشد.

آقای بایدن در داخل از سوی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای مقابله با تعداد بی سابقه مهاجران در مرز جنوب غربی مورد انتقاد قرار گرفته است. هفته گذشته، دولت بایدن گفت که مکزیک موافقت کرده است که تعداد مهاجرانی که به سرعت توسط ایالات متحده اخراج می شوند، به 30000 نفر در ماه افزایش یابد.

ایالات متحده اکنون از مردم کوبا، نیکاراگوئه، ونزوئلا و هائیتی برای درخواست پناهندگی محروم می شود و آنها را به سرعت به مکزیک باز می گرداند. مقامات آمریکایی روز دوشنبه گفتند که آقای بایدن ممکن است همتای مکزیکی خود را برای پذیرش مهاجران بیشتر از کشورهای دیگر در آینده تحت فشار قرار دهد، زیرا نیمکره غربی توسط یکی از بزرگترین مهاجرت های دسته جمعی در منطقه در دهه های اخیر دچار تشنج شده است.

دولت مکزیک، همراه با حامیان مهاجران در ایالات متحده، سیاستی را که دولت بایدن هفته گذشته پیشنهاد کرده بود، محکوم کرده است که دریافت پناهندگی را برای مهاجرانی که از یک «کشور ثالث امن»، معمولاً مکزیک، می‌رسند، بدون اینکه ابتدا به آنجا پناه ببرند، بسیار دشوار می‌سازد. . روز شنبه، روبرتو ولاسکو، افسر ارشد وزارت خارجه مکزیک برای آمریکای شمالی، این ایده را “خط قرمز برای ما” خواند، زیرا می تواند به معنای تعداد مهاجران بیشتری در مکزیک باشد.

مکزیک از ایالات متحده هیچ گونه حمایت مالی برای مقابله با هجوم مهاجران درخواست نکرده است، زیرا معتقد است که انجام این کار باعث محدود شدن خودمختاری این کشور می شود. اما آقای لوپز اوبرادور با فشارهای سیاسی خودش در داخل مکزیک مواجه است، جایی که برخی از تعداد زیاد مهاجران از جاهای دیگر منطقه ناامید هستند.

دولت بایدن ضمن اعلام این که در حال سرکوب درخواست های پناهندگی است، همچنین گفت که مسیرهای بیشتری را برای مهاجرت قانونی مردم به ایالات متحده باز خواهد کرد – تغییری که مکزیک به دنبال آن بود.

آقای ولاسکو گفت: “بدیهی است که فشار بر سیستم های خودمان و کشور خودمان را از نظر این جریان های بسیار زیاد مردمی که در سال های گذشته شاهد بوده ایم، کاهش می دهد.”

مقامات کاخ سفید گفتند که آقای بایدن همچنین مصمم به رسیدگی به موضوع قاچاق غیرقانونی مواد مخدر، به ویژه جریان گسترده داروی فنتانیل از مکزیک به ایالات متحده است.

نگرانی فزاینده ای در میان مقامات آمریکایی در مورد کاهش همکاری امنیتی با مکزیک در سال های اخیر وجود داشته است. در اکتبر 2020، بدون اطلاع دولت مکزیک، ماموران ایالات متحده یک وزیر دفاع سابق مکزیکی را پس از پیاده شدن از هواپیما در لس آنجلس دستگیر کردند و او را متهم کردند که از طرف یک کارتل مواد مخدر کار می کند.

این اقدام خشم ارتش مکزیک را برانگیخت و خشم زیادی را در دولت آقای لوپز اوبرادور برانگیخت که مقامات آمریکایی در نهایت این مقام را آزاد کردند و به مکزیک بازگرداندند.

اما سقوط ادامه یافت.

مکزیک ماه‌ها اعطای ویزا به چندین مامور اداره مبارزه با مواد مخدر را به تعویق انداخت و به منظور سخت‌تر کردن کار برای ماموران در حال حاضر در این کشور به‌طور عادی اقدام کرد. قانونی که در پایان سال 2020 تصویب شد، مأموران خارجی را ملزم کرد اطلاعات خود را با دولت مکزیک به اشتراک بگذارند و مصونیت دیپلماتیک آنها را حذف کرد.

در همین حال، آقای لوپز اوبرادور ریاست یکی از خشونت آمیزترین دوره های تاریخ اخیر مکزیک را بر عهده داشته است.

در حالی که دولت این کشور هفته گذشته اویدیو گوزمان لوپز – پسر ارباب مواد مخدر بدنام خواکین گوزمان لوئرا، معروف به ال چاپو را دستگیر کرد – آقای لوپز اوبرادور تعداد کمتری از روسای کارتل های مواد مخدر را برکنار کرده و کمتر از اسلاف خود برای از بین بردن گروه های جنایتکار سازمان یافته انجام داده است. تحلیلگران می گویند.

دیوید شیرک، مدیر برنامه عدالت در مکزیک در دانشگاه سن دیگو گفت: «دولت مکزیک سرکوب مشکل عرضه مواد مخدر را در اولویت قرار نمی دهد.

آقای سالیوان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که آقای بایدن «تا حدودی اطمینان دارد» که تا پایان نشست روز سه‌شنبه، لوپز اوبرادور «برای همکاری قوی‌تر در مورد فنتانیل» تعهد خواهد داشت.

رؤسای جمهور دو کشور در جریان دیدار روز دوشنبه خود همچنین گفتگوهای بالقوه پرتنشی را در مورد مناقشات تجاری بین کشورهایشان آغاز کردند که هنوز هم گسترده است.

آقای بایدن با آقای لوپز اوبرادور در مورد اقداماتی که رئیس جمهور مکزیک برای تقویت سلطه دو شرکت اصلی انرژی دولتی مکزیک – کمیسیون فدرال برق یا CFE و شرکت نفت و گاز Pemex – برداشته است، مواجه شد. مدیران شرکت‌های انرژی آمریکایی معتقدند که اقدامات مکزیکی، شرکت‌های آمریکایی را در شرایطی قرار می‌دهد که طبق توافق ایالات متحده، مکزیک و کانادا، معاهده تجارت آزاد که دو سال پیش امضا شد، مجاز نیست.

آقای سالیوان روز دوشنبه گفت که اگر دو رهبر در این هفته به توافق نرسند، دولت می تواند تصمیم بگیرد که شکایات خود را علیه مکزیک رسمی کند.

او گفت: «ما فکر می‌کنیم که رایزنی‌ها به روشن شدن ماهیت نگرانی‌های ایالات متحده کمک کرده و برخی از مسیرهای بالقوه رو به جلو را شناسایی کرده‌اند. “اما ما هنوز آنجا نیستیم.”

کانادا در اعتراض به سیاست‌های انرژی مکزیک به ایالات متحده پیوسته است، حتی با وجود افزایش سرمایه‌گذاری در مکزیک در سال‌های اخیر. اما کارشناسان می گویند که کانادا از اهرم فشار کمی بر مکزیک برخوردار است و مقامات می گویند که انتظار می رود آقای ترودو در فشار بر منافع اقتصادی کانادا در این اجلاس سهل انگاری کند.

گزارش توسط استیو فیشر در مکزیکو سیتی، نوریمیتسو اونیشی در مونترال و آنا سوانسون در واشنگتن

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما