تظاهرات اسرائیلی ها علیه طرح اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

تنها چند هفته پس از آغاز کار، ائتلاف جدید بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با واکنش شدیدی نسبت به طرح‌های بازنگری در قوه قضائیه مواجه است و ده‌ها هزار نفر در دو آخر هفته گذشته به تظاهرات پیوستند. تظاهرکنندگان می گویند اصلاحات پیشنهادی که به پارلمان اجازه می دهد قدرت دیوان عالی را محدود کند، حمله ای به دموکراسی است. آنها همچنین نگران هستند که این اقدامات حقوق اقلیت ها را به تعویق بیندازد. برای اطلاعات بیشتر، ما با سالی عابد، یکی از اعضای رهبری ملی در «ایستادن با هم»، یکی از بزرگترین جنبش های مردمی عرب-یهود در اسرائیل صحبت می کنیم.

در همین حال، امارات متحده عربی پس از انتصاب سلطان الجابر، رئیس غول نفتی دولتی به عنوان رهبری مذاکرات آب و هوای COP28 امسال در دبی، با موجی از انتقادات بین المللی مواجه شده است. این اقدام خشم فعالان محیط زیست را برانگیخته است.

سرانجام، همه‌گیری کووید-19 تلفات سنگینی بر اقتصاد اردن وارد کرد که به شدت به گردشگری وابسته است. اما علیرغم اعتصابات اخیر کارگری و فشار بر قیمت بنزین، به لطف افزایش تعداد گردشگران به شهر باستانی گل سرخ پترا، نشانه هایی از بهبودی را نشان می دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم