با تشکیل جلسه فدرال رزرو، مشکل تورم را با جهان به اشتراک می گذارد

انتظار می رود فدرال رزرو روز چهارشنبه برای اولین بار در 11 جلسه سیاست گذاری، افزایش نرخ بهره را متوقف کند. اما سرمایه گذاران شرط می بندند که این وقفه دوام نخواهد آورد.

الگوی افزایش نرخ متوقف و سپس راه اندازی مجدد در سراسر جهان به خوبی تثبیت شده است. بانک مرکزی استرالیا کمپین خود را در اوایل سال جاری متوقف کرد تا دوباره نرخ ها را دو بار افزایش دهد، از جمله هفته گذشته. بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را به مدت چهار ماه بدون تغییر رها کرده بود و سپس در اقدامی غیرمنتظره در 7 ژوئن آنها را دوباره افزایش داد.

دلیلش این است که تورم سرسختانه ثابت شده است. در طیف وسیعی از اقتصادها، از ملبورن گرفته تا مونیخ تا میامی، حذف آن دشوار بوده است. بسیاری از بانک‌های مرکزی با افزایش قیمت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند که به آرامی در حال تعدیل است و به دلیل هزینه‌های خدمات بالاتر، که شامل مواردی مانند بلیط کنسرت، اجاره و اتاق‌های هتل می‌شود، تقویت می‌شود.

ویلیام انگلیش، یکی از کارکنان سابق فدرال رزرو که اکنون در دانشگاه ییل است، گفت: «همه یک نوع مشکل مشابه دارند. سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا نیز در این هفته گرد هم می آیند و انتظار می رود که آنها به افزایش نرخ بهره ادامه دهند.

ممکن است پیش‌بینی این سیاست در ماه‌های آینده سخت‌تر باشد، زیرا مقامات سعی می‌کنند در مورد اینکه آیا نرخ‌های بهره به اندازه‌ای بالا هستند که اطمینان حاصل کنند که اقتصادشان به اندازه کافی کند می‌شود تا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند، قضاوت کنند.

آقای انگلیسی گفت: “ما وارد دوره ای شده ایم که کمی در حال غر زدن هستیم.” “این دوره ای از عدم اطمینان قابل توجه خواهد بود.”

فدرال رزرو در 15 ماه گذشته نرخ بهره را به شدت افزایش داده است و در ماه مه به بالای 5 درصد رسیده است و این نرخ های بهره بالاتر در حال عبور از اقتصاد هستند.

در سخنرانی‌های اخیر، مقامات فدرال رزرو اشاره کرده‌اند که به زودی می‌توانند از افزایش نرخ بهره بگذرند تا به خود فرصت بدهند تا تأثیرات تغییرات خود را تا کنون ارزیابی کنند و سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که مقامات فدرال رزرو در نشست سه‌شنبه و چهارشنبه خود سیاست ثابتی را حفظ کنند. قبل از اینکه یک بار دیگر در ماه جولای نرخ ها را بالا ببرند. اما این پیش‌بینی‌ها نامشخص هستند: معامله‌گران معمولاً ایده نسبتاً روشنی از آنچه فدرال رزرو ممکن است در جلسات خود انجام دهد دارند، اما این بار بازارها یک شانس کوچک اما واقعی برای افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی ایالات متحده در این هفته مشاهده می‌کنند.

این تردید تا حدی ناشی از این واقعیت است که فدرال رزرو یک قرائت مهم تورم، یعنی شاخص قیمت مصرف کننده، در روز سه شنبه دریافت خواهد کرد. اما همچنین نشان می‌دهد که این زمان برای سیاست‌های اقتصادی در ایالات متحده و در سراسر جهان چقدر دشوار است.

این بدترین دوره تورمی در آمریکا و بسیاری از اقتصادهای همتای آن از دهه‌های 1970 و 1980 است، بنابراین مدت‌هاست که سیاست‌گذاران جهان با این موضوع مبارزه نکرده‌اند. و در حالی که تورم در حال محو شدن است، قدرت ماندگاری خود را نیز نشان داده است.

در ایالات متحده و جاهای دیگر، تورم در کالاهایی مانند اتومبیل و مبلمان شروع شد، اما به خدماتی مانند بلیط هواپیما، آموزش و کوتاهی مو منتقل شد. این نگران‌کننده است، زیرا افزایش قیمت خدمات به‌جای مشکلات عرضه یک‌باره، ناشی از روندهای اقتصادی گسترده است و می‌تواند پایدارتر باشد.

فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا، در یک سخنرانی در توضیح حرکت غافلگیرکننده بانک مرکزی در هفته گذشته گفت: «تورم قیمت خدمات در اینجا و خارج از کشور ثابت می‌شود.

مقامات فدرال رزرو نگران این هستند که افزایش قیمت امروز ممکن است چسبنده باشد.

افزایش دستمزدها نسبتاً سریع باقی می‌ماند، که می‌تواند سرعت کاهش قیمت‌ها را با تلاش کارفرمایان برای پوشش قبوض افزایشی نیروی کار محدود کند. و در حالی که کند شدن افزایش اجاره بها باید تورم کلی را کاهش دهد، برخی از اقتصاددانان این سوال را مطرح کرده اند که آیا این برای کاهش مداوم تورم کافی است یا خیر.

کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو که اغلب طرفدار نرخ‌های بهره بالاتر است، در سخنرانی اخیر خود گفت: «بازگشت در بازار مسکن سؤالاتی را در مورد میزان پایداری افزایش اجاره بها ایجاد می‌کند.

در عین حال، بانک‌های مرکزی می‌خواهند از فرو بردن اقتصاد در رکودی که دردناک‌تر از حد ضروری است، اجتناب کنند.

به همین دلیل است که فدرال رزرو ممکن است در این هفته متوقف شود. مقامات آگاه هستند که سیاست های پولی ماه ها یا سال ها طول می کشد تا تأثیر کامل خود را داشته باشد. و آشفتگی اخیر بانکی می‌تواند سرعت وام‌دهی و هزینه‌ها را کاهش دهد، وضعیتی که مقامات همچنان بر آن نظارت دارند.

یلنا شولیاتیوا، اقتصاددان ارشد آمریکایی در BNP Paribas گفت: «به طور حکایتی، واقعاً آنقدر بد نیست – اما ما حتی داده‌های نظرسنجی کافی نداریم. برای شواهد بیشتر، او در این ماه نظرسنجی بانک فدرال رزرو دالاس را تماشا خواهد کرد.

با این حال، پس از افزایش نرخ بهره در استرالیا و کانادا در هفته گذشته، سرمایه گذاران پرسیدند: آیا این بدان معناست که فدرال رزرو نیز تهاجمی تر از حد انتظار خواهد بود؟

کریشنا گوها، رئیس تیم سیاست جهانی و استراتژی بانک مرکزی در Evercore ISI، گفت: «این یک اشتباه است که مقایسه‌های ساده‌ای انجام دهیم. او گفت در حالی که افزایش نرخ در خارج از کشور نشان می دهد که تورم در سطح جهانی ثابت می شود، این جای تعجب نیست.

او گفت: «ما می دانیم که کاهش تورم به طرز ناامیدکننده ای کند بوده است.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما