تجاوزات شدید طالبان علیه زنان ممکن است جنایت علیه بشریت باشد

آنها گفتند: “در ماه های اخیر، نقض حقوق و آزادی های اساسی زنان و دختران در افغانستان، که در حال حاضر شدیدترین و غیرقابل قبول ترین در جهان است، به شدت افزایش یافته است.”

گزارشگران ویژه در بیانیه‌ای که نقض‌های طالبان را پس می‌زند، استدلال کردند که آزار و اذیت جنسیتی جنایتی علیه بشریت است که طبق قوانین بین‌المللی قابل تعقیب است.

“معادل حبس”

در حالی که دختران از تحصیلات متوسطه محروم هستند، زنان نیز از ورود به پارک‌ها، سالن‌های ورزشی، و سایر مکان‌های عمومی منع شده‌اند – و حداقل در یک منطقه که اخیراً از ورود به دانشگاه آنها جلوگیری شده است.

این کارشناسان خاطرنشان کردند: ممنوعیت دسترسی زنان به پارک ها، فرصت تفریح ​​و ورزش و بازی و فعالیت های تفریحی را از کودکان سلب می کند.

«حبس کردن زنان در خانه‌هایشان معادل زندان است و احتمالاً منجر به افزایش سطح خشونت خانگی و چالش‌های بهداشت روانی می‌شود».

ابزاری کردن جنسیت ها

همزمان، افسران طالبان مردانی را که زنان را با لباس های رنگارنگ یا بدون پوشش همراه همراهی می کردند، به طرز وحشیانه ای ضرب و شتم می کنند.

علاوه بر این، آنها با تنبیه اقوام مرد به دلیل جرایم احتمالی زنان – از طریق تشویق مردان به کنترل رفتار، پوشش و حرکت زنان و دختران در محافل خود، عاملیت زنان و دختران را حذف می کنند.

در این بیانیه تاکید شده است: «ما عمیقاً نگران هستیم که چنین اقداماتی برای وادار کردن مردان و پسران به مجازات زنان و دخترانی است که در برابر محو کردن آنها توسط طالبان مقاومت می‌کنند، آنها را بیشتر از حقوقشان محروم می‌کنند و خشونت علیه آنها را عادی می‌کنند».

دفاع از مدافعان

زنان مدافع حقوق بشر که به طور مسالمت آمیز علیه محدودیت های فزاینده بر زنان اعتراض می کنند، ماه هاست که به طور فزاینده ای مورد هدف، ضرب و شتم و دستگیری قرار می گیرند.

در 3 نوامبر، یک کنفرانس مطبوعاتی مختل شد و شرکت کنندگان از جمله ظریفه یعقوبی فعال، که به همراه چهار مرد همچنان توسط اداره اطلاعات طالبان در زندان هستند، بازداشت شدند.

کارشناسان نگرانی خود را در مورد رفاه مدافعان حقوق بشر دستگیر شده ابراز کردند و به طالبان یادآوری کردند که “دستگیری افراد به دلیل استفاده از حقوق اساسی شان غیرقانونی است و به منزله بازداشت خودسرانه است”.

با طالبان تماس بگیرید

گزارشگران ویژه خواستار آن شدند عملا مقامات باید به تمام تعهدات و تعهدات بین المللی حقوق بشر پایبند باشند و استانداردهای حقوق بشر را به طور کامل اجرا کنند، از جمله حقوق همه دختران و زنان برای تحصیل، اشتغال و مشارکت در زندگی عمومی و فرهنگی.

کارشناسان همچنین تاکید کردند که ظریفه یعقوبی و مردانی که همراه او بازداشت شده اند، “فورا و بدون قید و شرط آزاد می شوند” یا طالبان دلایل بازداشت آنها را به طور علنی بیان می کنند و اجازه می دهند با خانواده ها و وکلای آنها تماس بگیرند.

درخواست‌های دیگر برای اقدام این بود که طالبان به حقوق اساسی برای تجمع بدون ارعاب و حمله احترام بگذارند. لغو حکمی که اعضای مرد خانواده را به دلیل تجاوزات احتمالی زنان و دختران مجازات می کند. باز کردن تمام مدارس متوسطه برای دختران و اطمینان از دسترسی مداوم آنها به تحصیلات دانشگاهی. و تمام محدودیت ها را برای دسترسی به مکان های عمومی حذف کنید.

اقدامات بین المللی مورد نیاز است

در همین حال، کارشناسان همچنین از جامعه بین‌المللی خواستند تا خواستار لغو محدودیت‌های زنان و اطمینان از احترام و حمایت از حقوق آنان در تمام بحث‌ها با اتحادیه اروپا شوند. عملا مسئولین.

علاوه بر این، رهبران جهانی باید اقداماتی را برای تحقیق و محاکمه کسانی که مسئول آزار و اذیت جنسیتی در حوزه های قضایی مناسب بین المللی و فراسرزمینی هستند، انجام دهند. افزایش حمایت از مدافعان حقوق بشر افغانستان، به ویژه زنان و دختران؛ و ترویج و ایجاد بسترهای امن برای مشارکت زنان در فرآیندهای تصمیم گیری در کشور.

ممنوعیت دسترسی زنان به پارک ها، فرصت بازی و ورزش را از کودکان سلب می کند.

ممنوعیت دسترسی زنان به پارک ها، فرصت بازی و ورزش را از کودکان سلب می کند.

در مورد کارشناسان

برای مشاهده اسامی شرکت کنندگان در بیانیه اینجا کلیک کنید.

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو منصوب می شوند تا موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت کشور را بررسی و گزارش دهند. مناصب افتخاری است و بابت کارشان پولی دریافت نمی کنند.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما