بانک مرکزی سنگاپور تجارت کریپتو را مورد انتقاد قرار داد و فرصت‌های دارایی دیجیتال را افزایش داد

رگولاتور ارشد مالی سنگاپور گفت که ارزهای دیجیتال برای بسیاری از سرمایه گذاران “بسیار خطرناک” هستند، اما روشن کرد که دولت شهر همچنان می خواهد یک اکوسیستم دارایی دیجیتال را توسعه داده و به طور فعال ترویج کند.

راوی منون، مدیر عامل مرجع پولی سنگاپور، بانک مرکزی این کشور، روز دوشنبه از تجارت ارزهای دیجیتال توسط سرمایه گذاران فردی انتقاد کرد. او گفت که ارزهای رمزنگاری شده فاقد ویژگی‌های اساسی پول هستند و هیچ استفاده‌ای در خارج از شبکه بلاک چین ارائه نمی‌دهند – به جز حدس و گمان.

او گفت: “ارزهای رمزنگاری شده زندگی خود را در خارج از دفتر کل توزیع شده به خود گرفته اند و این منبع مشکلات دنیای رمزنگاری است.” او تنها عملکرد مفید آن‌ها را پاداش دادن به کسانی توصیف کرد که به اعتبارسنجی و حفظ سابقه تراکنش‌های یک بلاک چین کمک می‌کنند.

سنگاپور قبلاً از پلتفرم های معاملاتی کریپتو، کارگزاران و وام دهندگان دعوت کرده بود تا برای مجوز در این کشور درخواست دهند. اما اخیراً با نحوه محافظت از شهرت خود در پی سقوط چندین بازیکن رمزنگاری که در ایالت شهر مستقر بودند، دست و پنجه نرم کرده است.

آخرین سقوط باعث از بین رفتن حدود 2 تریلیون دلاری در بازار جهانی شد. انفجار به اصطلاح استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD و شرکت هایی مانند صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital، سنگاپور را مورد توجه قرار داده است. Terraform Labs Pte.، نهاد پشتیبان استیبل کوین، در سنگاپور ثبت شده بود و Three Arrows برای سالها در آنجا مستقر بود، اگرچه اولی در شهر مجوز نداشت و Three Arrows تحت قانون خدمات پرداخت کشور برای دیجیتال تنظیم نمی شد. ارائه دهندگان خدمات دارایی Zipmex، یک صرافی رمزنگاری، و Hodlnaut، یک وام دهنده رمزنگاری، هر دو در سنگاپور مستقر هستند و اخیراً با مشکلات مالی روبرو شده اند.

آقای منون اذعان کرد که پیام‌های تنظیم‌کننده – که می‌خواهد سنگاپور به یک مرکز فناوری مالی نوآورانه تبدیل شود و در عین حال از روند آهسته و سخت‌گیرانه صدور مجوز شهر برای شرکت‌های رمزنگاری دفاع می‌کند – باعث سردرگمی شده است.

به گفته آقای منون، مرکز مالی آسیای جنوب شرقی می‌خواهد جنبه‌های دیگری از فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال جدا از ارزهای دیجیتال را توسعه دهد. او افزود که امیدوارکننده ترین منابع کسب و کار جدید برای سنگاپور شامل سرعت بخشیدن به پرداخت های فرامرزی و تسویه اوراق بهادار است.

Dion Rabouin از WSJ توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از سرمایه‌گذاران هنوز روی ارزهای دیجیتال شرط‌بندی می‌کنند، حتی با وجود خطر واقعی از دست دادن تمام پول خود. تصویر: رامی ابوکلام

آقای منون گفت که او همچنین پتانسیل نوآوری در توکن‌سازی، فرآیند تبدیل حقوق مالکیت به توکن‌های دیجیتال را می‌بیند. او گفت که این می تواند در مورد دارایی های مالی مانند پول نقد و اوراق قرضه و همچنین دارایی های نامشهود مانند اعتبارات کربن اعمال شود.

ایالت-شهر تبلیغات برای تجارت کریپتو را در اوایل سال جاری ممنوع کرد، و رگولاتور گفت که در حال بررسی اقدامات بیشتر برای محافظت از مصرف‌کنندگان است، اگرچه اضافه کرد که ممنوعیت سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی در کریپتو به دلیل ماهیت بدون مرز آن کارساز نیست. رگولاتور نگفته است که چگونه قصد دارد به شکست‌های اخیر شرکت‌های رمزنگاری که در شهر راه اندازی کرده‌اند رسیدگی کند.

بازیگران صنعت گفته‌اند که برای توسعه قوانین ارزهای دیجیتال بهتر و جلوگیری یا حداقل کاهش فروپاشی بازار در آینده به همکاری جهانی نیاز است. اندی میهان، مدیر ارشد انطباق آسیا در شرکت Gemini Trust، گفت که تنها چند حوزه قضایی برای تقویت مقررات کافی نیست، زیرا سرمایه‌گذاران می‌توانند از صرافی‌های مستقر در جاهای دیگر استفاده کنند که مشمول قوانین مشابه نیستند و مسئولیتی ندارند. به کاربران خود.

آقای منون گفت که مسئولیت در نهایت بر عهده مردم است. او گفت: «هیچ مقدار مقررات MAS، همکاری جهانی یا حفاظت از صنعت، مصرف‌کنندگان را از ضرر در صورت از دست دادن ارزش دارایی‌های ارزهای دیجیتال محافظت نمی‌کند.

بنویسید الین یو در [email protected]

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 30 آگوست 2022 با عنوان “بانک مرکزی در سنگاپور تجارت رمزنگاری را مورد انتقاد قرار می دهد” ظاهر شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم