اندروید 13 به 2 حافظه رم و 16 حافظه حافظه داخلی نیاز دارد

گوگل از هفته‌ها قبل از نسخه نهایی اندروید 13 را برای گوشی‌های پیکسل منتشر کرد و اکنون بر اساس گزارش‌های موجود، ظاهرا حداقل مشخصات مورد نیاز برای اجرای آن را افزایش داده است.

غول موتور جستجو در پست وبلاگ خود توضیح می‌دهد که حداقل رم مورد نیاز برای اندروید گو، نسخه پایین‌رده این سیستم عامل، اکنون 2 گیگابایت برای اندروید 13 است. طبق جدول زیر، این میزان برای دو نسخه قبلی سیستم عامل گوگل 1 بوده است.

افزایش فضای داخلی موردنیاز اندروید ۱۳

علاوه بر این، «میشال رحمان» از نشریه اسپر و «جیسون بایتون»، کارشناس محصولات گوگل همچنین در توییتر ادعا می‌کنند که کمتر فضای داخلی مورد نیاز اندروید 13 تا 16 افزایش یافته است. اما گوگل در این رابطه هیچ اطلاعات رسمی منتشر نکرده است.

بنابراین، هرگوشی که حداقل مشخصات را نمی‌کند، قادر نخواهد بود تا آپدیت اندروید 13 را دریافت کند. همچنین گوشی‌های قدیمی که با اندروید 13 عرضه می‌شوند نیز برای استفاده از خدمات همراه گوگل (GMS) باید حداقل مشخصات را داشته باشند.

Android Go نسخه‌های اندرویدی است که برخی از قابلیت‌های مربوط به رم در آن‌ها خاموش می‌شوند و برای اجرای مجموعه‌ها از برنامه‌های سبک و ویژه ساخته شده است.

باری باید اشاره کرد که این اولین است که گوگل چنین قوانینی را تنظیم کرده است. در زمان راهاندازی اندروید 11 در سال 2020 نیز غول فناوری اعلام کرد که دستگاه‌هایی با رم کمتر از 512 مگابایت دیگر واجد شرایط استفاده از خدمات همراه گوگل می‌شوند. همچنین اندروید 13 جدیدترین نسخه از سیستم عامل گوگل می‌شود که از قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌ای پشتیبانی می‌کند. برای اطلاع از این قابلیت‌ها، می‌توانید به مطلب «هرآنچه درباره قابلیت‌های جدید اندروید 13 بدانید» مراجعه کنید.

با این، تولیدکنندگان همچنان می‌توانند روی دستگاه‌های کمتر از 2 گیگابایت رم، سیستم عامل اندروید 12 را با دسترسی به خدمات همراه گوگل اجرا کنند.

در نهایت، باید به این نکته اشاره کرد که گوگل در رویداد آینده خود با نام Made by Google، احتمالاً از پیکسل 7 و پیکسل واچ در کنار دستگاه‌های دیگری رونمایی خواهد کرد. این رویداد در 14 مهرماه برنامه ریزی شده است.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
شرط بندی بازی انفجار: معرفی و کاربردها
تماس با ما