افت دلار با نیویورک

روز گذشته نرخ شاخص ارزی برای ششمین روز متوالی در پله های میانی کانال ۳۱هزار تومانی به نوسان پرداخت. به عقیده برخی از تحلیلگران، سخنان ابراهیم رئیسی در حاشیه دیدار با رئیس‌جمهور سوئیس بر شکل‌گیری روندی در روند بازار تهران تأثیر بسزایی داشته است.

به دنیای اقتصاد، از سوی دیگر عده‌ای از سرمایه‌گذاران نیز بر این باورند که تا زمان به پایان رسیدن به سخنرانی در نشست عمومی سازمان ملل، به دلیل افزایش سطح نا‌اطمینانی ارزآوران، از حجم حجمی از بازار ارز خواسته‌ها خواهد شد. در آخرین روز گذشته قیمت هر برگ اسکناس غیررسمی با حدود 50 تومان کاهش نسبت به نرخ روز سه شنبه به رقم 31هزار و 57 تومان رسید. با کاهش نسبی دلار در روز گذشته قیمت سکه طلا نیز دچار نوسانات کاهش شد و با حدود 150 هزار تومان کاهش نسبت به نرخ روز پیش به رقم 14000 تومان رسید.

افت دلار با نیویورک

دیروز چهارشنبه 30 شهریورماه روند نرخ ارز در بازار آزاد تهرانی بود. نرخ هر برگ دلار غیررسمی در اولین روز گذشته با حدود 20 تومان کاهش نسبت به نرخ روز سه شنبه در رقم 31هزار و 600تومان فعالیت خود را آغاز کرد. در ادامه روز دلار مجددا دچار تحرکات کاهشی شد و در نهایت روی رقم 31هزار و 570 تومان به کار خود پایان داد. طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده از ارزیابی این ارز در هفته گذشته، این ششمین روز متوالی است که قیمت دلار در پله‌های میانی کانال 31هزارتومانی نوسان می‌کند. پیش‌تر نیز عده‌ای از تحلیلگران با اشاره به پایان یافتن توان سیگنال‌های منفی برجامی وجود دارند سطح قیمتی کانال 31هزار تومانی کریدور جدید نوسان دلار آزاد است. با این جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر نوسانات روزهای آخر بازار ارز تهران بی‌تاثیر نبوده است.

از سفر کاروان ایران به سمت نیویورک و حضور علی باقری در ابتدایی‌ترین راه‌حل‌های ارشد ایران در نشست‌های برجامی در این هیئت تصمیم‌هایی مبنی بر تشکیل گفت‌وگوهای برجامی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد. با این حال برخی از خود مقامات غربی در اظهارنظرهای احتمال گفت‌وگو در زمینه قرارداد هسته‌ای با ایران در نیویورک را رد کرده بودند. روز گذشته نیز ابراهیم رئیسی در دیدار خود با رئیسجمهور کشور سوئیس از نسبت به ایران نسبت به انعقاد قرارداد خوب خبر داد. رئیس‌جمهور در این دیدار گفت: مطالب تضمین شده با توجه به این که کاملا منطقی است. آماده توافق خوب و عادلانه هستیم. برخی از تحقیقات بازار می‌خواهند بر این باورند که سطح نااطمینانی فعالان آرزوی نسبت به آینده کوتاه‌مدت بازار پیش از سخنرانی رئیسجمهور افزایش یافته و عمده این افراد تا پیش از ظهر روز چهارشنبه از حجم خود می‌کاهند. روز گذشته با کاهش روند قیمت کاهش یافت. در همین راستا قیمت هر قطعه سکه طلا ضرب امامی در روز گذشته روی پله دوم کانال 14 و در رقم 14 میلیون تومان و 130 هزار تومان.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

Discover the Thrill of شرط بندی انفجار and Win Big!
بازی انفجار: زندگی خود را به گشت و گذار موفقیت آنلاین ببرید
دفتر کار درسی: ابزاری کارآمد برای یادگیری و مطالعه
Welcome to the World of House for Sale Canada: Your Gateway to Dream Home Ownership
Welcome to Real Estate Canada: Exploring the Opportunities and Challenges
Welcome to the World of Houses for Sale in Canada
تماس با ما