تدروس درگیری تیگری یک بحران بهداشتی برای 6 میلیون نفر است و & جهان به آن توجهی ندارد&

برجسته کردن آن هیچ موقعیت دیگری در سطح جهان وجود ندارد که شش میلیون نفر برای تقریبا دو سال در محاصره باشندتدروس آدهانوم گبریسوس هشدار داد که یک پنجره بسیار باریک برای جلوگیری از نسل کشی در Tigray وجود دارد.

«بله، من اهل تیگری هستم، و بله، این شخصاً روی من تأثیر می گذارد. من وانمود نمی کنم که اینطور نیست. او در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در ژنو اذعان کرد که بیشتر بستگان من در مناطق آسیب دیده هستند، بیش از 90 درصد آنها.

اما وظیفه من جلب توجه جهان به بحران هایی است که سلامت مردم را در هر کجا که هستند تهدید می کند. وی تاکید کرد: این یک بحران بهداشتی برای شش میلیون نفر است و جهان به اندازه کافی توجه نمی کند.

کودکی درون خودرویی نشسته است که در جریان درگیری در منطقه تیگری در شمال اتیوپی سوخته است.

© یونیسف/ کریستین نسبیت

کودکی درون خودرویی نشسته است که در جریان درگیری در منطقه تیگری در شمال اتیوپی سوخته است.

خصومت ها باید پایان یابد

رئیس سازمان جهانی بهداشت سخنانی را که دبیرکل سازمان ملل در اوایل این هفته استفاده کرد، تکرار کرد و در آن گفت که وضعیت در اتیوپی در حال «خارج شدن از کنترل» است.

خصومت ها در Tigray باید اکنون پایان یابد – از جمله خروج و خروج فوری نیروهای مسلح اریتره از اتیوپی“، او گفت.

تدروس تاکید کرد که بانک‌ها، سوخت، غذا، برق و مراقبت‌های بهداشتی به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌شوند، در حالی که پوشش رسانه‌ای نیز مجاز نیست و “تخریب غیرنظامیان” در تاریکی صورت می‌گیرد.

او هشدار داد: «هیچ خدماتی برای سل، اچ‌آی‌وی، دیابت، فشار خون و موارد دیگر وجود ندارد – این بیماری‌ها که در جاهای دیگر قابل درمان هستند، اکنون در تیگری حکم اعدام دارند. به آن دسترسی داشته باشید.

ساکنان کوپانگ، اندونزی، واکسن‌های COVID-19 اهدایی توسط مرکز COVAX را دریافت می‌کنند (پرونده)

ساکنان کوپانگ، اندونزی، واکسن‌های COVID-19 اهدایی توسط مرکز COVAX را دریافت می‌کنند (پرونده)

COVID-19 هنوز یک وضعیت اضطراری است

تدروس همچنین در طی جلسات توجیهی منظم خود به مسائل بهداشت جهانی بیشتری از جمله COVID-19 پرداخت که همچنان یک اضطرار بهداشت عمومی از نگرانی بین‌المللی است.

«در حالی که وضعیت جهانی به وضوح از زمان شروع همه‌گیری بهبود یافته است، ویروس همچنان در حال تغییر استو خطرات و عدم قطعیت‌های زیادی وجود دارد، او توضیح داد و هشدار داد که این بیماری همه‌گیر قبلاً ما را غافلگیر کرده بود و «به خوبی می‌توانستیم دوباره».

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت که تقویت نظارت و گسترش دسترسی به آزمایش‌ها، درمان‌ها و واکسن‌ها برای بیشتر افراد در معرض خطر، و برای همه کشورها به‌روزرسانی برنامه‌های آمادگی ملی و واکنش ضروری است.

سازمان جهانی بهداشت در حال تقویت پاسخ به شیوع بیماری ابولا در اوگاندا است.

سازمان جهانی بهداشت در حال تقویت پاسخ به شیوع بیماری ابولا در اوگاندا است.

شیوع ابولا در اوگاندا

این کارشناس در خصوص شیوع کنونی ابولا در اوگاندا از وجود 60 مورد تایید شده و 20 مورد احتمالی خبر داد. در همین حال، 44 نفر فوت و 25 نفر بهبود یافته اند.

او تاکید کرد: «ما همچنان نگران هستیم که ممکن است زنجیره‌های انتقال و تماس‌های بیشتری از آنچه در جوامع آسیب‌دیده می‌دانیم وجود داشته باشد».

وزارت بهداشت در حال بررسی هشت مورد اخیر است، زیرا گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که آنها در میان مخاطبین شناخته شده نبوده‌اند.

علاوه بر این، دو مورد تایید شده از ناحیه موبنده به دنبال مراقبت در پایتخت کامپالا بودند که خطر انتقال در آن شهر را افزایش داد.

تدروس اطلاع داد که WHO و شرکای آن به حمایت از دولت اوگاندا برای مهار شیوع و جلوگیری از گسترش آن در مناطق و کشورهای بیشتری ادامه می دهند.

ویروس آبله میمون می تواند از طریق قرار گرفتن مستقیم در معرض ضایعات پخش شود.

ویروس آبله میمون می تواند از طریق قرار گرفتن مستقیم در معرض ضایعات پخش شود.

آیا آبله میمون هنوز یک اورژانس است؟

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه برای بحث در مورد شیوع آبله میمون و ارائه توصیه هایی تشکیل جلسه خواهد داد.

وی هشدار داد: «تعداد موارد گزارش شده در سطح جهان اکنون برای هشت هفته متوالی کاهش یافته است، اما مانند COVID-19، خطرات و عدم قطعیت‌ها همچنان وجود دارد و برخی کشورها همچنان شاهد افزایش انتقال هستند.»

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما