بریتنی گرینر به WNBA بازخواهد گشت

بریتنی گرینر، ستاره بسکتبال که به مدت 10 ماه در روسیه بازداشت بود، قراردادی یک ساله برای ادامه دوران بازی خود با فینیکس مرکوری از WNBA امضا کرده است.

گرینر در بیشتر سال 2022 پس از اینکه مأموران گمرک در فرودگاهی در نزدیکی مسکو او را به دلیل حمل مقدار کمی روغن شاهدانه در کارتریج‌های ویپ در چمدانش بازداشت کردند، به مرکز رویارویی ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و روسیه تبدیل شد.

یک دادگاه روسی او را به قاچاق مواد مخدر محکوم کرد و در آگوست گرینر به 9 سال زندان محکوم شد. وزارت امور خارجه اعلام کرد که گرینر به اشتباه بازداشت شده است و به دنبال تبادل زندانی برای آزادی او بود.

در ماه دسامبر مبادله ای انجام شد و گرینر به ایالات متحده بازگردانده شد در حالی که ویکتور بوت، یک دلال اسلحه که تقریباً یک دهه قبل محکوم شده بود، به روسیه بازگردانده شد.

گرینر پس از آزادی در یک پست اینستاگرامی متعهد شد که برای آزادی سایر آمریکایی‌هایی که به اشتباه بازداشت شده‌اند تلاش کند و گفت که قصد دارد دوباره در WNBA بازی کند.

گرینر آخرین بار در سال 2021 در WNBA بازی کرد و یکی از بهترین کمپین های دوران حرفه ای خود را با میانگین 20.5 امتیاز، 9.5 ریباند و 1.9 بلاک انجام داد. فینیکس فصل خود را در برابر لس آنجلس اسپارکس در 19 می آغاز می کند.

تانیا گانگولی گزارش کمک کرد

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما